Рішення
від 03.08.2020 по справі 465/5147/19
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

465/5147/19

2/465/14/20

РІШЕННЯ

Іменем України

(заочне)

03.08.2020 року Франківський районний суд м. Львова в складі:

головуючого - судді Мартьянової С.М.

при секретарі Турчак М.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ЛМКП ''Львівтеплоенерго'', ЛКП '' Сонячне '' про надання дозволу на відключення окремого приміщення житлового будинку від мережі централізованого опалення та влаштування автономного опалення,-

встановив:

Позивачі звернулися до суду з позовом, в якому просить суд постановити рішення, яким зобов`язати ЛКП Сокільницьке надати технічну характеристику квартири АДРЕСА_1 та погодження на відключення квартири АДРЕСА_1 від мережі центрального опалення. Також зобов`язати ЛМКП Львівтеплоенерго розробити та надити технічні умови облаштування у квартирі АДРЕСА_1 автономного опалення шляхом монтажу програмованих електричних радіаторів.

Позовні вимоги мотивують тим, що відповідно до витягів про державну реєстрацію права власності вони є співвласниками квартири АДРЕСА_1 . У зв`язку з неналежним виконанням послуг з постачання теплової енергії вони вирішили відмовитися від надання послуг з центрального опалення, маючи на меті встановити автономну систему (електричного) опалення. Враховуючи те, що відповідачем ЛМКП Львівтеплоенерго відмовлено в задоволення звернення щодо надання дозволу на встановлення індивідуального опалення квартири, а іншим мешканцям будинку такі дозволи надавалися, просять позов задоволити.

Відповідач ЛМКП Львівтеплоенерго подав відзив на позовну заяву. У відзиві вказується, що для вирішення питань відключення житлового будинку в цілому від мереж центрального опалення і постачання гарячої води власник приміщення повинен звернутися до Комісії з письмовою заявою. Лише при позитивному рішенні Комісії заявнику надається повний перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води. Просить відмовити в задоволенні позову.

Відповідач ЛКП Сокільницьке також подав відзив на позовну заяву. Зазначає, що питання відносно відключення споживачів від мереж розглядає постійно діюча комісія на місцях. Рішення про відключення прийматиме орган місцевого самоврядування за письмовою заявою власника ( співвласників) будівлі або житлового будинку, з врахуванням рішення комісії. Крім того, власник забезпечує розробку проекту відключення, який має відповідати вимогам діючих державних будівельних норм і правил, і проекту системи індивідуального або автономного теплопостачання будівлі, який розробляється з врахуванням схеми теплопостачання населеного пункту і повинен відповідати вимогам діючих будівельних норм та правил. Просить відмовити у задоволенні позову.

В судове засідання позивачі не з`явилися, однак подали заяву, у якій позовні вимоги підтримали у повному об`ємі. Просять позов задовольнити. Проти винесення заочного рішення суду не заперечили.

Представники відповідачів в судове засідання не з`явились, хоча належним чином були повідомлені про час і місце слухання справи.

Дана справа перебуває в провадженні судів Франківського районного суду м.Львова з 10.09.2019 року і у всіх учасників справи було достатньо часу для наведення своїх доводів у поданому до суду позову, запереченнях, письмових поясненнях.

Станом на час проведення підготовчого судового засідання у даній справі введений Кабінетом Міністрів України з 12 березня 2020 року карантин триває вже більше трьох місяців і строки його завершення нікому не відомі: ця обставина є загальновідомою і не потребує доказування (частина 3 статті 82 ЦПК України).

Щодо посилання на звернення Ради суддів України з проханням утриматися від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов`язкової присутності учасників справи , то дана справа не передбачає обов`язкової присутності в судових засіданнях її учасників.

Відповідно до ч.4ст. 223 ЦК України, у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

На підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

З`ясувавши дійсні обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України, до суду може звернутись кожна особа за захистом своїх порушених прав, а також інтересах інших осіб у випадках встановлених законом.

Згідно ст. 13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до ЦПК України, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Судом встановлено, що у відповідності до свідоцтва про право власності №234424 від 28.12.2007 року, позивачі є співвласниками квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .

Згідно положень ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Більше того, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно обмежений у його здійсненні (ч. 1 ст. 321 ЦК України).

Відповідно до ст. 6, 7, 8 Конституції України в Україні визначається і діє принцип верховенства права. Органи місцевого самоврядування здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.

Відповідно до ч.1ст.5 Закону України Про захист прав споживачів , держава забезпечує споживачам захист їх прав, надає можливість вільного вибору продукції, здобуття знань і кваліфікації, необхідних для прийняття самостійних рішень під час придбання та використання продукції відповідно до їх потреб, і гарантує придбання або одержання продукції іншими законними способами в обсязі, що забезпечує рівень споживання, достатній для підтримання здоров`я і життєдіяльності.

Статтею 24 Закону України Про теплопостачання зазначено, що споживач має право на вибір джерел енергії, чи постачальної організації.

Відповідно до п.24 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 21 липня 2005 р. N 630, споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.

Відповідно до п. 25 Правил, відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Процедура відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання регулюється Порядком відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (далі по тексту - Порядок), затвердженим наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 4 від 22 листопада 2005 року в редакції наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 169, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 листопада 2007 року за № 1320/14587.

Згідно пункту 2.1 цього Порядку для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до комісії з письмовою заявою про відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання.

П.п. 2.2 вказаного Порядку передбачено, що комісія, після вивчення наданих власником (власниками) документів, у місячний строк приймає рішення щодо відключення від мереж ЦО і ГВП, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації.

Також, п.п. 2.2.1 порядку встановлено, що при позитивному рішенні комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП.

Пунктом 39 Правил користування тепловою енергією затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007року №1198та п. 24 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. закріплюють за споживачем право відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення.

Крім того, у відповідності до п. 8, 9 та 10 Правил користування тепловою енергією затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007року №1198, надання технічних умов віднесено до компетенції теплопостачальної організації, якою в даному випадку є відповідач. Оскільки існуюча система централізованого теплопостачання та її технічні креслення знаходяться на балансі відповідача, а технічні умови на від`єднання від централізованої системи теплопостачання не є дозвільним документом, суд вважає відмову відповідача необґрунтованою та такою, що порушує права позивача як споживача послуг.

Положеннями ст.5 ЦПК України визначено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспорюваного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.

За вказаних обставин, суд приходить до висновку, що порушене право позивачів підлягає відновленню шляхом зобов`язання відповідача виготовити та видати технічні умови для від`єднання від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання, у зв`язку із чим позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись статтями 627, 651-654 ЦК України, статтями 5,10, 12, 13, 76, 81, 247, 258,259, 263-265, 279, 354, 355 ЦПК України, суд,-

постановив:

Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ЛМКП ''Львівтеплоенерго'', ЛКП ''Сонячне'' про надання дозволу на відключення окремого приміщення житлового будинку від мережі централізованого опалення та влаштування автономного опалення - задовольнити.

Зобов`язати Львівське комунальне підприємство Сокільницьке надати: технічну характеристику квартири АДРЕСА_1 та погодження на відключення квартири АДРЕСА_1 від мережі центрального опалення.

Зобов`язати Львівське міське комунальне підприємство Львівтеплоенерго розробити та надати технічні умови облаштування у квартирі АДРЕСА_1 автономного опалення шляхом монтажу програмованих електричних радіаторів.

Сторони:

Позивач 1: ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ;

Позивач2: ОСОБА_2 , ІПН НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_2 ;

Відповідач1:Львівське міське комунальне підприємство Львівтеплоенерго , ЄДРПОУ 05506460, МФО 325796, р/р НОМЕР_3 , адреса: 790410, м.Львів, вул. Д. Апостола,1;

Відповідач2: Львівське комунальне підприємство Сокільницьке , ЄДРПОУ 20807012, адреса: 79071, м.Львів, вул. Наукова, 61

Рішення суду може бути оскаржене до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а у випадку відкладення складання повного рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Відповідно до розділу ХІІІ Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд, якщо така подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених Цивільним процесуальним кодексом України, не подані заяви про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя Мартьянова С.М.

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення03.08.2020
Оприлюднено05.08.2020
Номер документу90762428
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —465/5147/19

Ухвала від 24.09.2021

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Рішення від 03.08.2020

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Ухвала від 22.07.2020

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Ухвала від 11.11.2019

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні