справа № 752/20622/19
провадження №: 1-кс/752/3727/20
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
18.05.2020 року слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Києві клопотання старшого слідчого СУ Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12019100050003152, відомості щодо якого внесені 26.04.2019 до Єдиного реєстру досудового розслідування за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 та ч. 4 ст. 358 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернулась до слідчого судді із вказаним клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 , які свідчать про відкриття та обслуговування ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) розрахункового рахунку № НОМЕР_3 , проведення вказаним товариством фінансово-господарської діяльності та банківських операцій з використанням зазначених рахунків, а саме до: документів (виписки) руху коштів (реєстру розрахункових операцій) по розрахунковому рахунку № НОМЕР_3 , відкритому ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) у друкованому та електронному вигляді, із зазначенням класифікації за дебетом та кредитом рахунків, ініціаторів платежів та одержувачів коштів, з обов`язковим чітким зазначенням номерів платіжних документів, конкретного часу та дати платежу, суми коштів, повних даних платника та отримувача коштів (в тому числі клієнтів іншого банку), з зазначенням коду, номера рахунку та МФО банківської установи, ідентифікацією призначення платежу (куди і за що відправлено кошти та звідки і за що отримано кошти), за період часу з дня відкриття рахунку до дня проведення їх вилучення (виїмки).
Слідчий обґрунтовує клопотання тим, що у провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві знаходяться матеріали кримінального провадження № 12019100050003152, відомості щодо якого внесені 26.04.2019 до Єдиного реєстру досудового розслідування за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 та ч. 4 ст. 358 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 23.04.2019 до Оболонського УП ГУНП у м. Києві надійшла заява від ОСОБА_5 , щодо шахрайських дій в особливо великих розмірах.
В 2018 року ОСОБА_5 уклав інвестиційний договір з «Компанією з управління активами « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , щоб придбати квартиру в Житловому комплексі « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (далі « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та на умовах договору було вказано, що будівництво вищевказаного комплексу буде завершено в другому кварталі 2018 року, а саме в червні. По закінченню строку другого кварталу забудовник повідомив в усній формі, що будівництво « ІНФОРМАЦІЯ_4 », який розташовано по АДРЕСА_3 , завершити не можливо та строки будівництва продовжено до четвертого кварталу 2018, а саме до грудня місяця. Приблизно через півроку, він разом із ініціативною групою, до якої входять інші інвестори зустрілися із директором ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_6 , яка в письмовій формі, а саме у вигляді гарантійного листа від 26.11.2018 року повідомили, що будівництво « ІНФОРМАЦІЯ_4 », буде добудовано та введено в експлуатацію, квартири будуть передані інвестором у власність у травні 2019 року.
На даний час « ІНФОРМАЦІЯ_4 » не добудовано, ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », на чолі із директором ОСОБА_6 , строків, які були повідомлені у гарантійному листі не дотримано та в усній формі було знову вказано інші строки, а саме, щодо четвертого кварталу 2019 року « ІНФОРМАЦІЯ_4 », буде добудовано та передано інвесторам.
Нещодавно інвесторам стало відомо, що ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не допускає на будівельний майданчик генерального підрядника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що ставить добудову « ІНФОРМАЦІЯ_4 » під сумнів. На даний час стало?відомо, що ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », продовжують продавати квартири в « ІНФОРМАЦІЯ_4 », хоча будинок повністю інвесторами профінансовано, що дає підстави вважати, що квартири реалізуються повторно.
В ході досудового розслідування було допитано в якості свідка директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_7 , який повідомив, що 22.09.2014 року було укладено інвестиційний договір №1/01-2014 з ПРаТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 відповідно до умов якого здійснювалось фінансування будівництва третя черга будівництва, другий пусковий комплекс, житловий будинок АДРЕСА_4 , житлово-офісного комплексу з об`єктами соціально побутового, торгівельного призначення та підземним паркінгом по АДРЕСА_3 далі за текстом (четвертого будинку). За попереднім переліком було закріплено 195 квартир за венчурним фондом « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». З квітня 2015 року було відправлено від венчурного фонду, Міністерський на рахунок ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 280 мільйонів гривень, для будівництва четвертого будинку. Більшість з вищевказаних квартир, а саме близько 180 квартир комплексу було продано фізичним особам та залучено від них близько 250 мільйонів гривень.
Також стало відомо, що на рахунок ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » було перераховано генпідрядником близько 50 мільйонів гривень, тобто на ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », в загальній кількості було перераховано близько 330 мільйонів гривень. Відповідно до договору генерального підряду між ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », договірна ціна будівництва четвертого будинку, становить 324 562 500 гривень. Тобто ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в повному обсязі отримало всю необхідну для будівництва, четвертого будинку.
Відповідно до сайту ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який є у вільному доступі, а саме Інтернет мережі, вказано, що будівництво четвертого будинку, яке розпочате весною 2015 року, який включає в себе 326 квартир. На сьогоднішній день будівництво вищевказаного комплексу не закінчене та квартири, які залишились в розпорядженні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » продовжують продавати на пряму, але будівництво не ведеться.
Також було встановлено, що дане підприємство, а саме ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », має припинити продаж майнових прав на об`єкт незавершеного будівництва, четвертого будинку, житлового - офісного комплексу по АДРЕСА_3 , для уникнення ризику подвійного продажу квартир.
У зв`язку із не виконаними роботами та не виплаченої суми в повному обсязі останній надсилав листи до ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », однак відповідь на листи ігнорувались, а в деяких було вказано, що кошти Вам надано та завершуйте будівництво. Оскільки кошти своєчасно не були отримані, роботи, які були проведені, призупинено та визначити термін не можливо.
На сьогоднішній день договір №0301/4-2014 не розірваний, сума в повному обсязі не отримана, але роботи по оздобленню фасаду будинку АДРЕСА_4 в порушенні діючих ДБН та договору генпідряду замовником організовано самостійно, як проводиться фінансування, не відомо, але матеріали для виконання робіт згідно договору субпідряду були завчасно закуплені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та передані виконавцю. Крім того слід зазначити, що будівництво не закінчено певна частка виконаних робіт не може бути закрита актами з технологічних причин та послідовності виконання наступних робіт .
В подальшому, внаслідок наведених вище протиправних дій, директором ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , з іноземним акціонером в обхід та в порушення інтересів українських акціонерів та українських кредиторів. Серед українських кредиторів найуразливішою групою є інвестори 4 недобудованого будинку - будівельна адреса: «третя черга, 2 пусковий комплекс, житловий будинок АДРЕСА_4 , будівництва житлово-офісного комплексу з об`єктами соціально-побутового, торговельного призначення та підземним паркінгом по АДРЕСА_3 ». ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виступив майновим поручителем будівництва вищезазначеного 4 будинку, але не виконав свої зобов`язання, порушив строки здачі в експлуатацію на 3 роки ( введення в експлуатацію в 3- му кварталі 2016 року) та передав все своє майно одному кредитору - структурі польського акціонера.
Враховуючи викладене вище, посадовими особами ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » було вчинено незаконні дії із майном, які полягають в незаконному, без письмового дозволу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » продажі. Внаслідок вказаних незаконних дій із майном, що в комплексі може призвести до фактичного подвійного перепродажу квартир та в подальшому не цільовому використанні грошових коштів від фізичних та юридичних осіб, вказаний злочинний умисел може було в подальшому реалізовано, оскільки внаслідок злочинних дій посадових осіб ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » фактично заволоділи приміщеннями будинку № НОМЕР_4 « ІНФОРМАЦІЯ_4 » по АДРЕСА_2 . Також, внаслідок описаних вище злочинних дій посадових осіб ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », вказані юридичні особи набули право власності на об`єкти нерухомого майна, які собою складають третю чергу будівництва, другого пускового комплекс, житлового будинку АДРЕСА_4 , житлово- офісного комплексу з об`єктами соціально побутового, торгівельного призначення та підземним паркінгом по АДРЕСА_3 .
Крім того, отримавши роздруківку по розрахунковим рахункам ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) з відомостями про призначення платежу, їх подальший рух, які неможливо отримати у інший спосіб, ніж на підставі ухвали слідчого судді, можливо достовірно підтвердити факт заволодіння коштами даного підприємства, подальший рух та використати дані відомості як доказ у даному кримінальному провадженні.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи, які становлять банківську таємницю, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і оригіналів документів щодо відкриття та обслуговування поточного рахунку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), з можливістю їх вилучити (здійснити виїмку), які знаходяться у розпорядженні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .
В судове засідання слідчий не з`явилась, про дату, час та місце розгляду вказаного клопотання повідомлялась належним чином. До початку розгляду клопотання подала заяву про розгляд клопотання без її участі, клопотання підтримала та просила його задовольнити. Також, просила розглянути клопотання без виклику особи, у якої необхідно отримати інформацію, а також в порядку пункту 7 ст. 163 КПК України просила дати розпорядження про надання можливості вилучення документів.
Слідчий суддя визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.
Відповідно до ч. 5 ст. 27 КПК України під час судового розгляду та у випадках, передбачених цим Кодексом, під час досудового розслідування забезпечується повне фіксування судового засідання та процесуальних дій за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів. Офіційним записом судового засідання є лише технічний запис, здійснений судом у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Положеннями ч. 1 ст. 107 КПК України визначено, що рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію.
Таким чином, слідчий суддя визнав за можливо розглянути клопотання за відсутності слідчого та без фіксування судового засідання за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів.
Слідчий суддя, дослідивши вказане клопотання та документи, якими воно обґрунтовується, вважає необхідним задовольнити клопотання частково, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Пунктом 5 частини 2 статті 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження зокрема тимчасовий доступ до речей і документів.
Положеннями ч. 1 ст. 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи, зокрема, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Крім того, слід зазначити, що відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчий суддя вважає, що передбачених законом підстав для надання такого розпорядження в клопотанні не наведено та не вбачається із наданих матеріалах, якими слідчий обґрунтував клопотання. При цьому вважає, що досягнення зазначеної слідчим в клопотанні мети отримання доступу до вказаних документів повнота, всебічність та неупередженість під час розслідування кримінального провадження та отримання відомостей (інформації) з документів, які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, може бути досягнуто на цьому етапі досудового розслідування без вилучення оригіналів вищевказаних документів.
Слідчий суддя, аналізуючи вищевикладене, беручи до уваги, що документи дозвіл на тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, які містять охоронювану законом таємницю, прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для можливості надання тимчасового доступу до вказаних документів, з можливістю вилучення їх копій, у зв`язку із цим клопотання слідчого підлягає задоволенню частково.
Керуючись ст.ст. 164, 372 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого СУ Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів задовольнити частково.
Надати слідчому СУ ГУ Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 , слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні № 12019100050003152, відомості щодо якого внесені 26.04.2019 до Єдиного реєстру досудового розслідування за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 та ч. 4 ст. 358 КК України, тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 , які свідчать про відкриття та обслуговування ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) розрахункового рахунку № НОМЕР_3 , проведення вказаним товариством фінансово-господарської діяльності та банківських операцій з використанням зазначених рахунків, а саме до: документів (виписки) руху коштів (реєстру розрахункових операцій) по розрахунковому рахунку № НОМЕР_3 , відкритому ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) у друкованому та електронному вигляді, із зазначенням класифікації за дебетом та кредитом рахунків, ініціаторів платежів та одержувачів коштів, з обов`язковим чітким зазначенням номерів платіжних документів, конкретного часу та дати платежу, суми коштів, повних даних платника та отримувача коштів (в тому числі клієнтів іншого банку), з зазначенням коду, номера рахунку та МФО банківської установи, ідентифікацією призначення платежу (куди і за що відправлено кошти та звідки і за що отримано кошти), за період часу з дня відкриття рахунку до дня проведення їх вилучення (виїмки), з можливістю вилучення завірених належним чином копій документів.
Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Уповноваженим посадовим особам АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів, зазначеним в ухвалі особам, підготувати вказані документи для можливості вилучення їх копій.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 90632707 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Мазур Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні