Рішення
від 30.07.2020 по справі 157/860/20
КАМІНЬ-КАШИРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 157/860/20

Провадження №2/157/254/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 липня 2020 рокумісто Камінь-Каширський

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

в складі: головуючого - судді Гамули Б.С.,

з участю секретаря судового засідання Семенюк О.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Гуто-Боровенської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Гуто-Боровенської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Свої вимоги обґрунтувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її баба ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилася спадщина на належний їй житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами, який знаходиться в АДРЕСА_1 , земельні ділянки та право на земельну частку (пай).

У встановлений законом шестимісячний строк позивачка не звернулася до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, оскільки, здійснюючи догляд за спадковим будинком, користуючись ним, зберігаючи у себе правовстановлюючі документи на спадкове майно, вважала, що прийняла спадщину та є власником цього майна. Крім того, причинами пропуску строку звернення до нотаріуса стали вагітність позивачки, народження дитини ІНФОРМАЦІЯ_2 , здійснення догляду за нею, а також встановленням карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, що перешкоджало звернутися у встановлений законом строк до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини.

Посилаючись на зазначені обставини, просить суд визначити їй додатковий строк тривалістю два місяці для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 .

Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, подала заяву, в якій просить справу розглянути за її відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.

Представник відповідача ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій позовні вимоги визнав повністю.

Оскільки відповідач визнав позов повністю, суд на підставі ч. 3 ст. 200 Цивільного процесуального кодексу України ухвалює рішення в підготовчому судовому засіданні.

Проаналізувавши матеріали справи, суд вважає позов підставним і таким, що підлягає до задоволення повністю.

Статтями 1269, 1270 ЦК України визначено порядок прийняття спадщини, де вказано, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 (свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 , а.с. 6). Після її смерті відкрилася спадщина на житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1 , дві земельні ділянки, які знаходяться на території Олениненської сільської ради Камінь-Каширського району, та право на земельну частку (пай).

На випадок смерті ОСОБА_2 залишила заповіт, посвідчений в.о. старости Олениненського старостинського округу Гуто-Боровенської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області Клімчук О.М. 22 квітня 2019 року (а.с. 10), яким усе своє майно заповіла позивачці ОСОБА_1 .

Як вбачається з довідки завідуючої Камінь-Каширською державною нотаріальною конторою Кузьміної І.М. №183/01-16 від 23.04.2020 року (а.с. 8) ОСОБА_1 у встановлений законом строк не подала нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Як уже зазначалося ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Шестимісячний строк, встановлений законом для прийняття спадщини після смерті названого спадкодавця, минув 07 ІНФОРМАЦІЯ_3 . З досліджених у судовому засіданні документів встановлено, що ОСОБА_1 на час відкриття спадщини та на даний час зберігає в себе належні покійній ОСОБА_2 документи на житловий будинок та документи, що посвідчують право на земельні ділянки, управляла та користувалася даним спадковим майном. При цьому спадкові права позивачки ніхто не оспорював, інші спадкоємці на спадщину не претендували. Крім того, з матеріалів справи вбачається, що протягом шестимісячного строку, який був відведений законом для подачі позивачкою заяви про прийняття спадщини, вона знаходилася на останніх місяцях вагітності та народила дитину.

Вказані обставини свідчать про поважність причин, з яких ОСОБА_1 своєчасно не подала нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Аналізуючи досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що ОСОБА_1 , будучи спадкоємцем за заповітом спадкового майна, що залишилось після смерті ОСОБА_2 , пропустила встановлений законом строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин, а тому їй слід визначити додатковий строк тривалістю два місяці, який є достатнім для подання такої заяви.

Керуючись статтями 12, 81, 89, 141, 200, 263-265 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 1269, 1270, 1272 Цивільного кодексу України, суд

ухвалив:

Позов задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , додатковий строк тривалістю два місяці з дня набрання рішенням законної сили для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Оленине Камінь-Каширського району Волинської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У відповідності до підпункту 15.5) пункту 1 Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Повне найменування, ім`я, місцезнаходження, місце проживання, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків сторін: позивачка ОСОБА_1 , с. Оленине, Камінь-Каширський район, Волинська область, 44563, РНОКПП НОМЕР_2 ; відповідач Гуто-Боровенська сільська рада Камінь-Каширського району Волинської області, вул. Острів, 1, с. Гута-Боровенська, Камінь-Каширський район, Волинська область, 44553, код ЄДРПОУ 04333508.

Головуючий: Б. С. Гамула

СудКамінь-Каширський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення30.07.2020
Оприлюднено03.08.2020
Номер документу90697854
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —157/860/20

Рішення від 30.07.2020

Цивільне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

Ухвала від 10.07.2020

Цивільне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні