Ухвала
від 05.08.2020 по справі 912/2429/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

05 серпня 2020 рокуСправа № 912/2429/20

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Тимошевської В.В., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом: Олександрійської міської ради Кіровоградської області, 28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, пр. Соборний, 59

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "УПК-ЄВРОПЛЮС", 07501, Київська область, Баришівський район, смт. Баришівка, вул. Торф`яна, 28

про стягнення 128 036,56 грн

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Олександрійської міської ради, яка містить вимоги про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "УПК-ЄВРОПЛЮС" заборгованості з орендної плати за користування земельною ділянкою у розмірі 105 102,77 грн та 22 933,84 грн пені, з покладенням на відповідача судових витрат.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що між Олександрійською місько. радою та ТОВ радою, яка в подальшому переіменована на Олександрійську селищну раду та ТОВ "УПК-ЄВРОПЛЮС" укладено договір оренди землі відносно земельної ділянки площею 0,1220 га (кадастровий номер 3510300000:01:004:0007), що знаходиться за адресою: Кіровоградська область, м. Олександрія, Кременчуцьке шосе, 1.

Однак, в порушення взятих на себе зобов`язань за вказаним вище договором оренди землі, відповідачем не сплачується орендна плата у встановленому розмірі та строки у зв`язку з чим виникла заборгованість за період 2019-2020 роки.

Дослідивши матеріали позовної заяви, господарський суд зазначає наступне.

Статтею 1 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що господарський процесуальний кодекс України визначає юрисдикцію та повноваження господарських судів, встановлює порядок здійснення судочинства у господарських судах.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 27 ГПК України позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст .29 ГПК України право вибору між господарськими судами, яким відповідно до цієї статті підсудна справа, належить позивачу, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу. Позови у спорах за участю кількох відповідачів можуть пред`являтися до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання одного з відповідачів.

Частиною 3 ст. 30 ГПК України передбачено, що спори, що виникають з приводу нерухомого майна, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.

Визначаючи підсудність вищевказаного спору Господарському суду Кіровоградської області, позивач, виходив із того, що місцезнаходженням земельної ділянки, за користування якою він просить стягнути з відповідача заборгованість з орендної плати за землю є Кіровоградська область, м. Олександрія.

Разом з цим, суд звертає увагу позивача, що як зазначив Верховний Суд у п.п. 41, 42 постанови від 03.06.2019 у справі №903/432/18, до спорів, що виникають з приводу нерухомого майна, відносяться спори, вимоги за якими безпосередньо стосуються об`єкта нерухомого майна, і не відносяться спори, предметом яких є стягнення заборгованості, яка виникла внаслідок невиконання зобов`язань за договором, незалежно від того, що такий договір укладений щодо нерухомого майна. До таких позовів застосовуються загальні правила підсудності. Правила виключної підсудності не поширюються на спір щодо стягнення заборгованості по сплаті орендної плати за користування нерухомим майном, пені за несвоєчасну сплату орендної плати за користування нерухомим майном та неустойки у розмірі подвійної орендної плати за користування нерухомим майном після закінчення встановленого договором оренди строку для повернення такого нерухомого майна.

Вказані висновки Верховного Суду в силу положень ч. 4 ст. 236 ГПК України враховуються при виборі і застосуванні норм права.

Відповідно до ч. 1 ст.181 Цивільного кодексу України до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Предметом спору за даним позовом є стягнення орендної плати за користування земельною ділянкою за договором від 13.03.2018.

З огляду на викладене господарський суд приходить до висновку, що даний спір не є спором з приводу нерухомого майна, тому відносно нього не діють правила виключної підсудності, визначені ч. 3 ст.30 ГПК України, а отже і компетентний господарський суд за цим позовом має визначатися за загальними правилами визначення територіальної юрисдикції (підсудності), встановленими ст.ст. 27, 29 ГПК України.

Крім того, зі змісту договору оренди земельної ділянки від 04.12.2017 не вбачається, що сторонами визначено місце виконання зобов`язань за договором щодо сплати орендної плати; умови договору не містять посилання на особливості, через які їх можна виконувати в певному місці, що також свідчить про те, що підсудність даного спору повинна визначатись на підставі ч. 1 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України.

Частинами 1, 2 ст.27 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.

Позов Олександрійської міської ради, заявлений до Товариства з обмеженою відповідальністю "УПК-ЄВРОПЛЮС".

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, отриманої на сайті https://usr.minjust.gov.ua, місцезнаходженням відповідача є: 07501, Київська область, Баришівський район, смт. Баришівка, вул. Торф`яна, 28.

Відтак суд приходить до висновку, що силу положень ст. 27 ГПК України вирішення даного спору належить до територіальної юрисдикції (підсудності) господарського суду за місцезнаходженням ТОВ "УПК-ЄВРОПЛЮС", а саме Господарського суду Київської області.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.31 ГПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи викладене, матеріали позовної заяви Олександрійської міської ради Кіровоградської області до ТОВ "УПК-ЄВРОПЛЮС" підлягають направленню за підсудністю до Господарського суду Київської області.

Частиною 3 ст. 31 ГПК України визначено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Керуючись ст.ст. 27, 31, 176, 234-235, 255 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Олександрійської міської ради Кіровоградської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "УПК-ЄВРОПЛЮС" про стягнення 128 036,56 грн з додатками, в тому числі, платіжне доручення № 149 від 27.07.2020 про сплату судового збору в сумі 2 102,00 грн направити за підсудністю до Господарського суду Київської області (вулиця Симона Петлюри, 16, Київ, 01000).

Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду в порядку та строки, визначені Господарським процесуальним кодексом України.

Копії ухвали направити Олександрійській міській раді Кіровоградської області за адресою: 28000, Кіровоградська область, м.Олександрія, пр. Соборний, 59 та Товариству з обмеженою відповідальністю "УПК-ЄВРОПЛЮС" за адресою: 07501, Київська область, Баришівський район, смт. Баришівка, вул. Торф`яна, 28.

Суддя В.В.Тимошевська

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення05.08.2020
Оприлюднено07.08.2020
Номер документу90774261
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/2429/20

Рішення від 20.01.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Христенко О.О.

Ухвала від 16.12.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Христенко О.О.

Ухвала від 18.11.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Христенко О.О.

Ухвала від 22.10.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Христенко О.О.

Ухвала від 09.09.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Христенко О.О.

Ухвала від 26.08.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Христенко О.О.

Ухвала від 05.08.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні