ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 580/3573/19
УХВАЛА
27 липня 2020 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Судді-доповідача Вівдиченко Т.Р.
Суддів Василенка Я.М.
Шурка О.І.
За участю секретаря Борейка Д.Е.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Лідер ВС" - Мисан Василя Миколайовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі за апеляційною скаргою Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 20 січня 2020 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Лідер ВС" до Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, Управління інспектування Черкаської міської ради про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИЛА :
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Лідер ВС" звернувся до суду з позовом до Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, Управління інспектування Черкаської міської ради про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії.
Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 20 січня 2020 року позов задоволено частково.
Не погодившись з рішенням суду, відповідач - Департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради звернувся з апеляційною скаргою.
Ухвалами Шостого апеляційного адміністративного суду від 13 березня 2020 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 20 січня 2020 року та призначено справу до апеляційного розгляду у відкритому судовому засіданні на 27 квітня 2020 року.
Згідно Довідки ШААС від 27 квітня 2020 року, відповідно до ст. 30 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", ст. 11 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", керуючись постановою Кабінету Міністрів України "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 11 березня 2020 р. №211 судом відкладено розгляд справи та який в подальшому призначено на 27 липня 2020 року.
22 липня 2020 року електронною поштою та 24 липня 2020 року засобами поштового зв`язку (передані судді-доповідачу 27 липня 2020 року) до Шостого апеляційного адміністративного суду від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Лідер ВС" - Мисан В.М. надійшло клопотання про проведення судового засідання у режимі відеоконференції.
Розглянувши дане клопотання, колегія суддів вважає, що воно задоволенню не підлягає, з наступних підстав.
Статтею 195 КАС України визначений порядок участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 195 КАС України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Приписами частини 6 статті 195 КАС України передбачено, що суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
З наведеного слідує, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції у разі наявності про це клопотання сторони.
Вказаний спосіб участі сторони в судовому засіданні в режимі відеоконференції має винятковий характер, у зв`язку з чим, повинні існувати об`єктивні причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.
Однак, таких причин, які ускладнюють або роблять неможливим участь представника ТОВ "Лідер ВС" - Мисан В.М. в судовому засіданні суду апеляційної інстанції, ним у своєму клопотанні не наведено.
Таким чином, оскільки, представником позивача не наведено поважних причин, які фактично ускладнюють або роблять неможливою участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, а також, не надано будь-яких доказів на підтвердження заявленого клопотання, колегія суддів вважає за необхідне у задоволенні клопотання представника ТОВ "Лідер ВС" - Мисан В.М. про проведення судового засідання в режимі відеоконференції відмовити.
Крім того, за нормами КАС України, участь сторін в судовому засіданні апеляційної інстанції не є обов`язковою. При цьому, сторони мають можливість надати письмові пояснення, відзив або заперечення до апеляційної скарги у встановленому порядку.
При цьому, явка сторін в судове засідання суду апеляційної інстанції обов`язковою не визнавалась .
Враховуючи викладене, клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Лідер ВС" - Мисан В.М. про проведення судового засідання в режимі відеоконференції задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. 195, 325, 329 КАС України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А :
У задоволенні клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Лідер ВС" - Мисан Василя Миколайовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по справі № 580/3573/19 - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає касаційному оскарженню.
Суддя-доповідач Вівдиченко Т.Р.
Судді Василенко Я.М.
Шурко О.І.
Повний текст ухвали виготовлено 03.08.2020 р.
Суд | Шостий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2020 |
Оприлюднено | 06.08.2020 |
Номер документу | 90754220 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Вівдиченко Тетяна Романівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Вівдиченко Тетяна Романівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Вівдиченко Тетяна Романівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Вівдиченко Тетяна Романівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Вівдиченко Тетяна Романівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Вівдиченко Тетяна Романівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні