УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення без руху заяви про відкриття
провадження у справі про банкрутство
03.08.2020м. ДніпроСправа № 904/4170/20
про визнання банкрутом
Суддя Первушин Ю.Ю.
Без участі (виклику) представників сторін;
ВСТАНОВИВ:
31.07.2020 Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Фіндіалог", (01001, місто Київ, вулиця Михайлівська, 21 Б, нежитлове приміщенні 34; код ЄДРПОУ 41882770) звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Дорожна карта", (49101, місто Дніпро, вулиця Троїцька, 9; код ЄДРПОУ 39968334).
Дослідивши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Фіндіалог", м. Київ та додані до неї документи, суд дійшов висновку щодо залишення її без руху з наступних підстав.
Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 ГПК України, з урахуванням вимог цього Кодексу (частина 3 статті 37 КУзПБ).
Відповідно до частини 1 статті 174 ГПК України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з частиною 2 статті 174 ГПК України - в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Статтями 162, 164 ГПК України та статтею 34 КУзПБ визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви (заяви) та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.
У відповідності до вимог пунктів 8,10 частини 3 статті 162 ГПК України, позовна заява, зокрема, повинна містити:
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Разом з тим, як вбачається зі змісту заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Фіндіалог", зазначеної інформації в заяві не викладено. Отже, заява не містить відомостей, визначених в пунктах 8,10 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
Способом усунення недоліків заяви є надання до суду відомостей, визначених в пунктах 8,10 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з частиною 2 статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство, зокрема, додаються:
- докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.
Заявником всупереч вимог частини 2 статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство не додано належних доказів сплати авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень, а саме, заявником долучено до матеріалів заяви не оригінал, а копію квитанції №5527-28-003/С від 28.07.2020 про сплату авансування винагороди арбітражному керуючому.
Доказом сплати судового збору (авансування винагороди арбітражному керуючому) є оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні судового збору з рахунка платника - останній примірник платіжного доручення (Інформаційний лист Державної судової адміністрації України № 12-6621/11 від 10.11.2011).
Способом усунення недоліків заяви є надання до суду оригіналу платіжного документу, що підтверджує оплату авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень, що становить 42 507,00 грн.
Згідно приписів частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (частина 2 стаття 174 ГПК України).
На підставі викладеного, керуючись статтями 91, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, статтею 34 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд,
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Фіндіалог", м. Київ залишити без руху.
2. Встановити строк на усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Запропонувати позивачу усунути недоліки позовної заяви у встановлений строк, надавши суду:
- письмові пояснення щодо наявності або відсутності у позивача доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви у відповідності до пунктів 8, 10 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України;
- письмові пояснення в підтвердження заявника щодо неподання іншого позову (позовів) до цього самого боржника з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- письмові пояснення про наявність або відсутність у Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Фіндіалог", м. Київ доказів сплати авансування винагороди арбітражному керуючому у встановленому порядку та розмірі.
4. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Фіндіалог", м. Київ, що в разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою, на підставі частини четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили 03.08.2020 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду відповідно до приписів статті 255 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Ю.Ю. Первушин
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2020 |
Оприлюднено | 05.08.2020 |
Номер документу | 90741827 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Первушин Юрій Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні