Справа № 528/601/17
Провадження №2/367/710/2020
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
31 липня 2020 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:
головуючої судді Саранюк Л.П.,
за участі секретаря с/з Бабакової М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області при судовому розгляді цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Гребінківської районної державної адміністрації Полтавської області до ОСОБА_1 про стягнення сплаченої щорічної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території,-
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з даним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що згідно із заявою ОСОБА_1 від 08.12.2014 року, та відповідно до Постанови №505 від 01.10.2014 року Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг рішенням управління призначено ОСОБА_1 щорічну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території у період з 08.12.2014 року по 07.12.2015 року.
Зазначають про те, що під час перевірки особової справи ОСОБА_1 спеціалістом управління було виявлено, що член сім`ї заявника - ОСОБА_2 у своїй заяві №239 від 09.06.2015 щодо продовження виплати щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території надала управлінню завідомо недостовірну інформацію, а саме, вказала про те, що у неї та у членів сім`ї немає у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах інших, ніж тимчасово окупована територія України, але в Реєстрі прав власності на нерухоме майно є відомості про житловий будинок, загальною площею 70,3 кв.м., розташований у АДРЕСА_1 , який перебуває у власності ОСОБА_2 (є членом сім`ї заявника), придбаний 09.12.2014 р.
Стверджують, що таким чином, переплачена за період з 01.01.2015 по 07.12.2015 року щомісячна адресна допомога особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території у сумі 10887,59 грн. підлягає стягненню до державного бюджету.
У зв`язку з вищевикладеним, просили суд стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління соціального захисту населення Гребінківської районної державної адміністрації Полтавської області сплачену щорічну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території в розмірі 10887,59 грн.
В судове засідання позивач свого представника не направив, про місце, дату та час розгляду справи належним чином повідомлені. В матеріалах справи міститься клопотання представника позивача про розгляд справи без їх участі, заявлені вимоги підтримують у повному обсязі та просять їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про час, місце та дату розгляду справи повідомлялася належним чином, що підтверджується зворотнім повідомленням про вручення поштової кореспонденції та оголошенням на сайті Судова Влада України , а тому відповідно до вимог ст. 280 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу без його участі та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Суд, дослідивши письмові докази по справі, вважає позов таким, що підлягає до задоволення з наступних підстав.
Так, судом встановлено, 08.12.2014 року ОСОБА_1 звернувся до Управління соціального захисту населення Гребінківської районної державної адміністрації із заявою про призначення щомісячної адресонї допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Відповідно до Постанови №505 від 01.10.2014 року Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг рішенням управління призначено ОСОБА_1 щорічну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території у період з 08.12.2014 року по 07.12.2015 року.
Згідно даної заяви, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є членом сім`ї ОСОБА_1 .
Відповідно до п. 2 Порядку № 505 грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.
Грошова допомога виплачується шляхом перерахування на поточний рахунок, відкритий відповідно до цього Порядку. Відповідно до п. 3 Порядку № 505 для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім`ї подає до уповноваженого органу заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред`являє довідки всіх членів сімї про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.
Відповідно до п. 3 Порядку № 505 грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім`ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім`ї.
За результатами перевірки справи ОСОБА_1 , гр. ОСОБА_2 у своїй заяві від 09.06.2015 року щодо продовження виплати щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території надала недостовірну інформацію, а саме, вказала про те, що у неї та у членів сім`ї не має у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах інших, ніж тимчасово окупована територія України, проте в Реєстрі прав власності на нерухоме майно є відомості про житловий будинок, загальною площею 70,3 кв.м., розташований у АДРЕСА_1 , який перебуває у власності ОСОБА_2 , що придбаний ІНФОРМАЦІЯ_2 , та підтверджується Інформаційною довідкою з реєстру прав власності на нерухоме майно.
Відповідно до ч. 4 ст.334 Цивільного кодексу України права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону.
Громадянкою ОСОБА_2 у даній заяві у графі інформація щодо наявності у будь-кого з членів сім`ї у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована територія України та районів проведення антитерористичної операції (зазначається місцезнаходження житла) зазначено про відсутність такого: ні, підпис .
Недостовірні відомості про наявність житла вплинули на право отримання грошової допомоги.
Відповідно до п. 6 Порядку № 505 грошова допомога не призначається у разі, коли: будь-хто із членів сімї має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану.
Відповідно до п. 11 Порядку № 505 уповноважений представник сім`ї, якому призначено грошову допомогу, зобов`язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин.
Відповідно до п. 11 Порядку № 505 суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сім`ї на вимогу уповноваженого органу.
З метою повернення надміру виплачених бюджетних коштів 20.04.2016 року Відповідачу направлявся лист № 18-04/964 щодо вирішення питання внесення переполученої суми щомісячної адресної грошової допомоги переміщеним особам, яка виникла з 08.12.2014 року, у зв`язку з виявленням у володінні сім`ї майна на неокупованій території України.
Відповідно до п.11 Порядку у разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.
Відповідно до ч. 3 ст. 11 ЦК України цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
Відповідно до ст. 177 ЦК України об`єктами цивільних прав є речі, у тому числі гроші.
Відповідно до ч. 2. ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідач набув право власності на кошти у сумі 10887,59 грн. неправомірно.
Оскільки, Управлінням соціального захисту населення Гребінківської районної державної адміністрації Полтавської області було встановлено факт подання недостовірної інформації під час проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, а також враховуючи, що грошові кошти, надміру виплачені за період з 01.01.2015 по 07.12.2015 року у сумі 10887,59 грн. підлягають стягненню до державного бюджету, суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.
Керуючись Порядком надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 року №1751, ст.1166 ЦК України , ст.ст. 76-83 , 141 , 258 , 259 , 263-265 ЦПК України , суд,
в и р і ш и в :
Позовні вимоги Управління соціального захисту населення Гребінківської районної державної адміністрації Полтавської області - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь Управління соціального захисту населення Гребінківської районної державної адміністрації Полтавської області, код ЄДРПОУ 03195139, сплачену щорічну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території в розмірі 10887,59 грн.
Копію заочного рішення суду направити сторонам для відома.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення.
Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги на протязі 30 днів. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: Л.П. Саранюк
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2020 |
Оприлюднено | 03.08.2020 |
Номер документу | 90703542 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Саранюк Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні