Справа № 2-н-22/10
Провадження №6/369/229/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.08.2020 року Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі
головуючої судді Дубас Т.В.,
при секретарі Мазурик Д.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві заяву ТОВ Фінасова компанія Кредит-Капітал про заміну сторони у виконавчому документі по цивільній праві за заявою ПАТ Універсал Банк про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 , -
В С Т А Н О В И В:
У травні 2020 року заявник звернувся до суду з заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні.
Свою заяву мотивує тим, що 14.06.2010Києво-Святошинський районний суд Київської області видав судовий наказ №2-н-22/2010, згідно якого 08.02.2010 було розглянуто справу за заявою ПАТ Універсал Банк про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 .
30.11.2007 ПАТ Універсал Банк та ТОВ ФК Кредит-Катіпал уклали договір відступлення прав вимоги за №UB-OP/17-178 від 30.11.2017, згідно з яким відбулося переуступлення прав вимоги за рядом кредитних договорів.
Відповідно до умов договору відступлення прав вимоги №UB-OP/17-178 від 30.11.2017, ТОВ Кредит-Капітал набуло статус нового кредитора та отримало право грошової вимоги по відношенню до осіб, які є боржниками ПАТ Універсал Банк , у тому числі і до ОСОБА_1 .
Тому заявник просив замінити вибулого стягувача ПАТ Універсал Банк на його правонаступника ТОВ Кредит-Капітал у справі №2-н-22/2010.
У судове засідання сторони не з`явились. Про час, день та місце розгляду справи повідомлені належним чином, заявник заяву просив слухати у свою відсутність.
Заінтересовані особи в судове засідання не з`явились, про день слухання справи повідомлялись, причии неявки суду не відомі.
Відповідно до ч. 3 ст.442 ЦПК України , неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України , у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
У відповідності до ч. 5 ст. 268 ЦПК України датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає до задоволення за таких підстав.
Судом встановлено, що 08 лютого 2010 року Києво-Святошинським районним судом Київської області видано судовий наказ по справі №2-н-22/2010 за заявою ПАТ Універсал Банк про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 , яким стягнуто з ОСОБА_1 на користь ПАТ Універсал Банк 56 719, 53 грн. заборгованості, 30 грн. судових витрат.
30.11.2007 ПАТ Універсал Банк та ТОВ ФК Кредит-Катіпал уклали договір відступлення прав вимоги за №UB-OP/17-178 від 30.11.2017, згідно з яким відбулося переуступлення прав вимоги за рядом кредитних договорів.
Відповідно до умов договору відступлення прав вимоги №UB-OP/17-178 від 30.11.2017, ТОВ Кредит-Капітал набуло статус нового кредитора та отримало право грошової вимоги по відношенню до осіб, які є боржниками ПАТ Універсал Банк , у тому числі і до ОСОБА_1 .
Згідно з частиною п`ятою статті 15 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до частини першої статті 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює сторону її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження (частина п`ята статті 442 ЦПК ).
Підставами виникнення цивільних прав і обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини (пункт 1 частини другої статті 11 ЦК України ).
Відповідно до частини першої статті 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги). До нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 514 цього Кодексу ).
Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.
За змістом статті 512 ЦК України , статті 15 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття кредитора в зобов`язанні він замінюється правонаступником.
Виходячи з цих норм права, зокрема, пунктів 1, 2 частини першої статті 512 ЦК України , у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.
Така заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги.
У разі такої заміни кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, у зв`язку із чим припиняється її статус сторони виконавчого провадження, і її заміна належним кредитором проводиться відповідно до частини п`ятої статті 15 Закону України Про виконавче провадження , за заявою заінтересованої сторони зобов`язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов`язки в зобов`язанні, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження.
Отже, підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є правонаступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов`язків вибулої сторони в цих правовідносинах.
По своїй суті заміна кредитора в зобов`язанні внаслідок відступлення права вимоги є різновидом правонаступництва та можлива на будь-якій стадії виконання судового рішення.
Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку про задоволення поданої заяви.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 442 Цивільного процесуального кодексу України , суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Заяву задовольнити.
Стягувача ПАТ Універсал Банк замінити на Товариство з обмеженою відповідальністю Кредит-Капітал (код ЄДРПОУ: 35234236, місце знаходження: 79018, м. Львів, вул. Смаль-Стоцького, 1, 28 корпус, UA203808050000000000265012321) у справі №2-н-22/2010 за заявою ПАТ Універсал Банк про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду або через Києво-Святошинський районний суд Київської області.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Дубас Т.В
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2020 |
Оприлюднено | 05.08.2020 |
Номер документу | 90748762 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Дубас Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні