Ухвала
від 23.07.2020 по справі 927/659/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

23 липня 2020 року м. Чернігівсправа № 927/659/20

Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., розглянувши матеріали позовної заяви б/н від 17.07.2020

за позовом: ОСОБА_1

АДРЕСА_1

до відповідача-1: Приватного виконавця виконавчого округу Чернігівської області Палігіна Олександра Петровича

проспект Перемоги, 139, оф. 213, м. Чернігів, 14013

до відповідача-2: ОСОБА_2

АДРЕСА_2

про визнання недійсними постанови та акту ,

без виклику представників сторін

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Чернігівської області з позовною заявою до Приватного виконавця виконавчого округу Чернігівської області Палігіна Олександра Петровича та ОСОБА_2 , в якій просить суд визнати недійсним та скасувати постанову та акт від 26.05.2020 про передачу майна стягувачу у рахунок погашення боргу, видані приватним виконавцем виконавчого округу Чернігівської області Палігіним Олександром Петровичем, щодо передачі в рахунок стягнення боргу ОСОБА_1 перед ОСОБА_2 - частки (50%) учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернігівська електронна компанія" (ТОВ "ЧЕК", код ЄДРПОУ 24553703), що належить ОСОБА_1 за ціною 1538001,50грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що прийняті постанова та акт порушують його право на мирне володіння майном. При цьому, в позовній заяві щодо юрисдикції спору позивач посилається на п.3 ч.1 ст.20 ГПК України.

Згідно із ст. 45 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу . Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 ГПК України , юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Зазначене право на звернення до суду може бути реалізоване у визначеному процесуальним законом порядку, оскільки воно зумовлене дотриманням процесуальної форми, передбаченої для цього чинним законодавством, а також встановленими ним передумовами для звернення до суду.

Згідно з ч. 3 ст. 22 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" , місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені законом до їх юрисдикції.

Підвідомчість визначається як коло справ, віднесених до розгляду і вирішення господарських судів у силу прямої вказівки закону. Підвідомчість визначає також властивості (характер) спірних правовідносин, у силу яких їх вирішення віднесене до компетенції господарського суду.

В основу визначення підвідомчості покладено два критерії: суб`єктний склад правовідносин і характер діяльності суб`єктів (характер спірного правовідношення).

Відповідно до першого критерію господарський суд вирішує господарські спори, що виникають між підприємствами, організаціями (юридичними особами), а також громадянами - суб`єктами підприємницької діяльності, а у випадках, передбачених чинним законодавством, може вирішувати спори і розглядати справи за участю державних та інших органів, а також громадян, які не є суб`єктами підприємницької діяльності.

Підвідомчість справ загальним і господарським судам визначається законодавством.

В силу вимог ст.20 ГПК України фізична особа не може бути стороною у справі, за виключенням випадків коли вона звертається до господарського суду як кредитор з заявою у справі про банкрутство, або є стороною у корпоративному спорі.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позовні вимоги подані ОСОБА_1 - фізичною особою - без статусу суб`єкта підприємницької діяльності, зазначені в позовній заяві позовні вимоги не є вимогами кредитора у справі про банкрутство та вимогами у корпоративному спорі, що в силу перелічених положень Господарського процесуального кодексу України виключає можливість участі фізичної особи без статусу суб`єкта підприємницької діяльності у справі у якості сторони, зокрема позивача, а відтак дана заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 175 ГПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.

З врахуванням наведеного, суд відмовляє у відкритті провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 175 Господарського процесуального кодексу України , оскільки вказана позовна заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.

Відповідно до ч. 6 ст. 175 ГПК України , відмовляючи у відкритті провадження з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз`яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи.

Розгляд даної позовної заяви в такому складі сторін відноситься до загальної юрисдикції в порядку цивільного судочинства.

Окрім цього, господарський суд звертає увагу позивача на те, що частиною 2 ст. 74 Закону України Про виконавче провадження передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Також, суд вважає за необхідне роз`яснити позивачу, що він може звернутися до суду з відповідним клопотанням про повернення йому судового збору, сплаченого за розгляд даної позовної заяви у відповідності до ст.7 Закону України "Про судовий збір" .

Керуючись ст. 20, 175, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 про визнання недійсними та скасування постанови та акту від 26.05.2020 про передачу майна стягувачу у рахунок погашення боргу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 23.07.2020.

Ухвалу може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду в строк, встановлений ст.256 Господарського процесуального кодексу України та в порядку, передбаченому ст.257 Господарського процесуального кодексу України з урахуванням приписів п.п.17.5 п.17 Розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.

Додаток на 36 арк., у тому числі оригінал фіскального чеку про сплату судового збору від 17.07.2020.

Суддя В.В. Моцьор

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення23.07.2020
Оприлюднено23.07.2020
Номер документу90540394
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/659/20

Ухвала від 23.07.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні