ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
СУДОВИЙ НАКАЗ
"05" серпня 2020 р.м. Одеса Справа № 916/2230/20
Господарський суд Одеської області у складі судді Желєзної С.П., розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю „Науково-технічний центр „Прикладні дослідження" (вх. №2303/20 від 31.07.2020р.) до боржника - фізичної особи-підприємця Колесникова Олександра Сергійовича про видачу судового наказу, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю „Науково-технічний центр „Прикладні дослідження" звернулося до господарського суду із заявою до фізичної особи-підприємця Колесникова Олександра Сергійовича про стягнення із боржника заборгованості за договором оренди нежилих приміщень №160819 від 16.08.2019р. у загальному розмірі 16 935,26 грн., яка складається із заборгованості зі сплати орендних платежів за січень 2020р.( частина орендної плати), квітень 2020р. - липень 2020р. включно, експлуатаційних витрат за період з квітня 2020р. по липень 2020р., а також компенсації електроенергії за період з 18.04.2020р. по 21.05.2020р. Подану до господарського суду заяву про видачу судового наказу товариство з обмеженою відповідальністю „Науково-технічний центр „Прикладні дослідження" обґрунтовує фактом неналежного виконання боржником прийнятих на себе зобов`язань за договором оренди нежилих приміщень №160819 від 16.08.2019р. в частині сплати боржником орендних платежів та відшкодування експлуатаційних витрат.
Товариством з обмеженою відповідальністю „Науково-технічний центр „Прикладні дослідження" на підтвердження правомірності заявлених вимог було надано суду договір оренди нежилих приміщень №160819 від 16.08.2019р., додатки до договору, в тому числі, акт приймання-передачі орендованого приміщення, листи-вимоги, акти здачі-приймання робіт, які з боку боржника підписані не були, виписки по банківському рахунку на підтвердження часткової сплати орендних та експлуатаційних платежів.
Розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю „Науково-технічний центр „Прикладні дослідження" про видачу судового наказу про стягнення із фізичної особи-підприємця Колесникова Олександра Сергійовича суми боргу у розмірі 16 935,26 грн., господарський суд дійшов наступного висновку.
Приписами ч. 1 ст. 147 ГПК України врегульовано, що судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу.
Згідно з ч.1 ст.148 ГПК України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі , якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.1 ст.154 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п`яти днів з дня її надходження. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника.
Враховуючи приписи п. 4 ч. 1 ст. 155 Господарського процесуального кодексу України, якими встановлений обов`язок суду зазначити у судовому наказі посилання на закон, на підставі якого підлягають задоволенню заявлені вимоги, суд зазначає наступне.
Статтею 193 ГК України встановлено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
У відповідності до ч. 2 ст. 509 ЦК України зобов`язання виникають з підстав, встановлених ст. 11 цього Кодексу, у тому числі і з договорів. Згідно ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами. Зобов`язання, в свою чергу, згідно вимог ст.ст. 525, 526 ЦК України, має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу. Одностороння відмова від виконання зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається.
Статтею 759 ЦК України встановлено, що за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Відповідно до статті 761 цього Кодексу право передання майна у найм має власник речі або особа, якій належать майнові права. Наймодавцем може бути також особа, уповноважена на укладення договору найму.
Відповідно до ч. ч. 1-2, 5 ст. 762 ЦК України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Якщо розмір плати не встановлений договором, він визначається з урахуванням споживчої якості речі та інших обставин, які мають істотне значення. Плата за користування майном може вноситися за вибором сторін у грошовій або натуральній формі. Форма плати за користування майном встановлюється договором найму. Наймач має право вимагати зменшення плати, якщо через обставини, за які він не відповідає, можливість користування майном істотно зменшилася.
Згідно з ч. ч. 1, 4 ст. 286 Господарського кодексу України орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.
Відповідно до ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Статтями 610, 612 ЦК України встановлено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно з п.7 ч.1 ст.155 Господарського процесуального кодексу України під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.
У відповідності до ч. ч. 1, 2 ст.157 Господарського процесуального кодексу України, боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.
За приписами ч. 1 ст.159 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.
Враховуючи вищевикладене, заява товариства з обмеженою відповідальністю „Науково-технічний центр „Прикладні дослідження" про видачу судового наказу про стягнення із фізичної особи-підприємця Колесникова Олександра Сергійовича заборгованості за договором оренди нежилих приміщень №160819 від 16.08.2019р. у загальному розмірі 16 935,26 грн., підлягає задоволенню.
Судові витрати зі сплати судового збору покладаються судом на боржника відповідно до приписів п. 6 ч. 1 ст. 155 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 148, 154, 155, 159 Господарського процесуального кодексу
України, суд -
НАКАЗАВ:
1. Стягнути з фізичної особи-підприємця Колесникова Олександра Сергійовича / АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 / на користь товариства з обмеженою відповідальністю „Науково-технічний центр „Прикладні дослідження" /04074, м. Київ, вул. Лугова, буд. 1-А, ідентифікаційний код 35316643/ заборгованість за договором оренди нежилих приміщень №160819 від 16.08.2019р. у загальному розмірі 16 935,26 грн. /шістнадцять тисяч дев`ятсот тридцять п`ять грн. 26 коп./, судовий збір у розмірі 210,20 грн. /двісті десять грн. 20 коп./.
Боржник: фізична особа-підприємець Колесников Олександр Сергійович / АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 /.
Стягувач: товариство з обмеженою відповідальністю „Науково-технічний центр „Прикладні дослідження" /04074, м. Київ, вул. Лугова, буд. 1-А, ідентифікаційний код 35316643/.
2. Копію судового наказу, копію заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами надіслати боржнику.
3. Повідомити боржника, що відповідно до ч.ч.1,2 ст.157 ГПК України він має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.
Згідно з ч.1 ст.159 ГПК України у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.
Дата набрання судовим наказом законної сили:
Дата видачі оригіналу судового наказу стягувачу
Судовий наказ дійсний для пред`явлення до виконання у строк, визначений ст.12 Закону України „Про виконавче провадження" №1404-VIII від 02.06.2016р.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua
Суддя Желєзна Світлана Петрівна
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2020 |
Оприлюднено | 05.08.2020 |
Номер документу | 90774495 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Желєзна С.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні