Ухвала
від 03.08.2020 по справі 616/321/20
ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер № 616/321/20

Провадження № 2/616/141/20

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

« 03» серпня 2020 року смт.Великий Бурлук

Великобурлуцький районний суд Харківської області в складі судді РИКОВА М.І., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, перевіривши виконання вимог ст.ст.175-177 ЦПК України за позовною заявою ОСОБА_1 до комунальної установи Великобурлуцької районної ради Трудовий архів Великобурлуцького району про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_2 звернувся до суду з позовною заявою до комунальної установи Великобурлуцької районної ради Трудовий архів Великобурлуцького району в якій просить: визнати незаконним та скасувати наказ від 05.05.2020 р. про звільнення його з посади по обслуговуванню будівель та споруд КУ Великобурлуцької районної ради Трудовий архів Великобурлуцького району ; поновити його на роботі в якості робітника по обслуговуванню приміщення на 0,5 мінімальної заробітної плати у КУ Великобурлуцької районної ради Трудовий архів Великобурлуцького району ; стягнути з КУ Великобурлуцької районної ради Трудовий архів Великобурлуцького району на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу з 05 травня 2020 року до дня поновлення на роботі; допустити негайне виконання судового рішення в частині поновлення на роботі та виплати заробітної плати за один місяць.

Згідно ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Вивчивши матеріали позовної заяви, вважаю що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.ст.175,177 ЦПК України.

Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Статтею 5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Як вбачається з матеріалів справи предметом позову є не лише вимоги про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення та про поновлення на роботі, а й стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, який не входить до складу заробітної плати, а тому така позовна вимога повинна бути оплачена судовим збором.

Відтак, при зверненні до суду з вимогою про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі позивач звільнений від сплати судового збору у відповідності до Закону України Про судовий збір .

Відповідно до ч.1 ст.94 КЗпП України заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Згідно зі ст.1 Закону України Про оплату праці заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Щодо позовної вимоги про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, то це є спеціальний вид відповідальності роботодавця, спрямований на захист прав звільнених працівників щодо отримання ними в передбачений законом строк винагороди за виконану роботу, а тому не входить до структури заробітної плати, у розумінні Закону України Про оплату праці .

Таким чином, поняття заробітна плата та середній заробіток не є тотожними поняттями.

Зазначене узгоджується з позицією Великої Палати Верховного Суду, що викладений в Постанові Верховного Суду від 31 січня 2019 року у справі № 910/4518/16.

Згідно аналізу норм чинного законодавства вбачається, що середній заробіток за час вимушеного прогулу за своєю правовою природою не є основною чи додатковою заробітною платою, а також не є заохочувальною чи компенсаційною виплатою (зокрема, компенсацією працівникам втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням термінів її виплати) у розумінні статті 2 Закону України Про оплату праці , тобто середній заробіток за час вимушеного прогулу не входить до структури заробітної плати.

З огляду на викладене пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір , згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.

Відомостей того, що позивач ОСОБА_2 має інші пільги щодо сплати судового збору не надано.

Відповідно до ст.7 Закону України Про державний бюджет України на 2020 рік прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 1 січня 2020 року становить 2 102 грн 00 к.

Оплата судового збору за подання до суду позовної заяви здійснюється у розмірах, визначених Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору від 22 травня 2015 року № 484-VIII , який набрав чинності з 1 вересня 2015 року та яким внесено зміни до Закону України Про судовий збір , у відповідності до п.1 ч.2 ст.4 якого за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою-підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (840,80 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (10510,00 грн.).

Таким чином, за подання до суду позовної заяви ОСОБА_2 за заявленою вимогою щодо стягнення з відповідача середнього заробітку за час вимушеного прогулу підлягає оплаті судовий збір в розмірі 1 відсотку від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (840 грн 80 к.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (10 510 грн 00 к.).

Враховуючи наведене, ОСОБА_2 необхідно сплатити судовий збір за подання позовної заяви виходячи з розміру ціни позову, але в будь - якому разі не менше 840 грн 80к.

Реквізити рахунку для сплати судового збору:

Отримувач коштів: УК ВБурлуцьком рн/ВБурлукР/22030101

Код отримувача: (код за ЄДРПОУ) 37327154

Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)

Код банку отримувача: (МФО) 899998

Рахунок отримувача: UA828999980313141206000020137

Код класифікації доходів бюджету : 22030101

Призначення платежу *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Великобурлуцький районний суд Харківської області (назва суду, де розглядається справа).

За змістом п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Відповідно до ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.

Судом встановлено, що при подачі позовної заяви ОСОБА_2 не дотримався вищезазначених вимог, а саме: - не зазначив ціни позову, оскільки ним пред`явлено позовну вимогу майнового характеру про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу; - не надав обґрунтований розрахунок суми середнього заробітку за час вимушеного прогулу, що підлягає стягненню на його користь (необхідно додати довідку про середню заробітну плату). Крім того, не сплатив судовий збір за вимогу майнового характеру.

Отже, як вбачається з матеріалів справи позивачем не дотримано вищезазначених норми ЦПК України , а тому позивачу необхідно усунути недоліки вказані в даній ухвалі.

Дані обставини перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

В разі невиконання вимог ухвали суду, позовна заява, відповідно до ч.3 ст.185 ЦПК України буде вважатися неподаною і повернута позивачу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175-177, 185, 258-259, 260-261, 353 ЦПК України суддя,-

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до комунальної установи Великобурлуцької районної ради Трудовий архів Великобурлуцького району про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу - залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали суду. У спосіб на виконання даної ухвали суду позивачу подати відповідну позовну заяву її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів через канцелярію суду, або направити засобами поштового зв`язку протягом визначеного строку.

У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Великобурлуцького районного суду

Харківської області М.І.РИКОВ

СудВеликобурлуцький районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення03.08.2020
Оприлюднено05.08.2020
Номер документу90753164
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —616/321/20

Ухвала від 23.03.2021

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Ухвала від 24.03.2021

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Ухвала від 01.02.2021

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Ухвала від 23.11.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Ухвала від 23.10.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Рішення від 14.09.2020

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Риков М. І.

Ухвала від 17.08.2020

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Риков М. І.

Ухвала від 03.08.2020

Цивільне

Великобурлуцький районний суд Харківської області

Риков М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні