Копія.
154/2000/20
2/154/605/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 серпня 2020 року Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого судді Лященка О.В.,
за участю секретаря Мазій І.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Володимир-Волинський в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Війницької сільської ради Локачинського району Волинської області про визнання права власності на спадкове майно,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом, уточненим до початку підготовчого судового засідання, до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Війницької сільської ради Локачинського району Волинської області про визнання права власності на спадкове майно.
У своїй позовній заяві посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_4 , після смерті якого відкрилась спадщина за законом на належне йому на праві приватної власності майно, в тому числі на земельну частку (пай) розміром 2,55 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) в СС Дружба на території Війницької сільської ради Локачинського району Волинської області (раніше Березовичівської сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області) згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ВЛ № 0186422.
Позивач вважає себе таким, що прийняв спадщину після смерті батька, оскільки проживав та був зареєстрований разом з ним в будинку, який йому належав, на день його смерті та зареєстрований і проживає там по даний час. Він користується земельною ділянкою, сплачує необхідні платежі.
Спадкоємцями першої черги за законом після смерті ОСОБА_4 є позивач та відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_2 .
Зі всіх спадкоємців першої черги за законом після смерті ОСОБА_4 спадщину прийняв лише він шляхом вступу у фактичне володіння та управління спадковим майном, що підтведжується довідкою Війницької сільської ради Локачинського району Волинської області № 650 від 08.07.2020 року. Також відповідачі не бажають приймати спадщину після смерті ОСОБА_4 , про що подали відповідні заяви, які посвідчені 08.02.2020 року секретарем Війницької сільської ради Локачинського району Волинської області Сак І.Ю.
У даний час виникла необхідність оформити право власності на спадщину, однак у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на спадкове нерухоме майно, позивач не може оформити у встановленому законом порядку своє право на спадщину за законом.
Просить визнати за ним право власності на земельну частку (пай), розміром 2,55 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) в СС Дружба на території Війницької сільської ради Локачинського району Волинської області (раніше Березовичівської сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області) згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ВЛ №0186422 в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою судді від 14 липня 2020 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі. Підготовче судове засідання призначено на 24 липня 2020 року, яке через неяку сторін відклалося на 03 серпня 2020 року.
У підготовче судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явився, подав суду заяву, згідно якої заявлені позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просить суд їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві та слухати справу у його відсутності.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у підготовче судове засідання не з`явилися, подали суду заяви, згідно яких позовні вимоги визнають повністю та не заперечують проти задоволення позову.
Представник відповідача Війницької сільської ради Локачинського району Волинської області в підготовче судове засідання не з`явився, від сільського голови Війницької сільської ради Локачинського району Волинської області С. Вербицького надійшла письмова заява, згідно якої заявлені позовні вимоги сільська рада визнає у повному обсязі, просить суд розгляд справи проводити у відсутність їх представника.
У зв`язку з неявкою сторін в судове засідання, фіксація судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснювалась, що відповідає положенням ч. 2 ст.247 ЦПК України.
Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем з дотримання порядку, встановленого ст. 206 цього Кодексу.
Згідно ч.ч. 1,4 ст. 206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за заявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Враховуючи, що визнання відповідачем позову не суперечить закону не порушує його права, а також свободи чи інтереси інших осіб, тому суд ухвалює рішення про задоволення позову.
Згідно ст.534 Цивільного кодексу УРСР, що діяла на час виникнення спадкових правовідносин, а нині ст.ст.1217,1222, 1223 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 346 ЦК України смерть власника є однією з підстав припинення права власності.
Згідно до ч.1 ст.548 ЦК УРСР, чинного на час відкриття спадщини, для прийняття спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв.
Як стверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4 .
Відповідно до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинялись внаслідок його смерті.
З повідомлення управління Держгеокадастру від 17 липня 2020 року вбачається, що згідно Книги реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) громадянину ОСОБА_4 був виданий сертифікат на право на земельну частку (пай) по колишній СС Дружба серії ВЛ в„– 0186422 , зареєстрований 26 лютого 1997 року за №673. Розмір земельної частки (паю) в умовних кадастрових гектарах складає 2,55
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 , ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , його батьками є ОСОБА_4 та ОСОБА_2 .
У відповідності до ст.549 ЦК УРСР, чинного на час відкриття спадщини визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.
У відповідності до 4.2 ст.553 ЦК УРСР, чинного на час відкриття спадщини, вважається, що відмовився від спадщини також той спадкоємець, який не вчинив жодних дій, що свідчать про прийняття спадщини.
Згідно ч. 1 ст.554 ЦК УРСР в разі неприйняття спадщини спадкоємцем за законом або за заповітом, або позбавлення спадкоємця права спадкування його частка переходить до спадкоємців за законом і розподіляється між ними порівну.
Згідно ч. 1 ст.529 ЦК УРСР, чинного на час відкриття спадщини, при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є в рівних частках дружина, діти і батьки померлого.
Як вбачається з заяв відповідачів ОСОБА_3 , який є сином покійного, та ОСОБА_2 , яка є дружиною покійного, поданих до Війницької сільської ради Локачинського району Волинської області, вони відмовилися від спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_4 .
З довідки Війницької сільської ради Локачинського району Волинської області від 08.01.2020 року № 650 вбачається, що після смерті ОСОБА_4 у фактичне володіння спадковим майном вступив його син ОСОБА_1 .
З підстав відсутності правовстановлюючих документів, позивач ОСОБА_1 не зміг отримати у нотаріуса свідоцтво про право на спадщину.
Згідно до ч. 1 ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку встановленому цим Кодексом звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
За положеннями статті 15 Цивільного кодексу України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Оскільки відсутні правовстановлюючі документи на спадкове майно, що є перешкодою позивачу в нотаріальному оформленні спадщини, право позивача, як спадкоємця за законом на спадкове майно, підлягає захисту в судовому порядку.
Таким чином, вимоги позивача про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом ґрунтуються на законі, та підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі суд покладає на позивача.
Керуючись т.ст.12, 13, 89, 141, 200, 206, 259, 265, 268, 273 Цивільно-процесуального кодексу України на підставі ст. ст. 386, 392, 1217,1218, 1258, 1268 ЦК України, ст.ст. 543,549 Цивільного кодексу УРСР, суд,-
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 , право власності на земельну частку (пай), розміром 2,55 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) в СС Дружба на території Війницької сільської ради Локачинського району Волинської області (раніше Березовичівської сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області), згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ВЛ в„– 0186422, зареєстрований 26 лютого 1997 року за №673, в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги, яка подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду .
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_6 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідач: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків суду невідомий, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Війницька сільська рада Локачинського району Волинської області, юридична адреса: 45510, Волинська область, Локачинський район, с. Війниця, вул. Миру,1, ЄДРПОУ 04332064.
Головуючий: /-/ підпис.
Суддя Володимир-Волинського
міського суду Волинської області О.В. Лященко
Суд | Володимир-Волинський міський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2020 |
Оприлюднено | 05.08.2020 |
Номер документу | 90745311 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Володимир-Волинський міський суд Волинської області
Лященко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні