Постанова
від 21.12.2009 по справі 2а-6389/09/1770
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-6389/09/1770

21 грудня 2009 р.

14год. 30хв.

м. Рівне

 

 

Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

прокурор: не з'явився

позивача: представник не з'явився

відповідача: представник не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом

Заступник прокурора м.Рівне  в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає   Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне Рівненської області  

 

до

Товариство з обмеженою відповідальністю "Міськбуд-11" 

 

про стягнення заборгованості , -

 

ВСТАНОВИВ :

Заступник прокурора м.Рівне в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Управління Пенсійного фонду України в м.Рівне звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 7036,19 грн. з відповідача –Товариства з обмеженою відповідальністю "Міськбуд-11".

Прокурор у судове засідання не з'явився.

Позивач в судове засідання не з'явився, однак до початку судового засідання подав  клопотання про уточнення позовних вимог, просить стягнути з відповідача заборгованість по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 1036,19 грн., справу розглядати без участі представника.

Відповідач у судове засідання не з'явився повторно, про день, час та місце судового засідання повідомлявся. Заперечень на адміністративний позов не подав. Про причини неявки суд не повідомив. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.

Повно і всебічно з’ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.

В силу вимог пп.1 п.8 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” №1058-ІV від 09.07.2003 року, страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" №400/97-ВР від 26.06.1997 року для відповідних платників збору.

Відповідно до ст.ст. 1, 2, 4 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” №400/97-ВР від 26.06.1997 року, розмір збору на обов'язкове державне пенсійне страхування  для роботодавця встановлено на рівні 33,2 % від фактичних витрат на оплату праці працівників, які включають витрати на  виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, а також винагороди, що виплачуються громадянам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, а для фізичної особи, яка працює на  умовах трудового договору  або згідно з цивільно-правовим договором –на рівні 2 % від сукупного оподаткованого доходу (1-5% - для осіб, що мають статус державного службовця та для інших визначених законодавством категорій).

Згідно з ч.2 та ч.6 ст.20  Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” №1058-ІV від 09.07.2003 року, обчислення страхових внесків, в тому числі  застрахованих осіб (осіб, що працюють на  умовах трудового договору  або згідно з цивільно-правовим договором) здійснюється страхувальниками, а сплата здійснюється - не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення відповідного базового звітного періоду. Базовим  для відповідача, відповідно до абз. 2 ч.6 ст.20 цього Закону, є календарний місяць.

Судом встановлено, що згідно даних обліку Управління Пенсійного фонду в м. Рівне за відповідачем рахується заборгованість по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за липень 2009 року на загальну суму 1036,19 грн., що стверджено дослідженими у судовому засіданні доказами: копією довідки Головного управління статистики у Рівненській області, якою підтверджується правовий статус відповідача, як юридичної особи і його місцезнаходження (а.с.17,24), копією розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за липень 2009 року, який відповідач власноруч склав та подав до органу Пенсійного фонду (а.с.4,-5), витягом з картки особового рахунку відповідача, за даними якої станом на дату подання розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за липень 2009 року, - 18.08.2009 року  обліковується заборгованість по сплаті  страхових внесків в розмірі 1036,19 грн., яка залишилася непогашеною впродовж наступних звітних періодів (а.с.18-21, 25-28).

У відповідності з вимогами ч.2 ст.106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” №1058-ІV від 09.07.2003 року, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою) і  стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до абз.8 п.3 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 09.07.2003 року, у разі, якщо страхувальник, який одержав вимогу про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеною до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Відповідно до вимог вказаної норми, позивачем для відповідача, направлялася вимога про сплату боргу №Ю-987 від 07.09.2009 року (а.с.6), яка на момент подання адміністративного позову не задоволена та останнім у встановленому законом порядку не оскаржувалася, а відтак є чинною та такою, що обґрунтовує факт узгодження недоїмки і є підставою для задоволення вимог позивача.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення в повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,- ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Міськбуд-11"     (вул. С.Бандери 41, Рівне, 33000, р/р 26009000961001, в РФ "Укрінбанк", МФО 333216, код ЄДРПОУ - 32936165) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне Рівненської області   (33000, м. Рівне, вул. Відінська, 41, р/р 256033014361, в РОУ ВАТ "Державний ощадний банк" , МФО 333368,  код ЄДРПОУ - 21098440)  заборгованість по внесках на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування в сумі 1036 (одна тисяча тридцять шість) гривень 19 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

  Головуючий суддя                                                                  Друзенко Н.В.

  Постанова складена в повному обсязі   25.12.09р.

СудРівненський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.12.2009
Оприлюднено23.11.2010
Номер документу9074932
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-6389/09/1770

Постанова від 21.12.2009

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Друзенко Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні