Справа № 357/1285/20
2/357/1406/20
Категорія 75
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 липня 2020 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді - Кошель Л. М. ,
при секретарі - Вангородська О. С.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Валента-Рось , третя особа Товариства з обмеженою відповідальністю Воскресіння У , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про припинення трудових відносин, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, мотивуючи його тим, що протоколом зборів учасників ТОВ Валента-Рось № 1 від 03 липня 2002 року його було призначено на посаду директора Товариства. Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань учасниками Товариства є позивач ОСОБА_1 та третя особа ТОВ Воскресіння У . Оскільки ТОВ Воскресіння У , яке має більшість голосів на загальних зборах, ігнорує прийняття важливих рішень, позивач просив суд визнати припиненими трудові відносини між ТОВ Валента-Рось та директором ОСОБА_1 , на підставі ст. 38 КЗпП України за власним бажанням з 17 грудня 2019 року з внесенням відповідних даних до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Просив покласти судові витрати на відповідача.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов обґрунтований і підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим кодексом.
Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування (ст. ст. 76, 77, 80 ЦПК України).
Судом встановлено, що згідно з Наказом № 1 від 01.08.2002 р., рішенням зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю Валента-Рось ОСОБА_1 призначено на посаду директора підприємства. Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань учасниками Товариства є позивач ОСОБА_1 (40% статутного капіталу)та третя особа ТОВ Воскресіння У (60% статутного капіталу).
01 листопаді 2019 року ОСОБА_1 подав заяву про звільнення відповідно до ч. 1 ст. 38 КЗпП України, про що було повідомлено учасників Товариства. Проведення позачергових загальних зборів призначено на 17 грудня 2019 р. о 09:00 год. Наведене підтверджується Наказом № 01-к від 04.11.2019 р. /а.с. 23/, повідомленням від 04.11.2019 р. /а.с. 24-25/.
З матеріалів справи вбачається, що у визначений час загальні збори учасників Товариства не відбулися у зв`язку з неявкою представника учасника ТОВ Воскресіння У , яке має більшість голосів на загальних зборах. За даним фактом директором Товариства ОСОБА_1 було складено відповідний протокол.
Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.
За змістом ч. 4 ст. 36 КЗпП України, розірвання трудового договору з ініціативи працівника (статті 38. 39) є підставою припинення трудового договору.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 38 КЗпП України, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу, власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник. Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.
У відповідності до положень Закону України Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю рішення про звільнення/призначення керівника відноситься до виключної компетенції загальних зборів учасників відповідача і приймається більшістю голосів усіх учасників товариства.
Порядок скликання загальних зборів учасників товариства передбачений ст. 32 Закону України Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю . Загальні збори учасників скликаються виконавчим органом товариства. Статутом товариства може бути визначений інший орган, уповноважений на скликання загальних зборів учасників. Виконавчий орган товариства скликає загальні збори учасників шляхом надсилання повідомлення про це кожному учаснику товариства. Виконавчий орган товариства зобов`язаний повідомити учасників товариства не менше ніж за 30 днів до запланованої дати проведення загальних зборів учасників, якщо інший строк не встановлений статутом товариства. Повідомлення, передбачене частиною третьою цієї статті, надсилається поштовим відправленням з описом вкладення. Статутом товариства може бути встановлений інший спосіб повідомлення. У повідомленні про загальні збори учасників зазначаються дата, час, місце проведення, порядок денний. Якщо до порядку денного включено питання про внесення змін до статуту товариства, до повідомлення додається проект запропонованих змін. Виконавчий орган товариства приймає рішення про включення запропонованих питань до порядку денного загальних зборів учасників. Пропозиції учасника або учасників товариства, які в сукупності володіють 10 або більше відсотками статутного капіталу товариства, підлягають обов`язковому включенню до порядку денного загальних зборів учасників. У такому разі таке питання вважається автоматично включеним до порядку денного загальних зборів учасників. Після надсилання повідомлення, передбаченого частиною третьою цієї статті, забороняється внесення змін до порядку денного загальних зборів учасників, крім включення нових питань відповідно до частини сьомої цієї статті. Виконавчий орган товариства зобов`язаний повідомити учасників товариства про внесення змін до порядку денного не менше ніж за 10 днів до запланованої дати загальних зборів учасників, якщо інший строк не встановлений статутом товариства, відповідно до частини четвертої цієї статті. До порядку денного можуть бути внесені будь-які зміни за згодою всіх учасників товариства. У такому разі положення частин восьмої і дев`ятої цієї статті не застосовуються. Виконавчий орган товариства зобов`язаний надати учасникам товариства можливість ознайомитися з документами та інформацією, необхідними для розгляду питань порядку денного на загальних зборах учасників. Виконавчий орган товариства забезпечує належні умови для ознайомлення з такими документами та інформацією за місцезнаходженням товариства у робочий час, якщо інший порядок не передбачений статутом товариства.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 виконав передбачені законодавством вимоги для вирішення питання про припинення трудового договору.
Таким чином, суд робить висновок про порушення трудового права позивача, а саме права розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.
У такому випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити такий спосіб захисту, який не суперечить закону (ст. 5 ЦПК України).
Отже, пред`явлення даного позову спрямоване на припинення трудових відносин між сторонами, тому ефективним і таким, що не суперечить закону, у даному випадку буде такий спосіб захисту як припинення трудових відносин на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України.
Виходячи з викладеного, суд вважає, що трудові відносини між ТОВ Валента-Рось та директором ОСОБА_1 мають бути припиненими на підставі ст. 38 КЗпП України за власним бажанням з 17 грудня 2019 р. з внесенням відповідних даних до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
На підставі ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати: судовий збір у розмірі 840,80 грн.
Керуючись ст. 36, 38, КЗпП України, ст. ст. 4, 5, 12, 13, 76-81, 141, 258-259, 265, 268, 354-355 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Валента-Рось , третя особа Товариства з обмеженою відповідальністю Воскресіння У , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про припинення трудових відносин - задовольнити.
Визнати припиненими трудові відносини між Товариством з обмеженою відповідальністю Валента-Рось /ідентифікаційний код юридичної особи 32059041, місцезнаходження: 09100, Київська область, м. Біла Церква, вул. Таращанська 196/ та директором ОСОБА_1 /РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 / на підставі ст. 38 КЗпП України за власним бажанням з 17 грудня 2019 р. з внесенням відповідних даних до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Валента-Рось /ідентифікаційний код юридичної особи 32059041, місцезнаходження: 09100, Київська область, м. Біла Церква, вул. Таращанська 196/, на користь ОСОБА_1 , /РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , судовий збір у розмірі 840,80 грн.
Рішення суду може бути оскаржене.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Судове рішення складене 16.07.2020 року.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, зокрема на апеляційне оскарження, продовжуються на строк дії такого карантину (п. 3 Розділу ХІІ ЦПК України (із змінами, внесеними згідно із Законом № 540-IX від 30.03.2020).
СуддяЛ. М. Кошель
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2020 |
Оприлюднено | 27.07.2020 |
Номер документу | 90570100 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Кошель Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні