Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
04 серпня 2020 р. м. Рівне Справа № 918/724/20
Господарський суд Рівненської області у складі судді Церковної Н.Ф. , розглянувши матеріали позовної заяви від 21.07.2020 року за позовом Учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт-Лайн" ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт- Лайн" (33024, м. Рівне, вул. Дубенська,8 , код. ЄДРПОУ 33001121) про визнання недійсним договору про відступлення права вимоги (цесії)
ВСТАНОВИВ:
У липні 2020 року Учасник Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт-Лайн" ОСОБА_1 звернулася до Господарського суду Рівненської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт- Лайн" про визнання недійсним договору про відступлення права вимоги (цесії) від 05.06.2020 року.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що договір про відступлення права вимоги (цесії) від 05.06.2020 року укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "Комфорт - Лайн" та ОСОБА_2 укладений з порушенням вимог чинного законодавства.
Ухвалою суд від 27 липня 2020 року позовну заяву залишено без руху, зобов`язано позивача у 10-денний строк з дня отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви, а саме, надати докази зарахування судового збору в розмірі 2 102,00 грн сплаченого відповідно квитанції № 21-7729949/С від 21 липня 2020 року до спеціального фонду державного бюджету, та належним чином засвідчену копію договору про відступлення права вимоги (цесії) від 05.06.2020 року.
30 липня 2020 року до суду надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви шляхом приєднання до матеріалів справи доказів про зарахування судового збору в розмірі 2 102,00 грн сплаченого відповідно квитанції № 21-7729949/С від 21 липня 2020 року до спеціального фонду державного бюджету, та належним чином засвідчена копію договору про відступлення права вимоги (цесії) від 05.06.2020 року.
Судом встановлено, що позивачем усунуто недоліки, які стали підставою для залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Подана позовна заява відповідає вимогам, викладеним у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
У відповідності до ч. 3 ст. 12 ГПК України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Згідно із п. 8 ч. 4 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи, в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За приписами ч. 1 ст. 12 ГПК України Господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
У частині 3 вказаної статті вказано, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги характер спірних правовідносин та предмет доказування, справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Разом з тим, 30.07.2020 року від позивача до суду надійшло клопотання про витребування доказів у справі, в якому заявник просить витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт-Лайн" оригінал договору про відступлення права вимоги (цесії) від 05.06.2020 року.
Частиною 1 ст. 81 ГПК України визначено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в ч.ч. 2,3 ст. 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Відповідно до ч. 2 ст. 81 ГПК України у клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Дослідивши матеріали справи, з урахуванням предмету спору і обставин справи, обґрунтувань, наведених позивачем, та враховуючи, що заявником дотримано вимоги ч. 2 ст. 81 ГПК України, суд вирішив задовольнити клопотання про витребування доказів.
Керуючись статтями 12, 176, 234, 235 ГПК України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на "08" вересня 2020 р. на 14:30 год.
Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна, 26-А, в залі судових засідань № 10.
4. Запропонувати сторонам подати суду у строк до 07.09.2020 року:
а) позивачу :
- будь-які додаткові докази в обґрунтування позовних вимог (у разі їх наявності);
- оригінали документів, доданих до позовної заяви (для огляду в судовому засіданні);
- відповідь на відзив у 5-денний строк з дня отримання відзиву.
5. Роз`яснити позивачу, що відповідно до ч. 3 ст. 46 ГПК України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
б) відповідачу:
- відповідно до ст. 165 ГПК України у 15-денний строк з дня отримання ухвали відзив на позовну заяву і всі докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову (у разі їх наявності); докази направлення відзиву позивачу.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 46 ГПК України відповідач має право подати зустрічний позов у строки встановлені цим кодексом.
6. Витребувати у порядку ст. 81 ГПК України в Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт-Лайн" оригінал договору про відступлення права вимоги (цесії) від 05.06.2020 року укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю та ОСОБА_2 .
Витребувані судом документи надати суду в строк до 07.09.2020 року. У разі неможливості подати витребувані судом документи - подати письмові обґрунтовані пояснення щодо причин неможливості їх подання з наданням доказів в підтвердження.
7. Суд звертає увагу сторін що подання доказів у справі здійснюється відповідно до ст. 80 ГПК України.
8. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.
9. Ухвала згідно частини 2 статті 235 ГПК України підписана та набрала законної сили 04 серпня 2020 року та оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - https://court.gov.ua/sud5019/
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст. 135 ГПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Суддя Церковна Н. Ф.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2020 |
Оприлюднено | 05.08.2020 |
Номер документу | 90743103 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Церковна Н.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні