Ухвала
від 03.08.2020 по справі 905/1427/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002


У Х В А Л А

про залишення заяви про відкриття провадження

у справі про банкрутство без руху

03.08.2020р. Справа №905/1427/20

Суддя Паляниця Ю.О. , розглянувши матеріали за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Позика (03191, м.Київ, вул.Маршала Якубовського, 2, код ЄДРПОУ 39493634; адреса для листування: 04112, м.Київ, вул.Авіаконструктора Ігоря Сікорського, 8)

до Товариства з обмеженою відповідальністю Спелеосанаторій Соляна Симфонія (83048, м.Донецьк, проспект Тітова, 15, офіс 227, код ЄДРПОУ 33320066)

про відкриття провадження у справі про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

28.07.2020р. до господарського суду Донецької області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Позика , м.Київ про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Спелеосанаторій Соляна Симфонія , м.Донецьк.

За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.07.2020р. для розгляду цієї заяви визначено суддю Паляницю Ю.О.

Дослідивши матеріали заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що заява про відкриття провадження у справі про банкрутство не відповідає вимогам ст.34 Кодексу України з процедур банкрутства та підлягає залишенню без руху з огляду на таке.

Згідно з ч.1 ст.2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до ч.2 ст.34 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються, зокрема, докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.

В силу норм ст.ст.1, 2 Закону України Про судовий збір судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

За приписами ч.ч.1, 2 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до господарського суду заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство з юридичних осіб справляється судовий збір у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

За змістом ч.2 ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Згідно із ст.ст.7, 8 Закону України Про державний бюджет України на 2020 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2020р. становить 2102 грн; мінімальна заробітна плата (у місячному розмірі) з 01.01.2020р. - 4723 грн.

Тобто, приймаючи до уваги викладені вище положення закону, Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Позика при зверненні до суду з цією заявою сплаті підлягав судовий збір на рівні 21020 грн (2102 * 10) та кошти на авансування винагороди арбітражному керуючому у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання повноважень протягом трьох місяців, що становить 42507 грн (4723 * 3 *3).

Проте, заявником до матеріалів власного звернення доказів сплати судового збору та авансування винагороди арбітражному керуючому у встановленому законом порядку та розмірі, у відповідності до ч.2 ст.30, ч.2 ст.34 Кодексу України з процедур банкрутства не представлено.

За таких обставин суд дійшов висновку про недотримання Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Позика при поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство вимог ч.2 ст.34 Кодексу України з процедур банкрутства.

Водночас, за змістом п.п.5, 8 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч.2 ст.80, ч.2 ст.164 вказаного нормативно-правового акту позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування; достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи (ч.1 ст.76, ст.78 Господарського процесуального кодексу України).

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.91 вказаного процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Відповідно до ч.ч.4, 5 ст.91 Господарського процесуального кодексу України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

За змістом ч.8 ст.42 вказаного кодексу, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

Порядок засвідчення копій документів визначений п.5.27 Національного стандарту України, затвердженого Державним комітетом з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003 ДСТУ 4163-2003 , відповідно до якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Згідно з висновком щодо застосування норм права, який викладений у постанові Верховного суду від 11.07.2018р. у справі №904/8549/17, неналежним чином засвідчені документи є недопустимими доказами у справі.

Одночасно, надані заявником документи засвідчені наступним шляхом: Копія вірна, прошито та пронумеровано, скріплено печаткою 46 арк., директор ТОВ ФК Позика О.В.Андреєв , підпис та печатка підприємства заявника. Проте, всупереч вимог п.5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) не містять дати засвідчення копій документів.

Разом з цим, у власній заяві Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Позика посилається на те, що 14.07.2017р. між Публічним акціонерним товариством Укрсиббанк та Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Фінактив був підписаний договір факторингу №80, відповідно до якого право грошової вимоги за договором про надання споживчого кредиту №11162720000 від 04.06.2007р. до громадянина ОСОБА_1 , майновим та фінансовим поручителем якого є Товариство з обмеженою відповідальністю Спелеосанаторій Соляна Симфонія (визначений заявником як боржник), відступлено на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Позика .

Проте, належним чином засвідчена копія примірника цього договору у матеріалах заяви відсутня.

З огляду на наведене, за висновками суду, заявником не виконано належним чином вимоги п.п.5, 8 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з ч.3 ст.37 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених ст.174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на встановлені судом обставини та норми чинного процесуального законодавства, заява Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Позика про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Спелеосанаторій Соляна Симфонія підлягає залишенню без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1, 2, 9, 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст.3, 12 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Позика , м.Київ про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Спелеосанаторій Соляна Симфонія , м.Донецьк залишити без руху.

Надати Товариству з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Позика строк для усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення її без руху шляхом надання:

- доказів оплати судового збору в розмірі 21020 грн;

- доказів авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання повноважень протягом трьох місяців, що становить 42507 грн, на депозитний рахунок господарського суду Донецької області для перерахування коштів: №UA088201720355219002000001578; банк: ДКСУ м.Київ; МФО 820172; код ЄДРПОУ 03499901;

- оригіналу або належним чином засвідченої копії договору №80 від 14.07.2017р. або пояснень у разі відсутності.

Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Позика , що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із заявою відповідно до п.п.4, 5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.О.Паляниця

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення03.08.2020
Оприлюднено03.08.2020
Номер документу90721928
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/1427/20

Ухвала від 25.08.2020

Господарське

Господарський суд Донецької області

Паляниця Юлія Олександрівна

Ухвала від 03.08.2020

Господарське

Господарський суд Донецької області

Паляниця Юлія Олександрівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні