Ухвала
від 27.07.2020 по справі 295/8306/20
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/8306/20

1-кс/295/3291/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.07.2020 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого з ОВС 1-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Житомирської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 42020060000000050, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.06.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, та додані до нього матеріали,-

В С Т А Н О В И В :

Слідчий звернувся до Богунського районного суду м. Житомира з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів, посилаючись на те, що досудове розслідування розпочато прокуратурою Житомирської області за матеріалами, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відповідно до яких, службові особи ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), упродовж 2019-2020 років, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем привласнили бюджетні кошти в особливо великих розмірах при формуванні податкового кредиту з податку на додану вартість, шляхом завищення витрат та проведення безтоварних фінансово-господарських операцій щодо закупівлі товарів у підприємств з ознаками «ризиковості».

Згідно рапорту оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України встановлено, що на протязі 2019-2020 років посадові особи ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в порушення п.198.1, п.198.3 ст. 198, п.200.1 ст. 200 Податкового кодексу України, шляхом формування штучного податкового кредиту з ПДВ за рахунок експортних операцій пов`язаних із реалізацією скляної тари. Так, у 2019 році сума відшкодування ПДВ становить понад 10 млн. грн., у 2020 році ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » заявлено до відшкодування ПДВ 3523000 грн.

Крім цього, згідно рапорту оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України встановлено, що основними постачальниками у 2019-2020 роках товарів являються наступні юридичні особи, деякі з яких можуть мати ознаками фіктивності або формувати штучний податковий кредит від підприємств із ознаками фіктивності, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ).

Відповідно довідомостей АІС«Податковий Блок»встановлено,щоПП« ОСОБА_5 »(кодЄДРПОУ НОМЕР_3 ) має наступні рахунки:

-№ НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 відкритих в АТ " ІНФОРМАЦІЯ_6 " У М.КИЄВI (МФО НОМЕР_10 );

-№ НОМЕР_11 , № НОМЕР_12 , № НОМЕР_13 відкритих в АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_7 " (МФО НОМЕР_14 ).

В АТ " ІНФОРМАЦІЯ_6 " У М.КИЄВI (МФО НОМЕР_10 ), АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_7 " (МФО НОМЕР_14 ) зберігаються наступні документи: рух грошових коштів, картки із зразками підписів та відбитком печатки, встановленого зразка, заяви на відкриття рахунків, договори на розрахунково-касове обслуговування клієнта, фотокопії паспортів уповноважених осіб, оригінали доручень на право вчинення юридичних дій від імені директорів, договори найму чи іншого документу про призначення на посаду директорів перелічених підприємств, оригінали доручення на ім`я особи, яка має право на відкриття та розпорядження рахунками, засвідчені нотаріально, заяви клієнта про встановлення системи «клієнт-банк», договори на обслуговування системи «клієнт-банк», акти про введення системи «клієнт-банк» в експлуатацію, документи, які засвідчують встановлення системи «клієнт-банк», документи, які підтверджують факт видачі даних електронних ключів, грошових чеків на отримання готівки з рахунку.

Вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів, необхідне для використання при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, а також для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків.

У судове засідання слідчийне з`явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі, підтримав клопотання.

Згідно вимог ст. 107 КПК України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.

Розгляд клопотання проведено без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, що відповідає положенням ч. 2. ст. 163 КПК України.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно до положень п.п. 2, 3 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

У відповідності до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 132, 159, 160, 162, 163, 164 КПК України слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати старшомуслідчому зОВС першоговідділу розслідуваннякримінальних провадженьслідчого управлінняфінансових розслідуваньГУ ДФСу Житомирськійобласті лейтенантуподаткової міліції ОСОБА_3 ,слідчим слідчоїгрупи,старшим оперуповноваженимУСР вЖитомирській областіДРС НПУ ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,оперуповноваженим УСРв Житомирськійобласті ДРСНПУ ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 таособам,які будутьдіяти задорученням (постановою)слідчого,або прокуроратимчасовий доступ до оригіналів речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та можливість вилучення (виїмку) у службових осіб:

- АТ " ІНФОРМАЦІЯ_6 " У М.КИЄВI (МФО НОМЕР_10 ) по рахунках № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 відкритих для ПП « ОСОБА_5 »;

- АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_7 " (МФО НОМЕР_14 ) по рахунках № НОМЕР_11 , № НОМЕР_12 , № НОМЕР_13 відкритих для ПП « ОСОБА_13 інструмент»;

- інформації, як на паперових так і електронних носіях (в форматі EXEL), про рух грошових коштів по всіх доступних валютах, по рахунках із розшифровкою контрагентів (назва, код ЄДР, МФО банківських установ, номерів рахунків) призначенням платежу, датою платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, а також з вказівкою вхідного і вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, референт кожного платіжного документа (номер або інші символи, які використовуються для ідентифікації трансакції) за період з 01.01.2019 по теперішній час;

- обліково-реєстраційної справи СГД, в тому числі карток із зразками підписів та відбитком печатки встановленого зразка, заяв на відкриття рахунків, оригіналів договорів на розрахунково-касове обслуговування клієнта, оригіналів доручень на право вчинення юридичних дій від імені директора підприємства, оригіналу доручення на ім`я особи, яка має право на відкриття та розпорядження рахунками;

- заяв на видачу чекових книжок, грошових чеків, корінців грошових чеків на отримання готівки по зазначеним рахункам;

- протоколів системи «Банк-клієнт» в яких міститься дата та час з`єднання (включаючи години, хвилини та секунди з`єднання), електронне ім`я користувача, назва операції та ІР-адреса клієнта, як на паперових так і електронних носіях.

Встановити строк дії ухвали до 27.08.2020 року.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_14 Перекупка

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення27.07.2020
Оприлюднено05.06.2024
Номер документу90654728
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —295/8306/20

Ухвала від 27.07.2020

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Перекупка І. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні