Ухвала
від 29.07.2020 по справі 192/1094/20
СОЛОНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 192/1094/20

Провадження № 2/192/1269/20

У х в а л а

про залишення позовної заяви без руху

29 липня 2020 року суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Щербина Н.О., ознайомившись в смт Солоне Солонянського району Дніпропетровської області з позовною заявою ОСОБА_1 до Селянського (фермерського) господарства Альфа про розірвання договору оренди землі, стягнення заборгованості та повернення земельної ділянки,

В С Т А Н О В И В:

27 липня 2020 року до суду надійшла позовна заява про розірвання договору оренди землі, стягнення заборгованості та повернення земельної ділянки.

Ознайомившись з позовом суддею було встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам п.п.2,3,4,5,7 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.

Так, на першій сторінці тексту позову зазначено прізвище позивач як ОСОБА_2 , в той час як з позовом до суду звертається ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а до позову додано копію паспорту на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Також прохальна частину позову містить дату народження позивача, яка не відповідає анкетним даним, зазначеним у позові.

Крім того, позивач звертається до суду з двома вимогами майнового характеру: про стягнення заборгованості та про повернення земельної ділянки, яка також є немайновою вимогою про розірвання договору оренди землі. Проте ціна позову зазначена лише щодо вимог про стягнення заборгованості, що не відповідає положенням ст. 176 ЦПК України, оскільки відповідно до п. 10 ч. 1 вказаної статті, ціна позову визначається у позовах, що складаються з кількох самостійних вимог - загальною сумою всіх вимог.

Також вимога про повернення земельної ділянки є неконкретизованою з огляду на те, що не містить початкової вимоги та підлягає стилістичному корегуванню для конкретизації.

Зміст позовних вимог в частині повернення земельної ділянки власнику, не містить виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, оскільки позивач не зазначає якими обставинами обґрунтовуються його вимоги про повернення спірної земельної ділянки, власником якої він є.

Також в позові не зазначено відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви .

Частиною 4 ст. 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до пп. 2 п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання фізичною особою до суду позовної заяви немайнового характеру розмір судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на день звернення з позовом до суду становить 840 гривень 80 копійок, а розмір судового збору за подання фізичною особою до суду позовної заяви майнового характеру становить 1% ціни позову.

Оскільки позивач звертається до суду фактично з двома самостійними майновими вимогами та однією вимогою немайнового характеру, тому позивачу необхідно зазначити ціну позову за другою позовною вимогою майнового характеру про повернення земельної ділянки, яка дорівнює вартості земельної ділянки на час звернення з позовом до суду та сплатити 1% від ціни позову на наступні реквізити: отримувач коштів - Солонянське УК/Солонян-ий р-н/22030101 , код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37916143, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA508999980313151206000004305 , код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу - *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Солонянський районний суд Дніпропетровської області (назва суду, де розглядається справа).

Частинами 1, 2 ст. 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

З урахуванням того, що позовна заява не відповідає вимогам ч. 3 ст. 175, ч.ч. 1,4 ст. 177 ЦПК України, тому є підстави для залишення її без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня отримання позивачем ухвали.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175,177,185,260 ЦПК України, суддя

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Селянського (фермерського) господарства Альфа про розірвання договору оренди землі, стягнення заборгованості та повернення земельної ділянки, - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків не більше десяти днів з дня отримання копії даної ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений строк, позовна заява буде визнана неподаною та повернена, а також те, що виконання ухвали вчинюється шляхом надання позовної заяви з виправленими недоліками з копіями для відповідача, а також шляхом надання суду доказів сплати судового збору.

Ухвала може бути оскаржена в частині визначення розміру судових витрат.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду.

У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, ухвала набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

В іншій частині ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали суду складений 29 липня 2020 року.

Суддя Н. О. Щербина

СудСолонянський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення29.07.2020
Оприлюднено30.07.2020
Номер документу90652466
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —192/1094/20

Ухвала від 05.01.2021

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Щербина Н. О.

Ухвала від 25.08.2020

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Щербина Н. О.

Ухвала від 29.07.2020

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Щербина Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні