Справа №766/19105/19
н/п 1-кс/766/6319/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 липня 2020 року м. Херсон
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого ОВС СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 про арешт майна,
встановила:
Слідчий звернувся до суду з клопотанням в якому просить накласти арешт на на частку квартири, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , яка належить ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , шляхом заборони розпорядження, користування, відчуження зазначеного майна.
Обґрунтування клопотання:
Слідчим управлінням ГУНП в Херсонській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню №12019230000000238 за підозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , у вчиненні злочинів, передбачених ст. ст. 307 ч. 1, 307 ч. 2 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , він, будучи особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ч. 2 ст. 309 КК України, повторно,за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_5 при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах умисно, керуючись корисливим мотивом, незаконно збув ОСОБА_10 27.03.2020 близько 17.17 шляхом надіслання йому повідомлення із місцем розташування психотропної речовини (закладки) за допомогою мобільного додатку «Telegram», яку заздалегідь розмістив ОСОБА_4 біля домоволодіння за адресою: АДРЕСА_2 , порошкоподібну речовину білого кольору, яка, відповідно до висновку експерта № 636-НР від 16.04.2020, містить особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено 4-ММС (4-метилметкатинон), маса якого становить 0, 2078 г., яку було вилучено під час проведення огляду ділянки 27.03.2020, що розташована поблизу домоволодіння за адресою: АДРЕСА_2 .
Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України незаконне зберігання з метою збуту, та збут особливо небезпечної психотропної речовини, вчинені повторно, та особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ч. 2 ст. 309 КК України, за попередньою змовою групою осіб.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, ОСОБА_4 будучи особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ч. 2 ст. 309 КК України, повторно, у невстановлений досудовим слідством час, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин умисно, керуючись корисливим мотивом, незаконно придбав та зберігав з метою збуту за місцем свого мешкання в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , 13 поліетиленових пакетів із порошкоподібними речовинами білого кольору. Встановлено, що в одному даних пакетів знаходилась речовина, яка, попередньо, містить психотропну речовину, обіг якого заборонено амфетамін,яка була вилучена під час проведення обшуку за вказаною адресою 06.05.2020.
Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України незаконне придбання та зберігання з метою збуту психотропної речовини, вчинені повторно та особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ч. 2 ст. 309 КК України.
06.05.2020 за підозрою у вчиненні вказаного злочину, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України в порядку ст. 208 КПК України затримано ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
06.05.2020 ОСОБА_4 в порядку передбаченому КПК України повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 307 КК України.
Відповідно до довідки з КП «Херсонське бюро технічної інвентаризації» ХОР ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , належить частка квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Санкцією ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України передбачено додаткове покарання у вигляді конфіскації майна, без накладення арешту на майно підозрюваного забезпечити виконання вироку суду в цій частині неможливо.
Таким чином, є передбачені кримінальним процесуальним законом підстави для арешту майна підозрюваного ОСОБА_4 , а саме: частки квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Враховуючи, що підозрюваний ОСОБА_11 до розгляду клопотання слідчим суддею може здійснити відчуження зазначеного майна, з метою забезпечення його арешту, клопотання доцільно розглядати без повідомлення підозрюваного та його захисника.
Доводи сторін:
Слідчий надав заяву про розгляд клопотання у його відсутність. Зазначив, що клопотання підтримує у повному обсязі.
Клопотання слідчого розглядається без повідомлення підозрюваного ОСОБА_4 та його захисника, відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України, з метою забезпечення арешту майна.
Мотивація суду:
Дослідивши надані до клопотання документи, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно п.3 ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи.
Відповідно до ч.5 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбаченихКримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Злому ОСОБА_12 , в порядку передбаченому КПК України повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 307 КК України.
Санкцією ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України передбачено додаткове покарання у вигляді конфіскації майна.
Так, враховуючи обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні злочину, який підтверджуються наявними у матеріалах кримінального провадження доказами, з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання, як того вимагає п.3 ч.2 ст.170 КПК України, можливо накласти арешт на майно, а саме: на частину квартири, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , яка належить Злому ОСОБА_13 .
Відповідно до ч.11 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Слідчий у клопотанні просить заборонити підозрюваному ОСОБА_4 розпоряджатися будь-яким чином майном та його відчуження.
Заборона відчудження та розпорядження нерухомим майном є забезпечення неможливості особам, у власності якого перебуває майно, його передачі.
Частиною 2 ст. 173 КПК України визначено, що повинен врахувати слідчий суддя при вирішенні питання про арешт майна.
Накладенням арешту шляхом заборони розпорядження та відчуження цим майном, є допустимим та співмірним обмеженням під час кримінального провадження, не позбавляє права підозрюваного на користування майном, що в даному випадку є право на проживання у квартирі.
Керуючись ст.ст. 170-173 КПК України,слідчий суддя
постановила :
Клопотання слідчого задовольнити.
Накласти арешт на майно, а саме: на частину квартири, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , яка належить Злому ОСОБА_13 , із забороною її відчуження та розпоряджатися.
Ухвала слідчого судді протягом п`яти днів з дня проголошення може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Херсонського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2020 |
Оприлюднено | 05.06.2024 |
Номер документу | 90534537 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Черниш О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні