Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання
24 липня 2020 р. справа № 520/14154/19
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тітова О.М., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника позивача про поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання по адміністративній справі №520/14154/19 за позовом Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області до Закритого акціонерного товариства "Сантехмонтаж-60" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 21.02.2020 у справі №520/14154/19 адміністративний позов Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області до Закритого акціонерного товариства "Сантехмонтаж-60" про стягнення заборгованості задоволено. Стягнуто з Закритого акціонерного товариства "Сантехмонтаж-60" на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області заборгованість по сплаті фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з червня 2019 року по листопад 2019 року в сумі 8755 (вісім тисяч сімсот п`ятдесят п`ять) грн. 38 коп.
З наявних матеріалів справи вбачається, що вказане рішення набрало законної сили 24.03.2020 року та 26.06.2020 року позивачу видано виконавчий лист по справі. Строк пред`явлення виконавчого документа до виконання встановлено до 25.06.2020 року.
Представник позивача 16.07.2020 року звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з заявою про поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання по адміністративній справі №520/14154/19 та обґрунтовуючи поважність причин пропуску строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання посилається на Постанову Кабінету Міністрів України "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 11 березня 2020 №211.
Представник позивача просить суд поновити пропущений строк пред`явлення виконавчого листа до виконання, оскільки запроваджений карантин створив перешкоди в усіх галузях нашої держави та унеможливив нормальне функціонування органів державної влади.
Представники сторін в судове засідання не прибули, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлені своєчасно та належним чином. Представник позивача надав заяву, в якій просив суд розгляд питання про поновлення строків пред`явлення виконавчого листа до виконання здійснювати без участі представника управління.
Згідно з положеннями п.10 ч.1 ст.4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Згідно з положеннями ч.4 ст.229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до положень статті 376 КАС України, стягувачам, які пропустили строк для пред`явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено. Заява про поновлення пропущеного строку подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції. Суд розглядає заяву про поновлення пропущеного строку в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до частини 1, 2, 6 статті 12 Закону України «Про виконавче провадження» , виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців. Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.
Стягувач, який пропустив строк пред`явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання.
Отже, єдиною та необхідною правовою підставою для поновлення строку пред`явлення виконавчого документа до виконання є наявність в особи поважних причин його пропуску.
При цьому, поважність причин є оціночною категорією та повинна визначатися, виходячи з наявності реальних обставин, які фактично унеможливили вчинення особою відповідної процесуальної дії вчасно, тобто в межах строків, установлених законодавством.
Судом встановлено, що позивачем було отримано виконавчий лист 26.06.2020. Строк його пред`явлення до виконання до 25.06.2020.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 11 березня 2020 №211, відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 Кабінетом Міністрів України постановлено установити з 12 березня 2020 на всій території України карантин.
Суд звертає увагу на те, що поважними причинами пропуску строку на звернення до суду можуть бути визнані лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, які повинні бути підтверджені належними доказами.
З огляду на вказані фактичні обставини справи суд приходить до висновку, що причини, через які стягувач пропустив строк для пред`явлення виконавчого листа до виконання є поважними, пропущений строк належить поновити.
Відповідно до ч.5 ст. 374 та ч.4 ст.376 КАС України ухвалу суду за результатами розгляду заяви може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом.
На підставі викладеного, керуючись ст. 229, 248, 256, 293, 295, 297, 373, 374 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Заяву представника позивача про поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання по адміністративній справі №520/14154/19 за позовом Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області до Закритого акціонерного товариства "Сантехмонтаж-60" про стягнення заборгованості - задовольнити.
Визнати поважними причини пропуску позивачем строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання та поновити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області строк для пред`явлення виконавчого листа №520/14154/19, виданого 26.06.2020 Харківським окружним адміністративним судом по справі №520/14154/19 за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області до Закритого акціонерного товариства "Сантехмонтаж-60" про стягнення заборгованості.
Копії ухвали направити сторонам по справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 цього Кодексу. Оскарження ухвали суду, яка не передбачена статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, з урахуванням приписів п.3 Прикінцевих положень КАС України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.М. Тітов
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2020 |
Оприлюднено | 27.07.2020 |
Номер документу | 90581714 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Тітов О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні