2/130/617/2020
130/1295/20
У Х В А Л А
28.07.2020 р. м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Вернік В.М., розглянувши матеріал позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
18.06.2020 року ОСОБА_1 звернулась із даним позовом до Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області.
Згідно із ч.6 ст.187 ЦПК України, у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
26.06.2020 року за №11357/20 відповідно до вказаних положень цивільного процесуального закону судом направлено запит до виконкому Кордишівської сільської ради Козятинського району Вінницької області щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання відповідача ОСОБА_2 , який за відомостями в позові проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно із ч.7 ст.187 ЦПК України, інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи має бути надана протягом п`яти днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду.
Як вбачається із поштового повідомлення, виконавчий комітет Кордишівської сільської ради вказаний запит суду отримав 06.07.2020 року.
Разом з тим, в порушення вимог ч.7 ст.187 ЦПК України, інформація про місце проживання (перебування) ОСОБА_2 протягом п`яти днів виконавчим комітетом Кордишівської сільської ради суду не надана, будь-яких повідомлень про неможливість надання запитуваних відомостей суду до теперішьго часу не представлено.
Суд визначає таку бездіяльність виконкому Кордишівської сільської як невиконання процесуальних обов`язків уповноваженим органом реєстрації місця перебування та місця проживання особи без поважним причин, що вочевидь не відповідає принципам верховенства права та обов`язковості судового рішення, невиправдано перешкоджаючи цивільному судочинству судочинству.
Відповідно до положень ст.143 ЦПК України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства. Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.144 ЦПК України одним із видів заходів процесуального примусу є штраф.
Згідно вимог п.3 ч.1 ст.148 ЦПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.
З огляду на обставини встановлені судом, з Кордишівської сільської ради Козятинського району Вінницької області (оскільки її виконавчий комітет не зареєстрований окремою юридичною особою) слід стягнути штраф в розмірі 0,3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у зв`язку із неповідомлення суду про неможливість подати доказів, витребуваних судом, та неподання таких доказів без поважних причин.
При цьому належить роз`ясненню уповноважениму органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи, що відповідно до ч.2 ст.144 ЦПК України застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом, натомість положння ч.2 ст.148 ЦПК України визначають, що у випадку повторного чи систематичного невиконання процесуальних обов`язків, повторного чи неодноразового зловживання процесуальними правами, повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення, триваючого невиконання ухвали про забезпечення доказів суд з урахуванням конкретних обставин стягує у дохід державного бюджету з відповідного учасника судового процесу або відповідної іншої особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст.143-148, 258-260 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Застосувати до Кордишівської сільської ради Козятинського району Вінницької області заходи процесуального примусу у вигляді штрафу.
Стягнути з Кордишівської сільської ради Козятинського району Вінницької області (с. Кордишівка Козятинського району Вінницької області, вул. Леніна, 2, код ЄДРПОУ 04328306) в дохід державного бюджету штраф в розмірі 0,3 розміра прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 630 (шістсот тридцять) гривень 60 копйок.
Роз`яснити, що притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє від обов`язку подати витребувані судом докази.
Зобов`язати виконавчий комітет Кордишівської сільської ради Козятинського району Вінницької області подати витребувані судом інформацію в запиті за від 26.06.2020 року за №11357/, не пізніше наступного дня з часу отримання цієї ухвали.
Роз`яснити, що у випадку повторного чи систематичного невиконання процесуальних обов`язків, повторного чи неодноразового зловживання процесуальними правами, повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення, триваючого невиконання ухвали про забезпечення доказів суд з урахуванням конкретних обставин стягує у дохід державного бюджету з відповідного учасника судового процесу або відповідної іншої особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Суд може скасувати постановлену ним ухвалу про стягнення штрафу, якщо особа, стосовно якої її постановлено, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов`язків.
Ухвала набуває законної сили з моменту підписання її суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, до Вінницького апеляційного суду, що не перешкоджає розгляду справи.
Ухвала про стягнення штрафу є виконавчим документом, стягувачем за яким є Державна судова адміністрація України (м.Київ, вул. Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795).
Ухвала в частині стягнення штрафу може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців з часу набрання нею законної сили.
Суддя Вернік В.М.
Суд | Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2020 |
Оприлюднено | 30.07.2020 |
Номер документу | 90666144 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Вернік В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні