Справа №573/1132/20
Номер провадження 1-кп/573/159/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 серпня 2020 року Білопільський районний суд Сумської області в складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченої ОСОБА_4 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Білопіллі кримінальне провадження, що зареєстроване в ЄРДР 02 червня 2020 року за №12020200130000329, щодо
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, уродженки с. Іскрисківщина Білопільського району Сумської області, працюючої головою ФГ «Іскрисківщинське», зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої
- про звільнення від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 197-1 КК України у зв`язку зі зміною обстановки,
ВСТАНОВИВ:
30 червня 2020 року до Білопільського районного суду надійшло кримінальне провадження з обвинувальним актом щодо ОСОБА_4 за ч. 2 ст. 197-1 КК України.
ОСОБА_4 обвинувачується у такому.
З метою ведення особистого селянського господарства ОСОБА_4 , діючи умисно та всупереч вимогам ст. ст. 112, 116-126 Земельного кодексу України, не маючи рішень органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про передачу їй у власність чи надання у користування земельної ділянки, в точне не встановлений день та час жовтня 2019 року самовільно зайняла земельну ділянку сільськогосподарського призначення державної власності, яка не надана у власність чи користування, що розташована за межами населених пунктів на території Іскрисківщинської сільської ради Сумської області площею 5 га, яка межує із земельною ділянкою з кадастровим номером 5920683500:02:001:0580 та яку за допомогою сільськогосподарської техніки засіяла озимою пшеницею.
Вказана земельна ділянка відноситься до особливо цінних груп ґрунтів з шифром агровиробничої групи 53д.
Зазначеними умисними діями ОСОБА_4 вчинила злочин, передбачений ч. 2 ст. 197-1 КК України, а саме: самовільне зайняття земельної ділянки, яка відноситься до особливо цінних земель.
03 серпня 2020 року до суду надійшла заява обвинуваченої ОСОБА_4 про звільнення її від кримінальної відповідальності у зв`язку із зміною обстановки, оскільки вона перестала бути суспільно небезпечною особою, бо щиро розкаялася у вчиненому, активно сприяла розкриттю злочину, повністю відшкодувала завдані злочином збитки у сумі 6483,30 грн та звільнила самовільно зайняту земельну ділянку.
У підготовчому судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_4 підтримала зазначену заяву і просила її задовольнити.
Прокурор ОСОБА_3 підтримала заяву обвинуваченої і висловила думку про можливість звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності у зв`язку із зміною обстановки, а кримінальне провадження щодо неї закрити, оскільки внаслідок зміни обстановки вона дійсно перестала бути суспільно небезпечною особою.
Суд, заслухавши думку учасників судового процесу, вважає, що зазначене клопотання підлягає задоволенню, виходячи з таких підстав.
Відповідно до ст. 48 КК України особу, яка вперше вчинила кримінальний проступок або нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що на час кримінального провадження внаслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною.
У п. 7 постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни№12від 23.12.2005«Про практикузастосування судамиУкраїни законодавствапро звільненняособи відкримінальної відповідальності» зазначено, що особу можна визнати такою, що перестала бути суспільно небезпечною, у разі, коли вона сама або обстановка навколо неї зазнала таких змін, що унеможливлюють вчинення нею нового злочину.
Із змісту ст.48КК України убачається, що зміна обстановки повинна мати місце після дня вчинення злочину і до часу або в період розслідування або розгляду в суді кримінального провадження щодо особи, яка вчинила злочин.
Пунктом 1 частини 2 статті 284 КПК України передбачено, що кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Згідно з ч. 1 ст. 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Відповідно до частин 1 та 4 статті 286 КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом. Якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Згідно з ч. 3 ст. 288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Пунктом 2 частини 3 статті 314 КПК України визначено, що у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частиною другою статті 284 цього Кодексу.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України, який згідно зі ст. 12 КК України є нетяжким злочином. До кримінальної відповідальності притягується вперше, за місцем проживання характеризується позитивно, щиро покаялася у скоєному, активно сприяла розкриттю злочину, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, повністю відшкодувала заподіяні незаконним використанням земельної ділянки збитки в сумі 6483,30 грн, що підтверджується квитанцією №10 від 26 червня 2020 року, звільнила самовільно зайняту ділянку (а. п. 21).
Вказані обставини свідчать про те, що внаслідок зміни обстановки ОСОБА_4 перестала бути суспільно небезпечною особою.
На підставівикладеного судприходить довисновку,що клопотанняобвинуваченої ОСОБА_4 підлягає задоволеннюі їївідповідно довимог ст.48КК України необхідно звільнити від кримінальної відповідальності за вчинений нею злочин у зв`язку зі зміною обстановки, а кримінальне провадження закрити.
Процесуальні витрати та речові докази у провадженні відсутні.
Керуючись ст. 48 КК України, ст. ст. 284-286, 288, 314, 370, 372, 376 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 звільнити від кримінальної відповідальності за вчинений нею злочин, передбачений ч. 2 ст. 197-1 КК України, у зв`язку зі зміною обстановки.
Закрити кримінальнепровадження щодо ОСОБА_4 за ч. 2 ст. 197-1 КК України, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань 02 червня 2020 року за №12020200130000329.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Білопільський районний судпротягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя
Суд | Білопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 90764456 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво |
Кримінальне
Білопільський районний суд Сумської області
Терещенко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні