ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 580/3573/19 Головуючий у 1 інстанції: Кульчицький С.О.
Суддя-доповідач: Вівдиченко Т.Р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 липня 2020 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Судді-доповідача Вівдиченко Т.Р.
Суддів Василенка Я.М.
Шурка О.І.
За участю секретаря Борейка Д.Е.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 20 січня 2020 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Лідер ВС" до Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, Управління інспектування Черкаської міської ради про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИЛА:
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Лідер ВС" звернувся до суду з позовом до Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, Управління інспектування Черкаської міської ради, в якому, з урахуванням заяви про зміну предмету позову, просив:
- визнати протиправними дії Управління інспектування Черкаської міської ради щодо складання акта від 16.10.2019 р. про перевірку розміщення ТС ТОВ Лідер ВС по бул. Шевченка, 367 у м. Черкаси;
- визнати протиправним і скасувати повідомлення Управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради від 11.11.2019 № 4552-01-14 про прийняття рішення про анулювання паспорта прив`язки тимчасової споруди від 23.02.2017 № 619 по бул. Шевченка, 367 у м. Черкаси.
Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 20 січня 2020 року позов задоволено частково. Визнано протиправним і скасовано повідомлення Управління планування та архітектури Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради від 11.11.2019 № 4552-01-14 про прийняття рішення про анулювання паспорта прив`язки тимчасової споруди від 23.02.2017 № 619 по бул. Шевченка, 367 у м. Черкаси. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду, відповідач - Департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради звернувся з апеляційною скаргою, просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права. Зокрема, апелянт вказує, що паспорт прив`язка тимчасової споруди анулюється у випадку недотримання вимог зазначених в такому паспорті.
22 квітня 2020 року електронною поштою до Шостого апеляційного адміністративного суду від відповідача - Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради надійшла заява про відкладення розгляду справи на іншу дату, у зв`язку із запровадженням карантину.
Згідно Довідки ШААС від 27 квітня 2020 року, відповідно до ст. 30 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", ст. 11 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", керуючись постановою Кабінету Міністрів України "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 11 березня 2020 р. №211 судом відкладено розгляд справи.
Дану справу призначено до розгляду на 27 липня 2020 року.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, які з`явилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав .
Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, 23 грудня 2017 року замовнику - Товариству з обмеженою відповідальністю "Лідер ВС" Управлінням планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради видано за реєстраційним № 619 паспорт прив`язки тимчасової споруди - торгівельний павільйон №1 для торгівлі їжею швидкого споживання загальною площею 30 кв. м, в м. Черкаси, по бул. Шевченка, біля будинку № 367, дійсний до 23 листопада 2021 року.
Також, у паспорті прив`язки наявна примітка наступного змісту: "Замовник зобов`язаний протягом 6 місяців з дати видачі паспорта прив`язки подати до управління планування та архітектури заяву з підтвердженням виконання вимог паспорта прив`язки. Відхилення паспорта прив`язки не допускається. Недотримання вимог паспорта прив`язки є підставою для його ануляції".
У пояснювальній записці до вказаного паспорта прив`язки зазначено наступне: Головний фасад майданчика орієнтується на бул. Шевченка, проїзд на ділянку здійснюється з бул. Шевченка. Мощення по периметру ТС повинно щільно прилягати до цоколю і мати ухил не менше як 1%, але не більше 10% .
Зі схеми розміщення ТС в паспорті прив`язки вбачається, що мощення "ФЕМ" має бути розміщена до бордюру зі сторони бульвару Шевченка.
16 жовтня 2019 спеціалістами Управління інспектування Черкаської міської ради проведено перевірку розміщення ТС ТОВ "Лідер ВС" по бульвару Шевченка, біля будинку № 367 на відповідність паспорта прив`язки № 619 від 23 лютого 2017 року, за результатами якої складено акт від 16 жовтня 2019 року.
Як вказано у Акті від 16 жовтня 2019 року, у ході перевірки виявлено, що ТС "Мясник" по бульвару Шевченка біля будинку № 367 встановлена з відхиленням від паспорта прив`язки тимчасової споруди № 619 від 23 лютого 2017 року, виданого Управлінням планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, а саме: встановлення не за схемою розміщення ТС, відсутнє мощення "ФЕМ".
Жодних графічних матеріалів на підтвердження виявлених порушень до акта перевірки від 16 жовтня 2019 року не додано.
Згідно повідомлення про прийняття рішення про анулювання паспорту прив`язки тимчасової споруди від 11 листопада 2019 року № 4552-01-14, Управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради повідомлено ТОВ "Лідер ВС" про проведення вказаної вище перевірки та складання за її результатами Акта від 16 жовтня 2019 року щодо недотримання вимог паспорта прив`язки при встановленні ТС. У повідомленні від 11 листопада 2019 року № 4552-01-14 вказано, що Управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, керуючись п. 2.27, п. 2.30 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року № 244, прийнято рішення про анулювання паспорту прив`язки тимчасової споруди від 23.02.2017 року № 619 по бул. Шевченка, біля будинку № 367.
Не погоджуючись із рішеннями про анулювання паспорта прив`язки тимчасової споруди, позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів зазначає наступне.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів визначено Законом України Про регулювання містобудівної діяльності від 17 лютого 2011 року № 3038-VI (далі - Закон № 3038-VI).
Відповідно до частини 1 статі 3 вищевказаного Закону, відносини у сфері містобудівної діяльності регулюються Конституцією України, Цивільним, Господарським і Земельним кодексами України, цим Законом, законами України "Про Генеральну схему планування території України", "Про основи містобудування", "Про архітектурну діяльність", "Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду", "Про землеустрій", іншими нормативно-правовими актами.
Положеннями частини 1 статті 6 Закону № 3038-VI передбачено, що управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, органами державного архітектурно-будівельного контролю, іншими уповноваженими органами містобудування та архітектури, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.
За приписами частини 3 статті 28 Закону № 3038-VI, розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів".
Правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів і спрямований на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини, визначено Законом України "Про благоустрій населених пунктів" від 06 вересня 2005 року № 2807-IV (далі - Закон № 2807-IV).
Згідно статті 1 вищевказаного Закону, у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля; заходи з благоустрою населених пунктів - роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об`єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону № 2807-IV, дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають у сфері благоустрою населених пунктів, і спрямовується на створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля, збереження і охорону навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Статтею 5 Закону № 2807-IV передбачено, що управління у сфері благоустрою населених пунктів здійснюють Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування та інші органи влади в межах їх повноважень.
Частиною 2 статті 10 Закону №2807-IV визначено, що до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить: 1) забезпечення виконання місцевих програм та здійснення заходів з благоустрою населених пунктів; 2) організація забезпечення на території населеного пункту чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях; 3) організація місць відпочинку для населення; 4) затвердження схем санітарного очищення населених пунктів та впровадження систем роздільного збирання побутових відходів; 5) здійснення самоврядного контролю за станом благоустрою та утриманням територій населених пунктів, інженерних споруд та об`єктів, підприємств, установ та організацій, майданчиків для паркування транспортних засобів (у тому числі щодо оплати послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів), озелененням таких територій, охороною зелених насаджень, водних об`єктів тощо; 6) визначення місць стоянок транспортних засобів та майданчиків для паркування на об`єктах благоустрою; 7) визначення графіків роботи зовнішнього освітлення території; 8) визначення на об`єктах благоустрою місць розміщення громадських вбиралень; 9) залучення на договірних засадах коштів і матеріально-технічних ресурсів юридичних та фізичних осіб для здійснення заходів з благоустрою населених пунктів; 10) визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об`єктів благоустрою; 11) визначення в установленому порядку розміру відшкодувань юридичними та фізичними особами за забруднення довкілля та інші екологічні збитки, спричинені порушенням законодавства у сфері благоустрою та охорони навколишнього природного середовища; 12) інформування населення про здійснення заходів з благоустрою населених пунктів; 13) участь у проведенні щорічного всеукраїнського конкурсу "Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку"; 14) видача дозволу на порушення об`єктів благоустрою у випадках та порядку, передбачених цим Законом.
Положеннями ч.ч. 1-2 ст. 13 Закону №2807-IV передбачено, що до об`єктів благоустрою населених пунктів належать: 1) території загального користування: а) парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам`ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; б) пам`ятки культурної та історичної спадщини; в) майдани, площі, бульвари, проспекти; г) вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; ґ) пляжі; д) кладовища; е) інші території загального користування; 2) прибудинкові території; 3) території будівель та споруд інженерного захисту територій; 4) території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору. До об`єктів благоустрою можуть належати також інші території в межах населеного пункту.
У відповідності до статті 14 Закону №2807-IV, об`єкти благоустрою використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог правил благоустрою території населених пунктів, інших вимог, передбачених законодавством.
Статтею 38 Закону №2807-IV визначено, що контроль у сфері благоустрою населених пунктів спрямований на забезпечення дотримання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, вимог цього Закону, Правил благоустрою території населеного пункту та інших нормативно-правових актів.
Нормами ч.ч. 1-2 ст. 40 Закону №2807-IV встановлено, що самоврядний контроль у сфері благоустрою населених пунктів здійснюється сільськими, селищними, міськими радами та їх виконавчими органами. Для здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, виконанням правил благоустрою території населеного пункту, в тому числі організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян, утримання в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій, сільські, селищні, міські ради можуть утворювати інспекції з благоустрою населених пунктів.
Наказом Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради від 23 серпня 2017 року №70 затверджено Положення про управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради.
Відповідно до вищевказаного Положення, управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради є виконавчим органом Черкаської міської ради, що утворений у складі департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, та є уповноваженим органом містобудування та архітектури відповідно до вимог Законів України "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про архітектурну діяльність" та інших законодавчих актів, які регулюють діяльність у сфері архітектури та містобудування. До основних напрямків діяльності, завдань та повноважень управління належать здійснення повноважень органу містобудування та архітектури зокрема оформлення (надання) паспорту прив`язки тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності або відмови у його наданні за наявності визначених законом підстав, зупинення, анулювання паспорту прив`язки для здійснення підприємницької діяльності за наявності визначених законом підстав.
Згідно частини 2 статті 28 Закону №2807-IV, тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.
Частиною 4 статті 28 Закону №2807-IV визначено, що розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затверджений Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року № 244 (далі - Порядок №244).
В силу п. 1.1. вищевказаного Порядку, цей Порядок визначає механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.
Положеннями п. 1.4 Порядку № 244 встановлено, що паспорт прив`язки тимчасової споруди - комплект документів, у яких визначено місце встановлення тимчасової споруди на топографо-геодезичній основі М 1:500, схему благоустрою прилеглої території.
Пунктами 2.1-2.2 Порядку № 244 передбачено, що підставою для розміщення тимчасової споруди є паспорт прив`язки тимчасової споруди. Замовник, який має намір встановити тимчасову споруду, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення тимчасової споруди.
Відповідно до пункту 2.3 Порядку № 244, до заяви додаються: графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування тимчасової споруди, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів тимчасової споруди з прив`язкою до місцевості; реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація). Цей перелік документів є вичерпним.
Згідно п. 2.4 Порядку № 244, відповідність намірів щодо місця розташування тимчасової споруди комплексній схемі розміщення тимчасової споруди (у разі її наявності), будівельним нормам визначає відповідний орган з питань містобудування та архітектури, який утворено у складі виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації, протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.
Для оформлення паспорта прив`язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив`язки тимчасової споруди, до якої додає: схему розміщення тимчасової споруди; ескізи фасадів тимчасової споруди у кольорі М 1:50 (для стаціонарних тимчасових споруд), які виготовляє суб`єкт господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат; схему благоустрою прилеглої території, складену замовником або суб`єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону України Про благоустрій населених пунктів України ; технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж (п. 2.6 Порядку №244).
За приписами п.п. 2.20-2.21 Порядку №244, встановлення ТС здійснюється відповідно до паспорта прив`язки. Відхилення від паспорта прив`язки ТС не допускається.
Як вбачається з матеріалів справи, Управлінням планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради видано замовнику - ТОВ "Лідер ВС" паспорт прив`язки тимчасової споруди - торгівельний павільйон №1 для торгівлі їжею швидкого споживання загальною площею 30 кв.. м, в м. Черкаси, по бульв. Шевченка, біля будинку № 367 з реєстраційним №619 (а.с. 23).
Вказаний паспорт прив`язки дійсний до 23 листопада 2021 року.
Відповідно до Повідомлення про прийняття рішення про анулювання паспорту прив`язки тимчасової споруди від 11 листопада 2019 року № 4552-01-14, Управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради прийнято рішення про анулювання паспорту прив`язки тимчасової споруди від 23.02.2017 року № 619 по бул. Шевченка, біля будинку № 367.
Згідно п. 2.27 Порядку № 244, дія паспорта прив`язки ТС анулюється за таких умов: недотримання вимог паспорта прив`язки при її встановленні; невстановлення ТС протягом 6 місяців з дати отримання паспорта прив`язки; надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пункті 2.6 цього Порядку, під час підготовки паспорта прив`язки ТС.
Підставою для прийняття рішення про анулювання паспорту прив`язки тимчасової споруди став Акт від 16 жовтня 2019 року Управління інспектування Черкаської міської ради, який складений за результатами перевірки розміщення тимчасової споруди ТОВ "Лідер ВС" по бульвару Шевченка, біля будинку № 367 на відповідність паспорта прив`язки № 619 від 23.02.2017 року (а.с. 33).
У вказаному Акті від 16 жовтня 2019 року вказано, що тимчасова споруда встановлена не за схемою розміщення ТС та відсутнє мощення "ФЕМ".
Колегія суддів зазначає, що у Акті від 16 жовтня 2019 року відсутнє обгрунтування протиправності дій ТОВ "Лідер ВС", зокрема, не зазначено у чому саме полягає відхилення розміщення ТС від паспорта прив`язки тимчасової споруди № 619 від 23 лютого 2017 року.
Також, як вірно зазначено судом першої інстанції, жодних графічних матеріалів на підтвердження виявлених порушень до акта перевірки від 16 жовтня 2019 року не додано.
Посилання апелянта на те, що недотримання вимог зазначених в паспорті прив`язки тимчасової споруди є підставою для анулювання такого паспорта, колегія суддів вважає необгрунтованими, так як, Управлінням планування та архітектури Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради при прийнятті рішення про анулювання паспорта прив`язки тимчасової споруди від 23.02.2017 № 619 по бул. Шевченка, 367 у м. Черкаси не доведено та не долучено доказів відхилення розміщення ТС позивача від наданого паспорта прив`язки.
З огляду на вищевказане, оскільки, відповідачем при прийнятті оскаржуваного рішення не доведено факту відхилення розміщення ТС від паспорта прив`язки тимчасової споруди, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції правомірно частково задоволено позовні вимоги ТОВ "Лідер ВС" та визнано протиправним і скасовано повідомлення Управління планування та архітектури Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради від 11.11.2019 № 4552-01-14 про прийняття рішення про анулювання паспорта прив`язки тимчасової споруди від 23.02.2017 № 619 по бул. Шевченка, 367 у м. Черкаси.
Решта доводів та заперечень апелянта висновків суду першої інстанції не спростовують.
Згідно п. 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Аналізуючи обставини справи та норми чинного законодавства, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про часткову обґрунтованість позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Лідер ВС" та наявність правових підстав для їх часткового задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч. 2 ст. 77 КАС України).
При цьому, доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду попередньої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неповно з`ясовано обставини, що мають значення для справи, неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.
Відповідно до ч. 3 ст. 242 КАС України, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
З підстав вищенаведеного, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.
Відповідно до ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. ст. 243, 250, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, колегія суддів,-
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради залишити без задоволення.
Рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 20 січня 2020 року залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду в порядку і строки, визначені статтями 328-329 КАС України.
Суддя-доповідач Вівдиченко Т.Р.
Судді Василенко Я.М.
Шурко О.І.
Повний текст постанови виготовлено 03.08.2020 року.
Суд | Шостий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2020 |
Оприлюднено | 06.08.2020 |
Номер документу | 90754221 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Вівдиченко Тетяна Романівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Вівдиченко Тетяна Романівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Вівдиченко Тетяна Романівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Вівдиченко Тетяна Романівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Вівдиченко Тетяна Романівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Вівдиченко Тетяна Романівна