Провадження №2/359/1330/2020
Справа №359/229/20
РІШЕННЯ
Іменем України
24 липня 2020 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді Журавського В.В.
при секретарі Івановій К.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Борисполі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Глибоцької сільської ради Бориспільського району Київської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
В січні 2020 року ОСОБА_1 звернулася до суду з зазначеним позовом, який обґрунтовувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилась спадщина, яка складається з земельної ділянки площею 2,6199 га з кадастровим номером 3220882200:04:001:0230 з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташовується на території Глибоцької сільської ради Бориспільського району Київської області. За час свого життя, а саме: 07 березня 1990 року ОСОБА_2 склала заповіт, посвідчений секретарем виконавчого комітету Глибоцької сільської Ради народних депутатів Бориспільського району Київської області, зареєстрований в реєстрі за №12, яким все своє майно заповіла ОСОБА_1 . У встановлений законом строк ОСОБА_1 не звернулася до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини. Оскільки, була переконана, що маючи заповіт, оформлений на її користь не потрібно додатково звертитись до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини. Тому ОСОБА_1 просить визначити їй додатковий строк тривалістю три місяці для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги в повному обсязі та просила їх задовольнити.
Голова Глибоцької сільської ради Бориспільського району Пасько Л.А. направив до суду заяву, якою просив розглянути цивільну справу за відсутності представника сільської ради та вказав, що при ухваленні рішення по справі покладається на розсуд суду.
Заслухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть, серії НОМЕР_1 (а.с.5).
За час свого життя, а саме: 07 березня 1990 року ОСОБА_2 склала заповіт, посвідчений секретарем виконавчого комітету Глибоцької сільської Ради народних депутатів Бориспільського району Київської області, зареєстрований в реєстрі за №12. Згідно з яким все своє майно де б воно не було і з чого б воно не складалося і взагалі все те, що буде належати на день смерті, заповіла ОСОБА_1 (а.с.6).
У відповідності до ч.1 ст.1268 та ч.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець за заповітом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Згідно з ч.1 ст.1270 цього Кодексу для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Встановлено, що позивач у встановлений законом шестимісячний строк не звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Вказана обставина підтверджується Інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру №59872032 від 19 березня 2020 року (а.с.28,29).
З пояснень позивача, наданих у судовому засіданні, встановлено, у зв`язку з юридичною необізнаністю, вона помилково вважала, що наявність заповіту, складеного на її користь, є достатнім для підтвердження права на спадщину.
Згідно з ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Як роз`яснив Пленуму Верховного суду України в п.24 постанови №7 від 30 травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування , вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. Як поважні причини пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути визнані: хвороба; від`їзд, відрядження; необізнаність особи з порядком прийняття спадщини та оформлення прав на спадкове майно; необізнаність особи про наявність спадкового майна; юридичне не освідчення.
Враховуючи зазначене, суд вважає, що ОСОБА_1 пропустила строк для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини у зв`язку з поважною причиною, пов`язаною з її необізнаністю щодо порядку спадкування.
Тому вважає допустимим визначити ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю три місяці для подання нею заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після ОСОБА_2 .
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.1269, ч.1 ст.1270, ч.3 ст.1272 ЦК України п.2 ч.1, ч.3 ст.208, ч.1-ч.3 ст.209, ст.ст.213-215, 218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити у повному обсязі.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю три місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Початок строку відраховувати від дня набрання рішенням законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Дата складення повного рішення суду - 29 липня 2020 року.
Суддя підпис
З оригіналом згідно:
Суддя Бориспільського міськрайонного суду В.В. Журавський
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2020 |
Оприлюднено | 30.07.2020 |
Номер документу | 90655278 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Журавський В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні