УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"03" серпня 2020 р. м ХарківСправа № 922/2352/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ольшанченка В.І.
розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "КОР-МЕТ" (м. Харків) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харелектромет" (Харківська обл., смт Печеніги) про стягнення 304064,79 грн,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Кор-Мет" (позивач) надало Господарському суду Харківської області позовну заяву до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харелектромет" (відповідач), в якій просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Харелектромет" (юридична адреса: вул. Поштова, буд. 2, смт Печеніги, Печенізький р-н, Харківська обл. 62801, код ЄДРПОУ 24478611) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "КОР-МЕТ" (юридична адреса: вул. Єнакіївська, 7, м. Харків, 61046, код ЄДРПОУ 35071033) 287232,14 грн основної заборгованості; 6330,85 грн пені; 5070,65 грн інфляційних втрат та 5431,15 грн трьох відсотків річних. Також позивач просить стягнути з відповідача на свою користь витрати зі сплати судового збору у розмірі 4560,98 грн.
В ч. 3 ст. 162 ГПК України встановлено перелік того, що повинна містити позовна заява.
Так, відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Проте, позивач не надав суду обґрунтований розрахунок суми позову, підписаний уповноваженою особою.
В статті 164 ГПК України встановлено перелік документів, що додаються до позовної заяви.
Так, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
В якості доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів до позову №277 від 23.07.2020 позивачем надані два описи вкладення на ім`я ТОВ "Харелектромет", які не приймаються господарським судом до уваги як належний доказ надіслання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів з огляду на те, що в зазначених описах відсутній вихідний номер та дата копії позовної заяви.
Крім того, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За приписами ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру розмір судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2102,00 грн) і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (735700,00 грн), а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2102,00 грн).
Позивач не надав документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Оскільки ціна позову становить 304064,79 грн, позивачу необхідно сплатити судовий збір в сумі 4560,97 грн за подання позову до Господарського суду Харківської області.
До того ж, згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак, подані позивачем копії документів, в якості додатків до позову, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги не відповідають вимогам статті 91 ГПК України (копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення). Також не відповідають приписам пункту 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003 (відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки юридичної особи).
Так, ТОВ "КОР-МЕТ" подані документи у незасвідчених та неналежним чином засвідчених копіях.
Відтак, позивачем подано позовну заяву без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 ГПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "КОР-МЕТ".
Керуючись статтями 162, 164, 174, 232 - 235 ГПК України,
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "КОР-МЕТ".
2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "КОР-МЕТ" строк 10 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, а саме на подання Господарському суду Харківської області:
- документів, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви №277 від 23.07.2020 і доданих до неї документів (опис вкладення);
- документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;
- обґрунтованого розрахунку суми позову, підписаного уповноваженою особою;
- належним чином засвідчених копій всіх доданих до позову документів, з додержанням вимог Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003, а у разі якщо інструкціями з діловодства, які діють у відповідних органах, підприємствах, установах і організаціях, установлено додаткові вимоги щодо оформлення копій, - також і цих вимог.
3. Зобов`язати позивача у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків та подання нових доказів невідкладно надіслати відповідні документи відповідачу. Докази про це надати суду.
Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Повне судове рішення складено та підписано 03.08.2020.
Суддя В.І. Ольшанченко
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі - http:// reyestr.court.gov.ua.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2020 |
Оприлюднено | 05.08.2020 |
Номер документу | 90743259 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Ольшанченко В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні