Справа № 658/683/20
(провадження № 2/658/759/20)
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 липня 2020 року м.Каховка
Каховський міськрайонний суд Херсонської області в складі:
головуючого-судді Подіновської Г.В.
за участю секретаря Яковлєвої А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Каховка Херсонської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Зеленопідської сільської ради Каховського району Херсонської області про встановлення факту проживання однією сім`єю та визнання права власності на майно в порядку спадкування,
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом про встановлення факту проживання однією сім`єю та визнання права власності на майно в порядку спадкування.
Заявлені вимоги мотивовані тим, що після смерті його дядька ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , залишилося спадкове майно, яке складається з земельної частки (пай), розміром 5,29 га, розташованої на території Слобідської сільської ради Каховського району Херсонської області. За життя ОСОБА_2 було складено заповіт, у відповідності до якого він заповів вищевказану земельну частку (пай) своєму племіннику, позивачу по справі. На момент смерті ОСОБА_2 позивач проживав разом з ним за адресою: АДРЕСА_1 .
Просить суд встановити факт проживання із спадкодавцем та визнати за ним право власності на майно в порядку спадкування.
В судове засідання позивач не з`явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутністю,на задоволені позовних вимог наполягає.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутністю, при ухваленні рішення покладається на розсуд суду.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 , який був рідним дядьком позивача, що підтверджується свідоцтвом про його народження, свідоцтвом про народження матері позивача - ОСОБА_3 , свідоцтвом про укладення шлюбу ОСОБА_3 (а.с. 7, 14-17).
Після смерті ОСОБА_2 залишилося спадкове майно, яке складається з земельної частки (пай), розміром 5,29 га, розташованої на території Слобідської сільської ради Каховського району Херсонської області. За життя ОСОБА_2 було складено заповіт, у відповідності до якого він заповів вищевказану земельну частку (пай) своєму племіннику, позивачу по справі (а.с. 8, 12).
Як вбачається з акту обстеження фактичного місця проживання, ОСОБА_2 проживав за адресою: АДРЕСА_1 разом із сестрою та племінником ОСОБА_1 до своєї смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 41).
За нормами ст. 549 ЦК УРСР 1963 року, позивач прийняв спадщину від ОСОБА_2 шляхом сумісно проживання момент відкриття спадщини.
Відповідно до ст.ст.1216-1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обовязків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обовязки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до вимог ч. 1ст.1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи.
Відповідно до ст.328 ЦК України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
У встановлений законом строк, позивач звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, однак в нотаріальному порядку вирішити дане питання не має можливості.
Згідно п.3 ч. 23 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року №7 Про судову практику у справах про спадкування , у разі відмови нотаріуса в оформлені права на спадщину, особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може предявити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.
Згідно ст. 315 ч. 2 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Встановити факт спільного проживання позивачу необхідно для реалізації спадкових прав.
Іншим шляхом встановити цей факт ОСОБА_1 не має можливості.
Таким чином, суд дослідивши матеріали справи, вважає за можливе позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 271-273, 293, 315, 319 ЦПК України, ст.ст. 328, 392, 1216-1218, 1220, 1268 ЦК України, ст. 549 ЦК УРСР (1963 року), суд,
ухвалив:
Позов ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Зеленопідської сільської ради Каховського району Херсонської області (місце знаходження: с. Зелений Під Каховського району Херсонської області, вул. Миру, буд. № 12, ЄДРПОУ: 26518786) встановлення факту проживання однією сім`єю та визнання права власності на майно в порядку спадкування - задовольнити повністю.
Встановити факт постійного проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 разом із спадкодавцем ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 у період з 10.01.1997 року по день смерті ОСОБА_2 - ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Визнати за ОСОБА_1 право на спадщину на земельну частку (пай) розміром 5,29 умовних кадастрових гектарів, посвідчену сертифікатом на земельну частку (пай) серії ХС № 0115666, виданим на підставі розпорядження голови Каховської районної державної адміністрації від 24.10.1997 року і зареєстрованого в Книзі сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 528 від 13.09.1999 року в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Херсонського апеляційного суду через Каховський міськрайонний суд Херсонської області.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя: Г. В. Подіновська
Суд | Каховський міськрайонний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2020 |
Оприлюднено | 31.07.2020 |
Номер документу | 90689417 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Каховський міськрайонний суд Херсонської області
Подіновська Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні