Рішення
від 30.07.2020 по справі 927/520/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Іменем України

30 липня 2020 року м. Чернігівсправа № 927/520/20 Господарський суд Чернігівської області у складі судді Белов С.В. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження матеріали справи

за позовом: Акціонерного товариства "Чернігівобленерго"

вул.Гонча,40, м. Чернігів,14000, код ЄДРПОУ 22815333

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Велес"

вул. Молодіжна,18, с. Щурівка, Ічнянський район, Чернігівська область, 16753,

код ЄДРПОУ 37062434

про стягнення 606681,53 грн

Позивачем - Акціонерним товариством (Публічним акціонерним товариством) "Чернігівобленерго" подано позов до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Велес" про стягнення 606681,53 грн боргу за безобліково спожиту електричну енергію.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на несплату відповідачем боргу за безобліково спожиту електроенергії, нарахованого на підставі акта про порушення № 170055 від 16.01.2020 та рішення АТ "Чернігівобленерго", оформленого протоколом № 1769 від 04.03.2020.

Ухвалою господарського суду від 23.06.2020 року відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження та встановлено процесуальні строкт сторонам для подання відзову, відповіді на відзив, заперечення на відповідь.

Матеріали справи містять докази отримання відповідачем 03.07.2020 року ухвали суду від 23.06.2020, а саме рекомендоване повідомлення зі штрихкодовим ідентифікатором № 1400048605356.

Відповідач, у відповідності до ст.165 Господарського процесуального кодексу України, своїм процесуальним правом щодо надання відзиву на позов не скористався, відзиву на позовну заяву у встановлений судом строк без поважних причин не надав, заяв та клопотань від нього не надходило, а тому рішення приймається за наявними матеріалами справи на підставі ч.2 ст.178 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Предметом спору у даній справі є стягнення з відповідача 606681,53 грн боргу за безобліково спожиту електроенергю, нарахованого на підставі акта про порушення № 170055 від 16.01.2020 та рішення АТ "Чернігівобленерго", оформленого протоколом № 1769 від 04.03.2020.

До обставин, які є предметом доказування у даній справі, відноситься встановлення факту порушення відповідачем Правил роздрібного ринку електричної енергії, які затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312, щодо фіксації індикаторами впливу на лічильник електричної енергії та встановлення факту правомірності нарахування позивачем відповідачу боргу за безобліково спожиту електроенергію на суму 606681,53 грн.

Позивач посилається на те, що між ПАТ "Чернігівобленерго" та відповідачем (споживачем) укладено договір про постачання електричної енергії № 230 від 15.04.2013.

Як вбачається із наданого до матеріалів справи витягу із статуту Акціонерного товариства "Чернігівобленерго", рішенням загальних зборів від 16.04.2019 змінено найменування ПАТ "Чернігівобленерго" на АТ "Чернігівобленерго". Відповідно до п.1.4. статуту товариство по всьому майну, правам та обов`язкам є правонаступником Публічного акціонерного товариства "Чернігівобленерго", яке є правонаступником Відкритого акціонерного товариства енергопостачальної компанії "Чернігівобленерго", яке у свою чергу є правонаступником Державного енергетичного підприємства та Державної акціонерної енергопостачальної компанії "Чернігівобленерго".

Таким чином, відповідно до статуту Акціонерного товариства "Чернігівобленерго", змінено найменування з ПАТ "Чернігівобленерго" на АТ "Чернігівобленерго" і зміна найменування не є правонаступництвом, а тому належним позивачем у даній справі є Акціонерне товариство "Чернігівобленерго".

Оскільки ПАТ "Чернігівобленерго" є правонаступником ВАТ ЕК "Чернігівобленерго", а ПАТ "Чернігівобленерго", у свою чергу, змінило назву на АТ "Чернігівобленерго", то відповідно постачальником у договорі про постачання електричної енергії № 230 від 15.04.2013 є Акціонерне товариство "Чернігівобленерго".

За приписами ч.2 ст.275 Господарського кодексу України відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.

Частиною 1 ст. 275 Господарського кодексу України визначено, що за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.

У пункті 1 договору про постачання електричної енергії № 230 від 15.04.2013 встановлено, що постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача з дозволеною потужністю 80 кВт, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору.

На виконання п. 4.2.3. вищевказаного договору Споживач сплачує Постачальнику вартість недорахованої електроенергії, розраховану виходячи із приєднаної потужності струмоприймачів та кількості годин їх використання відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої Постановою НКРЕ від 4 травня 2006 року N 562 (далі по тексту - Методика), за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням, у разі таких дій Споживача: самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії; пошкодження засобів обліку електроенергії, втручання в їх роботу, зняття пломб з засобів обліку; споживання електроенергії поза засобами обліку; інших умов, визначених Методикою.

01.01.2019, між ПАТ ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО , як оператором системи розподілу, та TOB Агро Велес , як споживачем, укладено договір споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії (далі- Договір) на підставі наданої TOB Агро Велес Заяви- приєднання до умов договору споживача про надання послу з розподілу (передачі) електричної енергії.

За умовами п. 2.1 Договору оператор системи надає споживачу послуги з розподілу (передачі) електричної енергії параметри якості якої відповідають показникам, визначеним Кодексом системи передачі, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №309 та

Кодексу систем розподілу, затвердженого НКРЕКП від 14.03.2018 №310 за об`єктом, технічні параметри якого фіксуються в паспорті точки розподілу за об`єктом споживача, який є додатком № 2 до цього договору, та в особистому рахунку споживача, облікових базах даних оператора системи.

Згідно додатку №2 до цього договору, до точок розподілу електричної енергії належить, ЕІС код 62Z9350852736874, об`єкт споживача за адресою: Чернігівська область, м. Бобровиця, вул. Горького, буд. 44, з дозволеною потужністю 80кВА.

Оператор системи згідно п.7.1.5., п.7.1.6 та п.7.1.8. Договору має право вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями допущеними споживачем під час користування електричною енергією; контролювати додержання споживачем ПРРЕЕ; надавати споживачу, який є власником засобу вимірювання, обґрунтовані вимоги щодо приведення розрахункового засобу в технічний стан відповідно до вимог нормативних документів.

За п.8,6. Договору у разі порушення розрахункового обліку з вини споживача споживач сплачує оператору системи вартість иеоблікованої електричної енергії, визначену відповідно до вимог ПРРЕЕ.

За п.8.9. Договору у разі виявлення однією із сторін порушень умов договору Іншою стороною, за які законодавством передбачене застосування санкцій чи які тягнуть за собою збитки, недоотриману продукцію або вигоду тощо, на місці оформлюється двосторонній акт порушень. Акт складається у присутності представників обох сторін у двох примірниках. Сторона, дії або бездіяльність якої стала причиною складання акта, має право внести до акта свої зауваження.

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 14.03.2018 №312, яка набрала чинності 19.04.2018, затверджено Правила роздрібного ринку електричної енергії (далі - ПРРЕЕ).

Відповідно до п.1.1.1. ПРРЕЕ, ці Правила регулюють взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником (електропостачальниками) та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, визначеними цими Правилами. Учасниками роздрібного ринку є: електропостачальники, оператор системи передачі, оператори систем розподілу, у тому числі оператори малих систем розподілу, споживачі, основні споживачі, субспоживачі, виробники електричної енергії, які підпадають під визначення розподіленої генерації, та інші учасники ринку, які надають послуги, пов`язані з постачанням електричної енергії споживачу з метою використання ним електричної енергії на власні потреби. Ці Правила є обов`язковими для виконання усіма учасниками роздрібного ринку.

Згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Про видачу ПАТ Чернігівобленерго ліцензії з розподілу електричної енергії та анулювання ліцензій з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами і постачання електричної енергії за регульованим тарифом № 1434 від 13.11.2018, ПАТ Чернігівобленерго (код ЄДРПОУ 22815333) видано ліцензію на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії у межах місць провадження господарської діяльності, а саме на території Чернігівської області та м. Славутич Київської області в межах розташування системи розподілу електричної енергії, що перебуває у власності або господарському віданні (щодо державного або комунального майна) ПАТ Чернігівобленерго , та електричних мереж інших власників, які приєднані до мереж ліцензіата (з якими укладені відповідні договори згідно із законодавством).

Отже, позивач є оператором системи розподілу електричної енергії.

Згідно з п.5.1.1. ПРРЕЕ, оператор системи має право, зокрема, на безперешкодний доступ (за пред`явленням представником службового посвідчення) до електричних установок споживача для проведення технічної перевірки засобів вимірювання, контролю за рівнем споживання електричної енергії та потужності, вимірювання показників якості електричної енергії, контрольного огляду електричних мереж від межі балансової належності до точки вимірювання та/або точки обліку відповідно до умов укладених договорів, а також для виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого цими Правилами порядку та умов договору, виконання інших робіт відповідно до договору.

Відповідно до п. 5.5.5. ПРРЕЕ, споживач електричної енергії зобов`язаний, зокрема, забезпечувати доступ представникам оператора системи (після пред`явлення ними службових посвідчень) до об`єкта споживача для проведення технічної перевірки засобу комерційного обліку (засобів вимірювальної техніки), електроустановок та електропроводки, вимірювання показників якості електричної енергії, контролю за рівнем споживання електричної енергії, а також для виконання відключення та обмеження споживання електричної енергії споживачу (субспоживачу) відповідно до встановленого цими Правилами порядку та виконувати їх обґрунтовані письмові вимоги щодо усунення виявлених порушень, якщо це обумовлено умовами договору.

16.01.2020 АТ Чернігівобленерго проведено перевірку дотримання відповідачем (споживачем) вимог Правил роздрібного ринку електроенергії (далі- ПРРЕЕ). Згідно з актом про порушення 16.01.2020 при проведенні технічної перевірки персоналом AT ЧЕРНІГІВОЕЛЕНЕРГО на об`єкті TOB Агро Велес у присутності його уповноваженої особи було виявлено порушення ПРРЕЕ, про що зазначено у Акті технічної перевірки №053807 від 16.01.2020.

На місці виявленого порушення у присутності уповноваженої особи ТОВ Агро Велес складено акт про порушення № 170055 від 16.01.2020, яким зафіксовано, що сложиван порушив п. 8.4.2.4 ПРРЕЕ. а саме: фіксація індикаторами впливу на лічильник електричної енергії.

У Акті про порушення зазначено, що споживачеві роз`яснено про його право внести зауваження до складеного акту.

Акт про порушення № 170055 від 16.01.2020 підписано представниками AT ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО та особисто уповноваженою особою TOB Агро Велес Тимощуком O.A. (копія наказу про призначення уповноважених осіб додається).

Жодних зауважень чи заперечень ні у Акті про порушення, ні окремим листом споживачем надано не було. Отже, відповідач, підписавши Акт про порушення № 170055 від 16.01.2020 без зауважень та заперечень, повністю погодився зі змістом Акту, де вказано вид обставин та суть порушення ПРРЕЕ.

Прилад обліку № 1039672, на якому було виявлено спрацьований індикатор дії впливу магнітного поля (ІМП), у присутності представника відповідача було вилучено, укладено до пакету, який було опломбовано пломбою № С54865238 (індикатор дії впливу магнітного поля було взято відповідачем на відповідальне збереження та він несе повну відповідальність згідно з законодавством та договором, що підтверджується підписаними відповідачем Актом технічної перевірки та збереження пломб № 053807 від 16.01.2017 та Актом контрольного огляду № 015884 від 20.09.2017).

За п.8.2.4 ПРРЕЕ У разі виявлення представниками оператора системи пошкоджень чи зриву пломб та/або індикаторів, установлених у місцях, указаних в акткпро пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів вимірювальної техніки, явних ознак втручанні в параметри розрахункових засобів вимірювальної техніки з метою зміни їх показів, самовільних підключень до електричних мереж розрахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до порядку, визначеного главою 8.4 ПРРЕЕ.

Відповідно до п.8.2.5 ПРРЕЕ, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача або представника споживача оформлюється акт про порушення.

Акт про порушення підписується представником (представниками) оператора системи, який брав участь у перевірці, та споживачем (представником споживача) або іншою особою, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки.

До акта про порушення сторонами можуть бути додані пояснення, зауваження та докази, перелік яких (за наявності) зазначається в цьому акті.

Представники оператора системи перед складанням акта про порушення зобов`язані повідомити споживача про його право внести пояснення та зауваження до акта, викласти мотиви своєї відмови від його підписання або підписати його без зауважень.

На виконання п. 8.2.5 ПРРЕЕ споживачі, представники операторі системи, інші особи, присутні при перевірці, під час здійснення перевірки електроустановок мають право здійснювати фото- та відеозйомку для фіксації виявлених порушень та/або відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників;оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення, про що зазначається в акті про порушення.

Так представниками AT ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО було зафіксовано факт порушення відповідачем ПРРЕЕ також за допомогою фотозйомки, фотодокази містяться в матеріалах справи

Як вбачається з матеріалів справи, акт про порушення № 170055 від 16.02.2020 за своєю формою і змістом відповідає вимогам законодавства, містить опис виявленого порушення із посиланням на відповідні положення спеціальних нормативно-правових актів у цій галузі, містить посилання на фото і відеофіксацію.

У Акті про порушення № 170055 від 16.02.2020 зазначено, що споживачеві запропоновано з`явитись на засідання комісії з розгляду Актів про порушення на 12.02.2020.

Так як 12.02.2020 відповідач на комісію не з`явився, що підтверджується Протоколом № 1723 від 12.02.2020, то наступне засідання комісії було перенесено на 04.03.2020, про що було сповіщено особисто під підпис уповноважену особу відповідача Запрошенням від 13.02.2020 вих. № 21, яке також було направлено відповідачеві поштою рекомендованим листом, копії доказів додаються.

Так, 04.03.2020 на засіданні комісії апарату управління AT ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО з розгляду актів про порушення ПРРЕЕ було розглянуто Акт про порушення № 170055 від 16.01.2020 та прийнято рішення про проведення розрахунку недорахованої електроенергії по даному акту про порушення на підставі пункту 8.4.10 ПРРЕЕ, про що складено Протокол № 1769 від 04.03.2020.

За приписами п.п.8.2.6 ПРРЕЕ на підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. Комісія з розгляду актів про порушення створюється оператором системи і має складатися не менше ніж з 3 уповноважених представників оператора системи. Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення. Споживач має бути повідомлений оператором системи про місце, час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 7 календарних днів до призначеної дати засідання. Акт про порушення, не розглянутий у визначеному цими Правилами порядку протягом 60 календарних днів від дня його складення, вважається недійсним та підлягає скасуванню (крім випадків необхідності проведення експертизи пломб, індикаторів та/або засобу вимірювальної техніки електричної енергії для встановлення факту порушення). Якщо для розгляду акта про порушення необхідні результати експертного дослідження, зазначений термін розгляду відраховується з дати їх отримання оператором системи від експертної установи. Рішення комісії оформлюється протоколом, копія якого видається споживачу. У разі причетності споживача до порушення цих Правил у протоколі зазначаються відомості щодо обсягу та вартості необлікованої електричної енергії. В такому разі разом з протоколом споживачу надаються розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії з посиланням на відповідні пункти глави 8.4 цього розділу та розрахункові документи для оплати необлікованої електричної енергії та/або збитків.

Як слідує із матеріалів справи, в акті про порушення № 170055 від 16 .0 2 .20 20 , який підписаний представником відповідача ОСОБА_1 , зазначено про те, що засідання комісії відбудеться 12 .0 2 .20 20 за адресою: м. Чернігів вул. Гонча, 40 о 14-00.

12.02.2020 відповідач на комісію не з`явився, що підтверджується Протоколом № 1723 від 12.02.2020, то наступне засідання комісії було перенесено на 04.03.2020, про що було сповіщено особисто під підпис уповноважену особу відповідача Запрошенням від 13.02.2020 вих. № 21, яке також було направлено відповідачеві поштою рекомендованим листом.

Таким чином позивачем були дотримані вимоги ПРРЕЕ щодо повідомлення відповідача про час та місце проведення експертного дослідження, а також засідання комісії щодо розгляду акту про порушення, але відповідач своїм правом не скористався, на проведення експертизи та засідання комісії АТ Чернігівобленерго не з`явився. Позивачем також було дотримано термінів розгляду акту про порушення, відповідно до п.8.2.6 ПРРЕЕ.

04.03.2020 на засіданні комісії апарату управління AT ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО з розгляду актів про порушення ПРРЕЕ було розглянуто Акт про порушення № 170055 від 16.01.2020 та прийнято рішення про проведення розрахунку недорахованої електроенергії по даному акту про порушення на підставі пункту 8.4.10 ПРРЕЕ, про що складено Протокол № 1769 від 04.03.2020.

На виконання п. 8.4.10 ПРРЕЕ у разі виявлення у непобутового споживача порушень, зазначених у підпунктах 1-5 пункту 8.4.2 ПРРЕЕ, у т.ч., фіксації індикаторами впливу на лічильник електричної енергії постійного (змінного) магнітного або електричного полів (далі - фіксація індикаторами впливу фізичних полів), пошкодження або відсутність індикаторів величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії протягом робочого часу розраховується за формулою Wдоб = P х tдоб х Kв,

де Wдоб - розрахунковий добовий обсяг,

Р - потужність (кВт), визначена як дозволена потужність для цієї точки комерційного обліку, зазначена в договорі з оператором системи (за умови, якщо потужність, визначена відповідно до положень підпунктів 1 або 2 цього пункту, перевищує дозволену потужність для цієї точки комерційного обліку, ненадання споживачем інформації щодо паспортних даних струмоприймачів, недопуску представників оператора системи на свою територію для перевірки інформації щодо сумарної максимальної потужності струмоприймачів, відмови споживача від вимірювання струму навантаження електроустановки при підключенні всіх наявних струмоприймачів на повну потужність);

t доб - тривалість роботи обладнання протягом доби, що визначається на підставі договору з оператором системи (год). У разі відсутності в договорі даних про тривалість роботи обладнання споживача t доб приймається рівним 8 год;

Кв - коефіцієнт використання струмоприймачів (приймається рівним 0,6).

Відповідно до п. п. 1) п. 8.4.8 ПРРЕЕ кількість днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням вимог цих Правил, визначається виходячи з кількості робочих днів електроустановки споживача:

1) у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпунктах 1-3 (у частині пошкодження засобів вимірювальної техніки та/або пломб) або у підпункті 4 пункті 8.4.2 ПРРЕЕ. - з дня останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку або технічної перевірки до дня виявлення порушення, але не більше загальної кількості робочих днів у шести календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення.

Так як останній контрольний огляд у відповідача на даному об`єкті проводився 20.09.2017, що підтверджується Актом технічної перевірки № 015884 від 20,09.2017, то розрахунок було зроблено за 6 місяців, тобто з 16.07.2019 р. по 16.01.2020 (за 184 дні ) .

Протокол засідання комісії № 1769 від 04.03.2020, відповідний розрахунок та рахунок № 229_03_20 від 04.03.20 на суму 606681,53 грн. було направлено TOB Агро Велес рекомендованим листом з повідомленням 10.04.2020 № 764. Дані документи були отримані директором TOB Агро Велес Молібогом М .І.

Скарг, претензій або позову від TOB Агро Велес щодо оскарження рішення AT Чернігівобленерго по Акту про порушення № 170055 від 16.01.2020 не надходило. Доказів скасування рішення комісії, оформленого протоколом № 1769 від 04.03.2020, на час розгляду справи суду не надано, отже воно є чинним та підлягає виконанню.

Отже, загальний обсяг безобліково спожитої електричної енергії за період з 16.07.2019 по 16.01.2020 складає 201925 кВтг, на загальну суму в розмірі 606681,53 грн.

Як слідує із матеріалів справи, позивачем було виставлено рахунок № 229_03-20 від 04.03.2020 на оплату безобліково спожитої відповідачем електроенергії за період з 16.07.2019 по 16.01.2020 у кількості 201925 кВтг на суму 606681,53 грн.

Перевіривши розрахунок кількості нбезобліково спожитої електроенергії до Акта № 170055 від 16.01.2020 ТОВ Агро Велес , суд доходить висновку, що позивачем здійснено його правомірно, обґрунтовано та арифметично вірно.

Відповідно до п.8.2.7 ПРРЕЕ, кошти за необліковану електричну енергію та суми збитків перераховуються споживачем на поточний рахунок оператора системи. Споживач має оплатити розрахункові документи за необліковану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка (у випадку неотримання споживачем рахунка у поштовому відділенні упродовж 5 робочих днів з дня надходження рахунка до поштового відділення споживача рахунок вважається отриманим споживачем на 5 робочий день).У разі незгоди споживача з фактом безоблікового споживання електричної енергії та відмови від сплати вартості необлікованої електричної енергії оператор системи звертається з позовом до суду для підтвердження факту безоблікового споживання електричної енергії та стягнення вартості необлікованої електричної енергії.

Як було зазначено, у відповідності до п.п.8.2.6 ПРРЕЕ, протокол № 1769 від 04.03.2020 року разом з розрахунком кількості недоврахованої електроенергії до Акта № 170055 від 16.01.2020 та рахунком на оплату було направлено разом із супровідним листом № 764 від 10.04.2020 на адресу відповідача. Даний лист було отримано відповідачем 17.04.2020, що підтверджується рекомендованим повідомленням зі штрихкодовим ідентифікатором № 1400047927678.

Таким чином, позивачем було дотримано вимог п. 8.2.6 ПРРЕЕ щодо направлення відповідачу розрахунку кількості недоврахованої електроенергії до акта 170055 від 16.01.2020 та рахунку на оплату в сумі 606681,53 грн.

Доказів повної або часткової оплати відповідачем нарахованої суми вартості безобліково спожитої електроенергії сторонами суду не надано.

Відповідно до ч.1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ч.1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно зі ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Стаття 129 Конституції України відносить до основних засад судочинства змагальність сторін.

За загальним правилом обов`язок доказування певних обставин покладається на особу, яка посилається на ці обставини. Обов`язок доказування та подання доказів розподіляється між сторонами, виходячи з того, хто посилається на юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги та заперечення. Це стосується позивача, який повинен доказати факти, на підставі яких пред`явлено позов, а також відповідача, який має можливість доказувати факти, на підставі яких він будує заперечення проти позову.

Відповідно до положень ст. 76 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ч.1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України).

Згідно з ч.1 ст. 79 Господарського процесуального кодексу України, наявність обставин, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.

У відповідності до ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Відповідач повинен подати докази разом з поданням відзиву на позов.

Всупереч наведеним нормам, відповідач не надав суду жодних належних та допустимих доказів, які підтверджують неможливість здійснення ним оплати вартості недоврахованої електроенергії, а тому дії відповідача щодо несплати вартості недоврахованої електроенергії є порушенням положень норм чинного законодавства.

Враховуючи, що відповідач не здійснив оплату вартості безобліково спожитої електроенергії, і вимоги позивача не оспорив, суд доходить висновку, що позовні вимоги позивача обґрунтовані і підлягають задоволенню в повному обсязі.

Оскільки, спір виник у зв`язку з неправомірними діями відповідача, то відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України та ст. 4 Закону України „Про судовий збір", з відповідача підлягає стягненню на користь позивача судовий збір в сумі 2102,00 грн.

Керуючись ст.73, 74, 76, 77, 79, 86, 129, 202, 233, 238, 241 Господарського процесуального кодексу України, ст. 4 Закону України „Про судовий збір", господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги Акціонерного товариства (Публічного акціонерного товариства "Чернігівобленерго" (вул. Гонча, б. 40, м. Чернігів, 14000; код ЄДРПОУ 22815333) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Велес" (вул. Молодіжна,18, с. Щурівка, Ічнянський район, Чернігівська область, 16753, код ЄДРПОУ 37062434) про стягнення 606681,53 грн задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Велес" (вул. Молодіжна,18, с. Щурівка, Ічнянський район, Чернігівська область, 16753, код ЄДРПОУ 37062434) на користь Акціонерного товариства "Чернігівобленерго" (вул. Гонча, б. 40, м. Чернігів, 14000; код ЄДРПОУ 22815333) 606681,53 грн боргу за безобліково спожиту електроенергію та 2102,00 грн судового збору.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення складено та підписано 30.07.2020 року. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Північного апеляційного господарського суду, з урахуванням п. 17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, у строки, визначені ст. 256 цього Кодексу.

Суддя С.В. Белов

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення30.07.2020
Оприлюднено30.07.2020
Номер документу90670289
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/520/20

Ухвала від 14.11.2022

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Белов С.В.

Ухвала від 10.08.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Белов С.В.

Рішення від 30.07.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Белов С.В.

Ухвала від 23.06.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Белов С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні