Справа № 450/964/20 Провадження № 2/450/1077/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" квітня 2020 р. Пустомитівський районний суд Львівської області у складі :
головуючого - судді Даниліва Є.О.
при секретарі - Ориняк Н.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Пустомити цивільну справу:
позивач ОСОБА_1 до
відповідач Містківська сільська рада Пустомитівського району Львівської області,
про (предмет позову): визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , в порядку спадкування за ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , право власності на домоволодіння, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , що складається із А1 - житлового будинку, загальною площею - 246,8 кв.м., житловою площею - 107,4 кв.м., та а2 - ґанку.
підстава позову (позиція позивача):
позивач, ОСОБА_1 , є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , що на момент смерті спадкодавця проживав з нею та продовжував управляти спадковим майном після її смерті. У позасудовому порядку позивач не має можливості здійснити спадкування, оскільки правовстановлюючі документи на спадкове майно відсутні.
Позиція відповідача: представником відповідача подана суду письмова заява про розгляд справи без його участі, при вирішення спору представник відповідача проти задоволення позову не заперечує.
Заяви та клопотання сторін, процесуальні дії та рішення у справі.
23.03.2020 року ухвала про відкриття провадження у справі.
Встановлені судом фактичні обставини та оцінка суду.
за час свого життя з підстав, що не заборонені законом правомірно, ОСОБА_2 , крім іншого, набула право власності на домоволодіння, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується відомостями з погосподарських книг Містківської сільської ради, про що зазначено у довідці №631 від 05.11.2019 року, виданій Містківською сільською радою Пустомитівського району Львівської області.
Відповідно до технічного паспорта від 31.05.2019 року, виданого ОКП ЛОР БТІ та ЕО , домоволодіння, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , складається із А1 - житлового будинку, загальною площею - 246,8 кв.м., житловою площею - 107,4 кв.м., та а2 - ґанку.
ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла ОСОБА_2 , що підтверджується Свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_2 від 04.10.2013 року, виданим виконавчим комітетом Містківської сільської ради Пустомитівського району Львівської області. В день смерті ОСОБА_2 , згідно ст. 525 ЦК Української РСР, відкрилась спадщина, в склад якої увійшло право на домоволодіння, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
На випадок своєї смерті, згідно ст. 534 ЦК Української РСР, ОСОБА_2 своїм майном розпорядилась, заповівши домоволодіння внуку, ОСОБА_1 , що підтверджується Заповітом від 11.03.1987 року, посвідченим державним нотаріусом Пустомитівської державної нотаріальної контори.
Згідно приписів ст. 548 Цивільного кодексу Української РСР, для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини. Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 549 Цивільного кодексу Української РСР, котрий діяв на момент відкриття спадщини, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
З довідки №630 від 05.11.2019 року, виданої Містківською сільською радою Пустомитівського району Львівської області вбачається, що на момент смерті ОСОБА_2 ОСОБА_1 проживав без реєстрації разом з нею за адресою: АДРЕСА_1 , а після її смерті продовжив управляти спадковим майном.
Зазначені обставини, а також довідка №630 від 05.11.2019 року, видана Містківською сільською радою Пустомитівського району Львівської області підтверджують той факт, що ОСОБА_1 є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_2 , який на момент смерті спадкодавця проживав з останньою та протягом шести місяців після відкриття спадщини не заявляв про відмову від спадщини, а отже, згідно ст.ст.548, 549 ЦК Української РСР, вважається таким, що спадщину прийняв та набув у власність домоволодіння, розташоване за адресою АДРЕСА_1 .
За вказаних вище обставин, беручи до уваги: те, що спадкодавець з підстав, що не заборонені законом, а отже правомірно набула право власності на спадкове майно; те, що позивач являється спадкоємцем за заповітом після смерті спадкодавця; те, що позивач вчинив дії, що свідчать про прийняття ним спадщини після смерті спадкодавця; те, що визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку; те, що сторони не заперечують проти ухвалення рішення на користь позивача; те, що ухвалення рішення на користь позивача не суперечить закону, не порушує прав, свобод та інтересів третіх осіб, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги заявлені позивачем підставні та підлягають задоволенню.
На підставі вищенаведеного, керуючись ч. 2 ст. 247, ст.ст. 259, 263 265 ЦПК України, суд,
ухвалив:
позовні вимоги ОСОБА_1 - задоволити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , в порядку спадкування за ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , право власності на домоволодіння, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , що складається із А1 - житлового будинку, загальною площею - 246,8 кв.м., житловою площею - 107,4 кв.м., та а2 - ґанку.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30 - денний строк з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Роз`яснити, що відповідно до п. 3 розділ ХІІ Прикінцевих положень ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 49, 83, 84, 170, 178, 179, 180, 181, 185, 210, 222, 253, 275, 284, 325, 354, 357, 360, 371, 390, 393, 395, 398, 407, 424 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, подання заяви про перегляд заочного рішення, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, заяви про скасування судового наказу, розгляду справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.
Повне рішення суду складено 24.04. 2020 року.
СуддяЄ. О. Данилів
Суд | Пустомитівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2020 |
Оприлюднено | 06.08.2020 |
Номер документу | 90789152 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Пустомитівський районний суд Львівської області
Данилів Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні