Рішення
від 30.07.2020 по справі 664/2703/19
ЦЮРУПИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

30.07.2020

Справа № 664/2703/19

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 липня 2020 року Цюрупинський районний суд

Херсонської області

у складі : судді Заславець Н.В.

при секретарі Степановій С.К.

без участі сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Олешки Херсонської області цивільну справу в порядку спрощеного позовного провадження за позовом Акціонерного товариства Херсонобленерго в особі Олешківської РЕЗ і ЕМ до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, -

встановив:

АТ Херсонобленерго в особі Олешківського РЕЗ і ЕМ звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди в розмірі 14904,54 гривень, заподіяної порушенням правил користування електроенергією побутовим абонентом.

У зв`язку зі зміною організаційно-правової форми ПАТ ЕК Херсонобленерго з 03.05.2018 року іменується АТ Херсонобленерго .

В позовній заяві зазначено, що під час проведення 02 березня 2018 року контрольної перевірки користування абонентом електроенергією працівниками Олешківської РЕЗ і ЕМ за адресою Олешківський район, АДРЕСА_1 було виявлено безоблікове користування електричною енергією шляхом самовільного підключення струмоприймачів з порушенням схеми обліку до електричної мережі АТ Херсонобленерго (накид дротів на лінію електропередач, електроенергія споживалася, але лічильником не обліковувалася, відповідно до чого було складено акт про порушення Правил користування електроенергією побутовим абонентом ОСОБА_1 за НОМЕР_3. Шкода у зв`язку порушенням Правил користування електроенергією відповідно до проведеного розрахунку склала 14904,54 гривень, які відповідач добровільно не відшкодувала. Позивач просить судовим порядком стягнути з відповідача 14904,54 гривень в рахунок відшкодування шкоди та понесені позивачем судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 1762,00 грн.

В судове засідання представник позивача не з`явився, подав до суду клопотання, в якому зазначив про підтримання позовних вимог та просить розглянути справу за його відсутності, не заперечує проти розгляду справи у заочному порядку.

Відповідач у судове засідання не з`явилася жодного разу, про час та місце розгляду справи була повідомлений належним чином. Відзив на позов не надійшов.

У зв`язку з неявкою відповідача та не повідомленням про поважні причини такої неявки в судове засідання в порядку ст. 280 ЦПК України, зі згоди позивача суд вважає можливим провести розгляд справи за відсутності відповідача та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положенням ст. 223 ЦПК України.

В зв`язку з цим в силу положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши матеріали справи і оцінивши отримані докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що абонентський № НОМЕР_1 за адресою АДРЕСА_1 , зареєстрований на ім*я ОСОБА_1 (а.с.6), яка зареєстрована і проживає за вказаною адресою і фактично споживає електроенергію, і відносно якої 02.03.2018 року працівниками Олешківського РЕЗ і ЕМ складено акт за НОМЕР_3 про порушення Правил користування електроенергією побутовим абонентом ОСОБА_1 , зокрема, було виявлено було виявлено безоблікове користування електричною енергією шляхом самовільного підключення струмоприймачів з порушенням схеми обліку до електричної мережі АТ Херсонобленерго (накид дротів на лінію електропередач, електроенергія споживалася, але лічильником не обліковувалася. Зазначений акт відповідачем не підписано, разом з тим зауважень чи заперечень нею не зазначено, про дату та час засідання комісії з приводу розгляду обставин порушення нею правил користування електроенергією відповідач повідомлена. Шкода відповідно до наданого позивачем розрахунку склала14904,54 гривень. Нарахування шкоди за актом здійснено за період з 02.03.2017 року по 02.03.2018 року( 12 місяців) включно,що передували останній перевірці абонента, відповідно до витягу з протоколу засідання комісії від 22.03.2018 р. (а.с.6-7). Судом перевірено, що розрахунок шкоди здійснено виходячи із восьмигодинного користування електроенергією протягом доби, з урахуванням трьох блоків тарифів у сільській місцевості.

В силу ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: відшкодування збитків.

Відповідно до положень ст.1166 ЦК України шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 77 Закону України Про ринок електричної енергії правопорушеннями на ринку електричної енергії є крадіжка електричної енергії, самовільне підключення до об`єктів електроенергетики, споживання електричної енергії без приладів обліку.

Відповідно до положень п. 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМ України від 26.07.1999р. № 1357 із змінами і доповненнями, які діяли на момент виявлення порушення, (втратили чинність 26.06.2018 року постановою КМУ №502 від 20.06.2018 р.), у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт. У такому разі електропостачальник має право відключити лише безоблікове приєднання до електричних мереж. Якщо неможливо усунути безоблікове приєднання під час оформлення акта, відключенню підлягає об`єкт споживача в цілому, про що зазначається в акті. У разі відмови побутового споживача від сплати вартості не облікованої електричної енергії енергопостачальник звертається з позовом до суду та має право припинити постачання електричної енергії після прийняття судом рішення на користь енергопостачальника (крім випадку виявлення факту самовільного підключення).

Відповідно до п. 3.1. п. п. 5, „Методики розрахунку розміру відшкодування шкоди внаслідок порушення споживачем Правил користування електроенергією для населення", затвердженої постановою НКРЕ України № 562 від 04.05.2006 року, положення цієї методики застосовуються на підставі акту про порушення та у разі виявлення таких порушень правил користування електричною енергією, як, зокрема: самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до власної електричної мережі поза засобами обліку електричної енергії. В силу п. 3.3. а Методики… розрахунок вартості не облікованої електричної енергії у випадку, коли споживач установив пристрій, що занижує покази приладу обліку, учинив інші дії, що призвели до споживання не облікованої електричної енергії, виявити які представники постачальника електричної енергії під час проведення контрольного огляду приладу обліку мали можливість, споживачу робиться перерахунок за спожиту електроенергію з дня останнього контрольного огляду приладу обліку до дня виявлення порушення, але не більше загальної кількості днів за шість календарних місяців, що передували дню виявлення порушення.

Розмір відшкодування шкоди обчислюється відповідно до Методики, затвердженої Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006 р. № 562, правильність розрахунку, як і зазначений проміжок часу, за який обчислена вартість електроенергії, що не облікована, відповідає встановленим Методикою… правилам і є вірним, оскільки порушення правил споживання є очевидним, що судом перевірено.

Таким чином, позов підлягає задоволенню.

Витрати позивача по сплаті судового збору в сумі 1762,00 гривень віднести на відповідача, різницю в сумі 159,00 гривень, що не сплачена позивачем, підлягає стягненню з відповідача в дохід держави .

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. ст. ст. 223, 229, 247, 259, 263-265, 280-282 ЦПК України, ст. 1166 ЦК України, Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999р. № 1357, суд

вирішив:

Позов Акціонерного товариства Херсонобленерго в особі Олешківського РЕЗ і ЕМ до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди задовольнити.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства Херсонобленерго 14904,54 гривень в рахунок відшкодування шкоди у зв`язку з порушенням правил користування електроенергією та судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1762,00 гривень, а всього стягнути 16666,54 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 159,00 гривень судового збору.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом тридцяти днів з дня виготовлення повного рішення .

На рішення позивачем протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Херсонського апеляційного суду через Цюрупинський районний суд Херсонської області.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Позивач - Акціонерне товариство Херсонобленерго в особі Олешківського РЕЗ і ЕМ, код ЄДРПОУ 25652927, яке розташоване за адресою: м. Олешки, вул. Літвінова, № 83.

Відповідач - ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрована і проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Повне рішення виготовлено 03.08.2020 року.

Суддя: Н.В. Заславець

СудЦюрупинський районний суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення30.07.2020
Оприлюднено05.08.2020
Номер документу90767492
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —664/2703/19

Рішення від 30.07.2020

Цивільне

Цюрупинський районний суд Херсонської області

Заславець Н. В.

Ухвала від 06.02.2020

Цивільне

Цюрупинський районний суд Херсонської області

Заславець Н. В.

Ухвала від 07.10.2019

Цивільне

Цюрупинський районний суд Херсонської області

Заславець Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні