Справа № 727/6422/20
Провадження № 1-кс/727/1818/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 серпня 2020 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1
секретар судового засідання - ОСОБА_2
за участю сторони кримінального провадження:
слідчого - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Чернівці клопотання слідчого з ОВС 1-го ВРКП СУ ГУ ДФС у Чернівецькій області ОСОБА_3 про проведення обшуку по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020260000000137 від 24.06.2020 року за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 212 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді звернувся слідчий з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку.
Посилається нате,що ОСОБА_4 (зареєстрований в АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) будучи зареєстрованим як фізична особа підприємець платник 2-ї групи (оборот до 1500000 грн.) у період 2018-2019 рр. оформляючи завезення товару на територію України через підставних імпортерів ТОВ «Прайм Стар Моторос» (код ЄДРПОУ 41431996, м. Одеса), здійснив реалізацію товару на загальну суму 17 728 176 грн., яку у податковій звітності не відобразив, що призвело до ухилення від сплати податків в сумі 3 497 916,9 грн.
В ході проведення досудового розслідування встановлено наступно, наступне, що ОСОБА_4 займається імпортом та реалізацією мотоциклів, квадроциклів, мотоблоків, тракторів, деталей та комплектуючими до них. Обсяг імпортних операцій та обсяги реалізації на території України ФОП ОСОБА_4 приховує та відображає неправдиві відомості у податковій звітності.
Відповідно до податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи підприємця за 2018 рік (подана до ГУ ДФС у Чернiвецькiй області, Новоселицька ДПІ, 08.01.2019) ФОП ОСОБА_4 задекларував «Обсяг доходу за звітний (податковий) період відповідно до статті 292 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України (згідно з підпунктом 2 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України)» в розмірі 990 000 грн.
Відповідно до податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи підприємця за 2019 рік (подана до ГУ ДПС у Чернiвецькiй області, Новоселицька ДПІ, 08.01.2020) ФОП ОСОБА_4 задекларував «Обсяг доходу за звітний (податковий) період відповідно до статті 292 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України (згідно з підпунктом 2 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України)» в розмірі 990 000 грн.
В ході збору інформації відносно ФОП ОСОБА_4 , стало відомо що останній особисто домовляється за кордоном, як правило в країнах Азії, щодо найменування, кількості та умов поставки товарів. Для митного оформлення підприємець використовує послуги підставних фірм імпортерів, а саме: ТОВ «ПРАЙМ СТАР МОТОРС» (код ЄДРПОУ 41431996, м. Одеса). Згідно документів отримувачем товару є ТОВ «ПРАЙМ СТАР МОТОРС», але фактично товар після вивантаження в порту м. Одеса або м. Чорноморську та подальшого його розмитнення, контейнеровозом транспортується до складських приміщень ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 , де відбувається його розвантаження. А документи на вказаний товар, особами яким підконтрольне ТОВ «ПРАЙМ СТАР МОТОРС» реалізовуються підприємствам реального сектору економіки для формування податкового кредиту. Так, протягом 2018-2019 років підприємством оформлено 39 поставок груп товарів, реалізацію яких здійснює ФОП ОСОБА_4 на території України.
Загальна сума імпорту по вказаним поставкам склала 17728176 грн. Також підприємець здійснює придбання товару на території України, а саме в м. Харків та м. Одеса.
Даний товар ФОП ОСОБА_4 реалізував у 2019 році на території України за готівку, з націнкою 30-50% від його вартості.
Працівниками управління оперативно-розшукової діяльності ГУ ДФС у Чернівецькій області, в ході супроводження кримінального провадження встановлено, що реалізація товару відбувається на зі складського приміщення за адресою: АДРЕСА_1 .
Таким чином просить надати групі прокурорів та слідчих дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 (відповідно до відомостей з Державного реєстру прав на нерухоме майно приміщення складу належить ОСОБА_4 ), з метою відшукання і вилучення наступних речей і документів: документи фінансово-господарської діяльності і звітності ФОП ОСОБА_4 ,«чорної» бухгалтерії, печаток (штампів) підконтрольних, пов`язаних та з ознаками «фіктивності» суб`єктів господарювання, документи фіктивної діяльності, реєстраційні документи, договори, угоди, контракти, накладні на поставку товарів, договори на транспортування товару, контракти, митні декларації (електронно-митні декларації), CMR, Invoice, сертифікати походження товару та інші документи, які подавалися до митного оформлення, договори (акти) передачі на відповідальне зберігання (отримання з відповідального зберігання) специфікації, інші документи та документи, згідно яких були придбані основні засоби, товари (роботи, послуги), довіреності щодо отримання та видачі товару документи складськогообліку таобліку товарів,податкові-видатковінакладні,доручення,товарно-транспортнінакладні,реєстри накладних,книги доходівта витрат,розрахунково-касовідокументи (платіжнідоручення;виписки банку;прибуткові касовіордери,видаткові касовіордери,касові книжки,чекові книжки,їх квитанції(корінці)інші первиннібухгалтерські документи комп`ютерната офіснатехніка,сервери,які використовуютьсяв протиправнихцілях,електронні носіїінформації,оборотно -сальдові відомості,звітно-бухгалтерської-інформаційноїсистема «1-СБухгалтерія»,«Управлінська база»,Інформаційно-програмнийкомплекс АВК-5,звітно-бухгалтерської-інформаційноїсистема «МеДок»,флешки,бухгалтерські таподаткові документи,записи напаперових,електронних таінших носіяхщодо неофіційноїбухгалтерії,печатки,штампи,банківські картки,документи якісвідчать прозняття готівкив банках,електронні ключі,ключі цифровогопідпису,сім карти,мобільні телефони,планшети, товарно-матеріальні цінності, які реалізуються ФОП ОСОБА_4 , таякі необліковані побухгалтерському таподатковому обліках; жорсткі диски з записів з камер спостереження, інших документів та речей, що можуть містити відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, які мають значення для встановлення об`єктивної істини в кримінальному провадження.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав з підстав викладених в ньому.
Ознайомившись з клопотанням та доказами, якими воно обґрунтовується, заслухавши думку слідчого, приходжу до наступних висновків.
Встановлено, що 24.06.2020 року до ЄРДР внесені відомості за №42020260000000137, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 212 КК України.
Згідно ст. 234 ч.1 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукових осіб.
Згідно ст. 233 ч.2 КПК України, під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
З матеріалівдоданих доклопотання встановлено, що до вчинення вищевказаного кримінального правопорушення може бути причетний ОСОБА_4 і в приміщенні, яке належить останньому за адресою: АДРЕСА_1 , можуть знаходитись предмети, документи та речі, які мають значення речового доказу у даному кримінальному провадженні.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено, що нерухоме майно, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , на праві власності належить ОСОБА_4 .
Таким чином, враховуючи викладене, слід надати дозвіл на проведення обшуку в складських приміщеннях за адресою АДРЕСА_1 , які належать ОСОБА_4 з метою відшукання та вилучення речових доказів у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 2 ст. 235 КПК ухвала про дозвіл на обшук повинна містити відомості про речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.
Рішенням Європейського суду з прав людини від 7 липня 2007 року у справі «Смирнов проти Росії» регламентовано, що невизначене формулювання обсягу обшуку дало органу влади на власний розсуд вирішувати, які матеріали підлягають вилученню, що призвело до вилучення, крім документів, які стосуються справи, деяких особистих речей, а тому відсутність вказівки на конкретну мету обшуку є порушенням ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950р.
Вважаю, що клопотання в частині щодо надання дозволу на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення «інших документів та речей, інших первинних бухгалтерських документів, товарно-матеріальних цінностей» задоволенню не підлягає, оскільки воно в цій частині не конкретизовано.
Клопотання в частині надання слідчому дозволу на відшукання та вилучення комп`юторної та офісної техніки, мобільних телефонів, банкіських карток, електронних ключів, ключів цифрового підпису задоволенню не підлягає, оскільки таке вилучення призведе до частковго зупинення підприємницької діяльності.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 110, 233-236, 309, 370-371 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Надати начальнику відділу прокуратури Чернівецької області ОСОБА_5 , прокурорам відділу прокуратури Чернівецької області ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , групі слідчих СУ ГУ ДФС у Чернівецькій області ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 дозвіл на проведення обшуку складських приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , які відповідно до відомостей з Державного реєстру прав на нерухоме майно приміщення складу належить ОСОБА_4 , з метою виявлення і вилучення фінансово-господарськоїдіяльності ізвітності ФОП ОСОБА_4 , чорної бухгалтерії, печаток (штампів) підконтрольних, пов`язаних та з ознаками «фіктивності» суб`єктів господарювання, документи фіктивної діяльності, реєстраційні документи, договори, угоди, контракти, накладні на поставку товарів, договори на транспортування товару, контракти, митні декларації (електронно-митні декларації), CMR, Invoice, сертифікати походження товару, які подавалися до митного оформлення, договори (акти) передачі на відповідальне зберігання (отримання з відповідального зберігання) специфікації, документів згідно яких були придбані основні засоби, товари (роботи, послуги), довіреності щодо отримання та видачі товару документи складського обліку та обліку товарів, податкові-видаткові накладні, доручення, товарно-транспортні накладні, реєстри накладних, книги доходів та витрат, розрахунково-касові документи (платіжні доручення; виписки банку; прибуткові касові ордери, видаткові касові ордери, касові книжки, чекові книжки, їх квитанції (корінці), сервери, які використовуються в протиправних цілях, електронні носії інформації, оборотно - сальдові відомості, звітно-бухгалтерської-інформаційної система «1-С Бухгалтерія», «Управлінська база», Інформаційно-програмний комплекс АВК-5, звітно-бухгалтерської-інформаційної система «МеДок», флешки, бухгалтерські та податкові документи, записи на паперових, електронних та інших носіях щодо неофіційної бухгалтерії, печатки, штампи, банківські картки, документи які свідчать про зняття готівки в банках, сім карти, планшети, жорсткі диски з записів з камер спостереження.
В іншій частині клопотання відмовити.
Строк дії ухвали 30 днів з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Копію цієї ухвали вручено
(підпис)
Суд | Шевченківський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 90757930 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Шевченківський районний суд м. Чернівців
Мамчин П. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні