Господарський суд львівської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
27.07.2020 р. Справа№ 914/1832/20
Господарський суд Львівської області у складі судді С.М. Коссака, розглянувши матеріали заяви Приватного підприємства Львів Мет Союз , м. Городок, Львівська обл.
про забезпечення позову до подання позовної заяви
за позовом: Приватного підприємства Львів Мет Союз , м. Городок, Львівська обл.
до відповідача: Фізичної особи-підприємця Костельної Лесі Ярославівни, м. Городок, Львівська обл.
про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження майном
Без виклику учасників справи.
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Львів Мет Союз" звернулось до Господарського суду Львівської області з заявою від 24.07.2020 року б/н про забезпечення позову до подання позовної заяви, в якій просить вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони відповідачу вчиняти певні дії, а саме: вчиняти дії щодо демонтажу та будь-які інші дії, що можуть призвести до пошкодження чи втрати технічних функціональних характеристик залізничної під`їзної колії, власником якої є Приватне підприємство "Львів Мет Союз", щодо частини вказаної колії, яка розташована на земельній ділянці (кадастровий номер: 4620988000:13:000:0063) за адресою: Львівська область, Городоцький район, с. Черлянське Передмістя (на території Угрівської сільської ради), користувачем якої є відповідач - фізична особа - підприємець Костельна Леся Ярославівна.
Відповідно до ст. 136 ГПК України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 ГПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Судом встановлено, що у поданій заяві про забезпечення позову заявником не міститься пропозиція щодо зустрічного забезпечення (п.6 ч. 1 ст. 139 ГПК України).
Суд інформує, що згідно з ч.2 ст.141 ГПК України зустрічне забезпечення, як правило, здійснюється шляхом внесення на депозитний рахунок суду грошових коштів в розмірі, визначеному судом. Якщо позивач з поважних причин не має можливості внести відповідну суму, зустрічне забезпечення також може бути здійснене шляхом:
1) надання гарантії банку, поруки або іншого фінансового забезпечення на визначену судом суму та від погодженої судом особи, щодо фінансової спроможності якої суд не має сумнівів;
2) вчинення інших визначених судом дій для усунення потенційних збитків та інших ризиків відповідача, пов`язаних із забезпеченням позову.
Відповідно до ч.3 ст.141 ГПК України розмір зустрічного забезпечення визначається судом з урахуванням обставин справи. Заходи зустрічного забезпечення позову мають бути співмірними із заходами забезпечення позову, застосованими судом, та розміром збитків, яких може зазнати відповідач у зв`язку із забезпеченням позову.
Відповідно до ч.5 ст. 139 ГПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Судом встановлено, що докази сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову до подання позову відсутні.
За змістом статті 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" станом на 01.01.2020 прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць становить - 2102,00 грн.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за заяву про забезпечення позову справляється судовий збір у розмірі 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, за подання заяви про забезпечення позову заявник мав сплатити судовий збір у розмірі 1051,00 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що заявником не дотримано положення п.6 ч. 1 ст. 139 ГПК України - не надано пропозицій заявника щодо зустрічного забезпечення та ч.5 ст. 139 ГПК України - не подано доказів сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову, що є підставами застосування судом ч. 7 ст. 140 ГПК України - повернення заяви.
Так, відповідно до ч. 7 ст. 140 ГПК України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
На підставі викладеного, керуючись ст. 139, 140, 234, 235 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву Приватного підприємства Львів Мет Союз , м. Городок, Львівська обл. про забезпечення позову до подання позовної заяви (вх. №1940 від 24.07.2020 року) повернути разом із доданими до неї документами заявнику.
Додаток: заява про забезпечення позову до подання позовної заяви з додатками на 20арк. та диск.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, визначені статтями 256, 257 ГПК України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Суддя С.М. Коссак
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2020 |
Оприлюднено | 28.07.2020 |
Номер документу | 90594110 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Коссак С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні