ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"22" липня 2020 р. Cправа №902/711/20
Суддя Господарського суду Вінницької області Нешик О.С., розглянувши матеріали
за позовом приватного підприємства агрофірма "Вікторія", м.Погребище Погребищенського району Вінницької області
до товариства з обмеженою відповідальністю "Маямілідергрупп", м.Львів
про визнання договору суборенди недійсним
В С Т А Н О В И В :
До Господарського суду Вінницької області 17.07.2020 надійшла позовна заява приватного підприємства агрофірми "Вікторія" про визнання недійсним укладеного між сторонами договору суборенди землі №25.12 від 25.12.2018 щодо земельної ділянки площею 119,0967 га з належним їй кадастровим номером 0523487800:02:005:0077, яка знаходиться на території Черемошненської сільської ради Погребищенського району Вінницької області, цільове призначення якої - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва зі строком дії 1 рік, право суборенди на підставі якого зареєстровано за ТОВ "Маямілідергрупп" у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 29.07.2019, індексний номер 46259395, за номером запису про інше речове право 30980162.
Розглянувши матеріали позовної заяви б/н від 17.07.2020 суд зазначає наступне.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що позивачем не виконано вищезазначені вимоги Кодексу та не надано суду докази направлення на адресу відповідача копії позовної заяви б/н від 17.07.2020 з додатками.
Так, в якості доказів направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками позивачем надано службовий чек від 17.07.2020.
Разом з тим, суд зауважує, що відповідно до ч.1 ст.77 Господарського процесуального кодексу України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Абзацом 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009 (далі по тексту також - Правила) передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку, є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
У відповідності до пункту 19 Правил внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення (пункт 59 Правил).
Згідно з пунктом 61 Правил у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Із наведених норм слідує, що належним доказом направлення копії позовної заяви з додатками на адресу відповідача може бути лише бланк опису вкладення, завірений відповідним відділенням зв`язку, разом з фінансовим чеком про відправлення.
Також, суд зазначає, що відповідно до п.2 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно із ст.9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відтак, на стадії прийняття позовної заяви до розгляду суд має бути впевненим у тому, що зазначені засади не були порушені заявником позову.
У пункті 2.21 постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" №7 від 21.02.2013 зазначено, що платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Позивачем в якості доказів сплати судового збору до позовної заяви додано копію платіжного доручення №6056 від 17.07.2020, що не відповідає наведеному вище, оскільки належним доказом сплати судового збору є виключно оригінал такого платіжного доручення.
З урахуванням викладеного, на підставі ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду:
- документу, який підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі (оригінал платіжного доручення №6056 від 17.07.2020);
- належного доказу надіслання копії позовної заяви з додатками відповідачу (оригінали або належно засвідчена копія опису вкладення до поштового відправлення про надіслання позовної заяви відповідачу).
Суд звертає увагу позивача, що згідно положень ч.ч. 3, 4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Принагідно суд зазначає, що разом із позовною заявою позивачем до суду подано клопотання про витребування у відповідача доказів, а саме примірник договору суборенди №25.12 від 25.12.2018.
Так, порядок витребування доказів врегульовано положенням ст. 81 ГПК України. Пунктом 4 частини 2 вказаної статті Кодексу передбачено, що у клопотанні повинно бути зазначено заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Разом з тим, позивачем не дотримано вищезазначені приписи Кодексу та не надано суду відповідні відомості та докази у зв`язку із чим, суд вважає за можливе запропонувати позивачу привести у відповідність вказане клопотання до вимог ст.81 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234, 326 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву приватного підприємства агрофірми "Вікторія" б/н від 17.07.2020 у справі №902/711/20 залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Попередити, що відповідно до вимог ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України: "Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою".
4. За приписами ч.1 ст.255 ГПК України ухвала про залишення позовної заяви без руху оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
5. Ухвала суду від 22.07.2020 у справі №902/711/20 підписана суддею та набрала законної сили 22.07.2020.
6. Дану ухвалу надіслати сторонам, у тому числі позивачу - рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Суддя Нешик О.С.
віддрук. прим.:
1 - до справи;
2 - представнику позивача - адвокату Чоловському О.М. (вул.Б.Хмельницького, буд.4, офіс.2, м.Жмеринка, Вінницька обл., 23100);
3 - відповідачу (вул.Зелена, буд.238, оф.303, м.Львів, 79035)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2020 |
Оприлюднено | 24.07.2020 |
Номер документу | 90538816 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Нешик О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні