Ухвала
від 24.07.2020 по справі 521/11630/20
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

24.07.20

Справа №521/11630/20

Номер провадження 2-а/521/170/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 липня 2020 року м. Одеса

Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Роїк Д.Я., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) до Одеської митниці Держмитслужби ( ЄДРПОУ 43333459, 65078, м. Одеса, вул. Івана та Юрія Лип, 21-а) про скасування постанови у справі про порушення митних правил, -

ВСТАНОВИВ:

23 липня 2020 року представник позивача ОСОБА_1 адвокатка Афанас`єва М.В. звернулась до суду з вище вказаним позовом та просила скасувати постанову Одеської митниці Держмитслужби у справі про порушення митних правил №0405/50000/20 від 22.04.2020 року.

Одночасно з вказаним позовом позивач звернувся до суду з клопотанням про поновлення пропущеного строку звернення до суду.

Статтею 118 КАС України передбачено, що процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом. Процесуальні строки визначаються днями, місяцями і роками, а також можуть визначатися вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати.

У відповідності до вимог ч. 1 ст. 122 КАС України , позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

За змістом ч. 2 ст. 286 КАС України , позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач не був присутнім при винесенні оскаржуваної постанови, а її копію отримав 14.07.2020 року, при цьому позивач направив позов до суду 23.07.2020 року з дотриманням 10-ти денного строку оскарження вказаного рішення суб`єкта владних повноважень до суду з моменту коли позивач дізнався про порушення свого права.

Статтею 55 Конституції України передбачено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Таким чином, строк звернення до суду з даним позовом слід поновити.

Згідно ч. 1 ст. 5 КАС України , кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

У відповідності до вимог ч. 1 ст. 168 КАС України , позов пред`являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді. Позивач має право в позовній заяві заявити клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, якщо такий розгляд допускається цим Кодексом.

Подана позовна заява за змістом і формою відповідає вимогам ст.ст. 160 , 161 КАС України . Позов поданий у строк, встановлений законом.

Даний спір підсудний Малиновському районному суду м. Одеси як адміністративному за правилами предметної, інстанційної та територіальної підсудності.

Перешкоди для відкриття провадження у справі, що передбачені ст.ст. 169 , 170 КАС України , відсутні, а тому по справі слід відкрити провадження та призначити її до судового розгляду за правилами розгляду окремої категорії термінових справ відповідно до ст. 286 КАС України .

Крім того, в прохальній частині позовної заяви позивач заявив клопотання про витребування доказів.

Згідно ч. 1 ст. 80 КАС України , учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Оскільки з`ясування обставин справи здійснюється на підставі наданих стороною доказів, а можливість отримання вказаних відомостей об`єктивно не залежить від волі та можливостей позивача, з метою забезпечення повного, всебічного та об`єктивного розгляду даної справи, з`ясування обставин, які мають істотне значення для вирішення спору по суті, клопотання витребування доказів про які клопоче позивач слід задовольнити.

На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 5 , 126 , 160 , 161 , 168 , 169 , 171 , 175 , 241 , 242 , 243 , 248 , 251 , 286 , 293 , 294 КАС України , -

УХВАЛИВ:

Клопотання ОСОБА_1 -задовольнити.

Поновити ОСОБА_1 строк звернення до суду з позовом про скасування постанови в справі про порушення митних правил №0405/50000/20 від 22.04.2020 року.

Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) до Одеської митниці Держмитслужби ( ЄДРПОУ 43333459, 65078, м. Одеса, вул. Івана та Юрія Лип, 21-а) про скасування постанови у справі про порушення митних правил.

Справу слухати за правилами розгляду окремої категорії термінових справ і призначити судове засідання на 13 год. 00 хв. 31 липня 2020 року в залі судових засідань № 207 Малиновського районного суду м. Одеси ( м. Одеса, вул. В. Стуса, 1-А).

Витребувати з Одеської митниці ДМСУ ( м. Одеса, вул. Івана та Юрія Лип, 21А od.post@customs.gov.ua) наступні докази:

Матеріали митної справи про порушення митних правил розпочатої 18.03.2020 року стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня вручення їм копії даної ухвали для подання відзиву на позов.

Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідачем повинна бути надіслана іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України , неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Відповідач, повинен подати суду докази разом із поданням відзиву, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.

Встановити третій особі строк до початку розгляду справи з дня вручення йому копії даної ухвали для подання пояснень щодо позову, та з дня вручення йому копії відзиву для подання пояснень щодо відзиву.

У поясненнях третьої особи щодо позову або відзиву третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, викладає свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову. До пояснень третьої особи застосовуються правила, встановлені частинами другою четвертою статті 162 КАС України .

Одночасно з надісланням (наданням) пояснень третьої особи до суду, копія пояснень та доданих до нього документів третьою особою повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Роз`яснити учасником справи, що якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.

Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи.

Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ml.od.court.gov.ua.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання суддею виключно у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності, шляхом подачі апеляційної скарги до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Малиновський районний суд м. Одеси.

У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя: Д.Я. Роїк

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення24.07.2020
Оприлюднено28.07.2020
Номер документу90605775
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —521/11630/20

Ухвала від 08.12.2020

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Димерлій О.О.

Ухвала від 03.11.2020

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Димерлій О.О.

Рішення від 10.09.2020

Адміністративне

Малиновський районний суд м.Одеси

Роїк Д. Я.

Ухвала від 24.07.2020

Адміністративне

Малиновський районний суд м.Одеси

Роїк Д. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні