Рішення
від 04.08.2020 по справі 453/850/20
СКОЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 453/850/20

№ провадження 2-о/453/27/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 серпня 2020 року Сколівський районний суд Львівської області

в складі: головуючого судді Брони А.Л.

секретаря судових засідань - Бендеш А.І.,

без учасників справи,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сколе в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , за участю заінтересованої особи - Крушельницької сільської ради Сколівського району Львівської області про встановлення факту родинних відносин,

в с т а н о в и в :

16.07.2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою за участю заінтересованої особи - Крушельницької сільської ради Сколівського району Львівської області, про встановлення факту родинних відносин, а саме просив суд встановити факт, що ОСОБА_2 , котра померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , є матір`ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

В обгрунтування заявлених вимог заявник зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати - ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилася спадщина на майно, що належало їй на момент смерті. Оформити належним чином спадкове майно заявник не має можливості через розбіжності у написанні імені матері, а саме: у свідоцтві про народження ОСОБА_3 в графі мати помилково вказано ім`я ОСОБА_4 замість правильного імені ОСОБА_5 .

Крім того, заявник вказує, що на даний час виникла підстава для призначення йому пенсії у зв`язку із втратою годувальника, однак він не може належним чином оформити документи для отримання такої у зв`язку з наведеними вище обставинами.

Враховуючи те, що в органу, який видавав свідоцтво про народження, відсутні повноваження щодо внесення змін до такого, заявник змушений звертатися в суд із даною заявою.

В судове засідання заявник ОСОБА_3 не з`явився, 30.07.2020 року за вх. № 3628 подав заяву про розгляд справи за його відсутності, вказавши, що підтримує свої позовні вимоги та просить такі задовольнити.

16.07.2020 року на адресу суду за вх. № 3605 надійшло клопотання, в якому представник заінтересованої особи Крушельницької сільської ради Сколівського району Львівської області Іваницька О.М. просить суд розглянути справу без її участі, вказавши, що не заперечує щодо задоволення вимог заявника ОСОБА_3 ..

На підставі ч. 3 ст. 211, ч. 2 ст. 247 ЦПК України справа слухається у відсутність сторін без фіксування судового процесу технічними засобами.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, з`ясувавши дійсні обставини справи, права та обов`язки сторін, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що вимоги заявника підлягають до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

На підставі ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно з положень ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

З копії свідоцтва про народження заявника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , серії НОМЕР_1 , виданого Крушельницькою сільською радою Сколівського району на підставі актового запису № 25, вбачається, що в графі мати записано ОСОБА_6 .

Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , виданого 11.01.2005 року Крушельницькою сільською радою Сколівського району Львівської області, померла мати заявника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 .

Як встановлено в судовому засіданні, заявник не має можливості реалізувати своє право на спадщину після смерті матері, як спадкодавця та оформити пенсію по втраті годувальника, оскільки існують розбіжності у написанні імені його матері, а саме у свідоцтві про народження ОСОБА_1 помилково у графі мати записано ім`я ОСОБА_4 замість ОСОБА_5 .

Дана обставина підтверджуються довідками № 343 від 06.07.2020 року та № 350 від 10.07.2020 року, виданих Крушельницькою сільською радою Сколівського району Львівської області, з яких вбачається, що ОСОБА_2 і ОСОБА_6 є однією і тією ж особою, яка до дня смерті - ІНФОРМАЦІЯ_1 проживала разом зі своїм сином ОСОБА_1 по АДРЕСА_1 .

Також в судовому засіданні досліджувались і інші докази, а саме: копія будинкової книги для прописки громадян, які проживають в будинку АДРЕСА_1 , з якої вбачається, що в Розділі IV. Приписка, прізвище, ім`я та по батькові матері заявника записано як ОСОБА_2 .

На підставі наявних у матеріалах справи доказів, судом беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 , котра померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , є матір`ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Відповідно до 7, 12 Постанови Пленуму Верховного суду України від 31.03.1995 року за № 5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії свідоцтва про право на спадщину для оформлення права на пенсію у зв`язку із втратою годувальника. Суд не може відмовити в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах цивільного стану. При розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по-батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по-батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по-батькові або замість імені чи по-батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.

Аналізуючи зібрані у справі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що факт родинних відносин знайшов своє підтвердження в судовому засіданні, зокрема, що ОСОБА_2 , котра померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , є матір`ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Встановлення такого факту має для заявника юридичне значення, оскільки надає можливість реалізувати право на спадщину та оформлення пенсії у зв`язку з втратою годувальника.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 5, 12, 13, 81, 89, 90, 95, 258-259, 264-265, 268, 293, 315 Цивільного процесуального кодексу України, суд-

ВИРІШИВ :

Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.

Встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_2 , котра померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , є матір`ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Львівського апеляційного суду. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Сколівський районний суд Львівської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 .

Заінтересована особа: Крушельницька сільська рада Сколівського району Львівської області, місцезнаходження: 82617, Львівська обл., Сколівський р-н, с. Крушельниця, код ЄДРПОУ 22391194.

Суддя

СудСколівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення04.08.2020
Оприлюднено05.08.2020
Номер документу90762203
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —453/850/20

Ухвала від 16.10.2020

Цивільне

Сколівський районний суд Львівської області

Брона А. Л.

Рішення від 04.08.2020

Цивільне

Сколівський районний суд Львівської області

Брона А. Л.

Ухвала від 16.07.2020

Цивільне

Сколівський районний суд Львівської області

Брона А. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні