Ухвала
від 20.07.2020 по справі 906/573/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд

Житомирської області


10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"20" липня 2020 р. м. Житомир Справа № 906/573/20

Господарський суд Житомирської області у складі судді Соловей Л.А.,

розглядаючи справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Каміньське" (смт.Любар Любарського району Житомирської області)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Камінське Агро" (с.Камінь Романівського району Житомирської області)

про визнання права власності та витребування майна із чужого незаконного володіння,

за участю представників сторін:

від позивача: не з`явився;

від відповідача: не з`явився;

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Каміньське" звернулось до Господарського суду Житомирської області з позовом, у якому просить:

- визнати право власності на поголів`я великої рогатої худоби (корів) загальної кількості 321 голів, згідно доданого переліку;

- витребувати з незаконного володіння Товариства з обмеженою відповідальністю "Камінське Агро" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Каміньське" поголів`я великої рогатої худоби (корів) загальної кількості 321 голів, згідно доданого переліку;

- зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Камінське Агро" передати Товариству з обмеженою відповідальністю "Каміньське" поголів`я великої рогатої худоби (корів) загальної кількості 321 голів, згідно доданого переліку.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідно до Витягу з Єдиного Державного реєстру тварин №34403415/17.04.2020/В4 станом на 17.04.2020 позивач є власником поголів`я великої рогатої худоби (корів), проідентифікованої та зареєстрованої в установленому порядку, загальною кількістю 321 голів, яка була захоплена та незаконно утримується ТОВ "Камінське Агро". Оскільки відповідач незаконно утримує та не визнає право власності позивача на поголів`я корів, останній вимушений звернутися до суду за захистом своїх прав шляхом визнання права власності.

Ухвалою господарського суду від 02.06.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 20.07.2020 об 11:00, сторонам рекомендовано подати визначені Господарським процесуальним кодексом України заяви по суті спору.

Представники сторін у засідання не з`явилися.

17.07.2020 на адресу суду від представника ТОВ "Камінське Агро" надійшла заява про відкладення підготовчого засідання та продовження строку для подання відзиву на позовну заяву. До заяви додано копію посвідчення адвоката №19 від 15.08.2010 та ордер серія ЖТ №082579 на надання правов20ої допомоги від 17.07.20.

Розглянувши подану заяву, суд дійшов висновку про її задоволення, з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1, 2 ст.183 Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), підготовче засідання проводиться за правилами, передбаченими статтями 196-205 цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою.

Суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках:

1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу;

2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача;

3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Положеннями ГПК України, зокрема статтями 7, 13, визначено, що кожна сторона має рівні права, а суд має сприяти учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

На підставі викладеного, у зв`язку з неявкою представників сторін, з метою забезпечення принципів рівності учасників процесу перед законом і судом, змагальності сторін, диспозитивності та пропорційності у господарському судочинстві, надання сторонам можливості реалізувати процесуальні права та обов`язки, суд вирішує задовольнити клопотання представника відповідача та відкласти підготовче засідання.

При цьому, положеннями ч.4 ст.11 ГПК України та ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" передбачено, що суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Відповідно до ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17.07.1997, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.

Аналізуючи практику Європейського суду з прав людини, можна дійти висновку, що критерії оцінки розумності строку розгляду справи має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її правову та фактичну складність, поведінку учасників процесу та компетентних органів, важливість предмета позову для заявника у справі, можливість надання доказів тощо.

Враховуючи наведене, а також те, що розгляд справи по суті як стадія позовного провадження передбачає розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому засіданні матеріалів і обмежує учасників справи подавати докази, а також заявляти клопотання чи заяви після переходу до розгляду справи по суті, керуючись приписами ст.ст. 177, 181-183 ГПК України, з метою належної підготовки справи для розгляду по суті, господарський суд вважає за необхідне продовжити строк підготовчого провадження у даній справі, згідно з ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та відкласти підготовче засідання.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 2, 7, 13-15, 177, 182, 183, 202, ч.2 ст.232, 233-235 ГПК України, ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Продовжити строк підготовчого провадження, застосувавши ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

2. Відкласти підготовче засідання на "15" вересня 2020 р. об 11:30 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, в залі судових засідань № 206.

3. Відповідачу рекомендувати надіслати суду й одночасно позивачу відзив на позовну заяву в порядку, передбаченому ст.165 ГПК України, у якому викласти мотиви повного або часткового відхилення позовних вимог з посиланням на конкретні норми чинного законодавства. Докази надіслання копії відзиву та доданих до нього документів надати суду.

4. Позивачу рекомендувати надіслати суду та одночасно відповідачу обґрунтовано викладену відповідь на відзив на позовну заяву з дотриманням вимог, передбачених ст.166 Господарського процесуального кодексу України, у якій викласти свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень та мотиви їх визнання або відхилення. Докази надіслання відповіді на відзив з додатками надати суду.

5. Відповідачу рекомендувати надіслати на адресу суду та позивачу заперечення на відповідь на відзив в порядку, визначеному ст.167 ГПК України; наявні заперечення обґрунтувати документально з посиланням на конкретні норми закону. Докази відправки заперечення надати суду.

6. Сторонам подавати докази у справі, заяви і клопотання з дотриманням вимог, передбачених статтями 80, 169, 170 Господарського процесуального кодексу України.

7. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі, відповідно до ст.60 ГПК України, документи, що підтверджують повноваження представників.

Ухвала набрала законної сили 20.07.2020 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/

Суддя Соловей Л.А.

Друк. :

1- у справу;

2- позивачу (рек. з повід.) та на елект.адресу: tovkaminske@gmail.com.

3- відповідачу (рек. з повід.) та на елект.адресу: kaminskyagro@ukr.net.

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення20.07.2020
Оприлюднено24.07.2020
Номер документу90539052
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/573/20

Ухвала від 15.09.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 20.07.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 02.06.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні