Справа № 740/2972/20
Провадження № 2-о/740/95/20
У х в а л а
про залишення заяви без руху
28 липня 2020 року м.Ніжин
Суддя Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області Ковальова Т.Г., ознайомившись із заявою територіальної громади в особі Липоворізької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області, заінтересована особа - ОСОБА_1 , про визнання спадщини відумерлою,
встановила:
Заявник звернувся до суду із заявою, в якій просить визнати спадщину померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , який проживав в буд. АДРЕСА_1 , відумерлою та передати у власність територіальної громади вказаний житловий будинок та земельну ділянку під кадастровим номером 7423386300:05:002:0088, площею 0,2300 га.
Згідно ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Заява про визнання спадщини відумерлою має відповідати загальним вимогам ст.175 ЦПК України і особливостям, визначеним ст.335 ЦПК України.
Так, заявник в заяві про визнання спадщини відумерлою, просить суд не лише визнати спадщину відумерлою, але й передати її у власність територіальної громади в особі Липоворізької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області , тобто заява містить дві вимоги, які підлягають розгляду за різними правилами цивільного судочинства, а саме: щодо визнання спадщини відумерлою (окреме провадження) та передачі її у власність сільської ради (позовне провадження).
Згідно з вимогами ч.2 п.8 ст.293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання спадщини відумерлою.
Відповідно до ч.1 ст.1277 ЦК України суд лише визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування у передбачених законом випадках.
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у своєму листі від 16 травня 2013 року № 24-753/0/4-13 Про судову практику розгляду цивільних прав про спадкування зазначає, що у заяві про визнання спадщини відумерлою не можуть ставитись вимоги позовного характеру, зокрема, вимоги про передачу спадкового майна у власність територіальної громади. Суди повинні враховувати, що відповідно до ч.1 ст.1277 ЦК суд лише визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування у передбачених законом випадках.
Отже, у заяві про визнання спадщини відумерлою не можуть ставитися вимоги позовного характеру, зокрема, вимога про передачу спадкового майна у власність сільської ради.
Перелічені недоліки заяви унеможливлюють вирішення питання про відкриття провадження у справі та подальший розгляд справи та ухвалення законного та обґрунтованого рішення.
За таких обставин, заяву відповідно до ст.185 ЦПК України необхідно залишити без руху, про що повідомити заявника і надати строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали.
Керуючись ст. 175, 185, 318 ЦПК України, суддя
постановила:
Заяву територіальної громади в особі Липоворізької сільської ради Ніжинського району Чернігівської області, заінтересована особа - ОСОБА_1 , про визнання спадщини відумерлою залишити без руху, про що повідомити заявника і надати строк для усунення викладених в ухвалі недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання цієї ухвали.
У разі усунення недоліків у встановлений строк заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається заявниці.
Ухвала негайно набирає законної сили і не може бути оскаржена у апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Суддя Т.Г. Ковальова
Суд | Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2020 |
Оприлюднено | 29.07.2020 |
Номер документу | 90635953 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
Ковальова Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні