ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, буд. 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
м. Київ
27.07.2020Справа № 910/10413/20
Господарський суд міста Києва у складі судді Баранова Д.О., розглянувши матеріали заяви
до 1) Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промисловий інвестиційний банк" (01001, м. Київ, пров. Шевченка, будинок 12; ідентифікаційний код: 00039002)
2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Дніпрофінансгруп" (49089, обл. Дніпропетровська, м. Дніпро, вул. Автотранспортна, будинок 2, офіс 205; ідентифікаційний код: 40696815)
3) Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Фінгруп Фактор" (49000, обл. Дніпропетровська, м. Дніпро, пр.-т Дмитра Яворницького, будинок 1 А, офіс 702; ідентифікаційний код: 38945479)
про визнання недійсними договорів та скасування реєстраційних записів,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "Смена" з позовом до Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промисловий інвестиційний банк", Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Дніпрофінансгруп" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Фінгруп Фактор" про визнання недійсними договорів та скасування реєстраційних записів.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що позивач посилаючись на положення ч. 1 ст. 203 ЦК України, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а оспорюваний правочин - договір факторингу № 39/487 від 26.06.2019 та похідні від нього договори про відступлення права вимоги № 39/487-1, № 39/487-2 та № 39/487-3 від 02.07.2019 суперечать наведеним приписав цивільного законодавства України щодо суб`єктивного складу договору факторингу, щодо дійсності грошового зобов`язання, то він підлягає визнанню недійсним відповідно до ч. 1 ст. 215 ЦК України.
Як про це вказує позивач, недійсність первинних правочинів в ланцюгу договорів факторингу та відступлення права грошової вимоги від нього, а саме, договору факторингу від 26,06.2019 № 39/487, укладеного від відповідачем-1 та відповідачем-2 та відповідно договорів про відступлення прав вимоги від 02.07.2019 за № 39/487-1, № 39/487-2 та № 39/487-3 за договорами іпотеки від 21.06.2011за № 692-11, № 693-11 та № 694-11 не створює юридичних наслідків щодо наступних дій відповідачів-1,2 щодо подальшого відступлення прав за грошовими зобов`язаннями на користь відповідача-3.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що справа № 910/10413/20 підлягає одноособовому розгляду в порядку загального позовного провадження, враховуючи характер спірних правовідносин, з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Керуючись ст. 12, 176, 177, 181, 182 та 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Підготовче засідання призначити на 09.09.20 о 14:20 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 18.
3. Запропонувати відповідачам у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали:
- подати до суду відзив на позовну заяву із врахуванням вимог ст. 165 ГПК України, з нормативно обґрунтованими поясненнями по суті заявлених вимог та доданням оригіналів для огляду та належним чином завірених копій підтверджуючих документів, на які міститься посилання у відзиві. Звернути увагу відповідача, що відзив повинен містити мотиви повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на законодавство
- надати суду докази направлення відзиву з доданими до нього документами на адресу позивача.
4. Запропонувати позивачу у п`ятиденний строк з дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив із врахуванням вимог ст. 166 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням положень ч. 3-6 ст. 165 ГПК.
- надати суду докази направлення відповіді на відзив з доданими до нього документами на адресу відповідачів;
5. Запропонувати відповідачам у п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив подати до суду заперечення із врахуванням вимог ст. 167 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням положень ч. 3-6 ст. 165 ГПК. Надати суду докази направлення заперечень з доданими до них документами на адресу позивача.
6. Запропонувати відповідачам надати суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які він очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
7. Звернути увагу сторін на положення ст. 81 Господарського процесуального кодексу України щодо витребування доказів.
8. Попередити позивача, що у разі ненадання господарському суду без поважних причин витребуваних судом документів, позов відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 226 Господарського процесуального кодексу України може бути залишений без розгляду.
9. Попередити відповідачів, що у разі ненадання відзиву на позов, справа згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України буде розглянута за наявними в ній матеріалами.
10. Повідомити, що сторони відповідно до ст. 192 Господарського процесуального кодексу України, можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
11. Довести до відома сторін, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд має право стягувати в дохід Державного бюджету України з винної особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
12. Повідомити учасників справи про проведення судом підготовчого засідання.
13. Учасникам процесу направити в судове засідання своїх представників, повноваження, яких повинні бути оформлені у відповідності з вимогами ст. 58 Господарського процесуального кодексу України, а також надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.
14. Запропонувати учасникам судового процесу під час дії карантину брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програми Microsoft Teams у порядку ст. 197 Господарського процесуального кодексу України.
15. Повідомити учасникам судового процесу облікові записи Microsoft Teams судді Баранова Д.О. - Baranov_judge@ki.arbitr.gov.ua та секретаря судового засідання Зарудньої О.О. - zarudnya.o@ki.arbitr.gov.ua.
16. Запропонувати учасникам судового процесу для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання подати до суду заяву (засобами поштового зв`язку, на електронну пошту суду (підписану, за наявності, електронним підписом) або до скриньки для кореспонденції, встановленої у приміщенні канцелярії суду) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програми Microsoft Teams із зазначенням його облікового запису (логіну).
Ухвала набрала законної сили 27.07.2020 та оскарженню не підлягає.
Суддя Д. О. Баранов
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
Учасники процесу можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/
Суд звертає увагу учасників судового процесу, що відповідно до п. 4 розділу X "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином"
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2020 |
Оприлюднено | 28.07.2020 |
Номер документу | 90593917 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Баранов Д.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні