Справа № 456/2031/20
Провадження № 3/456/1343/2020
ПОСТАНОВА
іменем України
31 липня 2020 року місто Стрий
Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Гула Л. В. , розглянувши матеріали, які надійшли з Долинського ВП Калуського ВП ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого водієм санаторію Говерла ,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 24.05.2020 о 01 год. 26 хв. у м. Болехів по вул. Гузіївська керував транспортним засобом марки Daewoo Sens , н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння зі згоди водія проводився на місці зупинки автомобіля за допомогою алкотеста Драгер 6820 в присутності двох свідків, результат якого 1,11 ‰, чим порушив п. 2.9 а ПДР, вчинивши правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у скоєнні зазначеного правопорушення визнав у повному обсязі та не заперечував обставин, які викладені в протоколі про адміністративне правопорушення. Також заявив клопотання про звільнення його від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, а матеріали справи просив направити на розгляд трудовому колективу КНП ЛОР Лікарня відновного лікування № 2 Центр реабілітації ветеранів ОУН-УПА Говерла , членом якого він є, для застосування щодо нього заходу громадського впливу, оскільки адміністративне правопорушення вчинив уперше, в чому щиро розкаюється.
Крім цього, 22.07.2020 на адресу суду надійшло клопотання голови профспілкової організації КНП ЛОР Лікарня відновного лікування № 2 Центр реабілітації ветеранів ОУН-УПА Говерла про передачу ОСОБА_1 на поруки, а матеріалів про адміністративне правопорушення - на розгляд трудового колективу КНП ЛОР Лікарня відновного лікування № 2 Центр реабілітації ветеранів ОУН-УПА Говерла , зважаючи на те, що ОСОБА_1 є членом трудового колективу та профспілкової організації, активно бере участь у громадському житті установи, враховуючи, що такий вперше протягом року скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, щиро покаявся та пообіцяв у майбутньому не вчиняти такого правопорушення, а також беручи до уваги, що на загальних зборах трудового колективу КНП ЛОР Лікарня відновного лікування № 2 Центр реабілітації ветеранів ОУН-УПА Говерла розглянуто питання про передачу останнього на поруки та шляхом відкритого голосування більшістю голосів вирішено клопотати перед судом про передачу ОСОБА_1 на поруки колективу КНП ЛОР Лікарня відновного лікування № 2 Центр реабілітації ветеранів ОУН-УПА Говерла , який зобов`язується здійснювати заходи виховного характеру, спрямовані на недопущення вчинення ОСОБА_1 нових адміністративних правопорушень, та стежити за його перевихованням і виправленням.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та дослідивши долучені до нього матеріали, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП , виходячи з наступного.
Так, суд відповідно до роз`яснень Верховного Суду, наведених у листі № 370/0/158-20 від 03.07.2020, здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 130 КУпАП, відповідно до цієї статті у редакції, чинній на час вчинення такого діяння, оскільки таке вчинено до 01.07.2020.
Відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 130 КУпАП (в редакції станом на 24.05.2020) адміністративним правопорушенням є керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно з п. 2.9 а Правил дорожнього руху , затверджених постановою КМУ від 10 жовтня 2001 року № 1306 , водію забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності події адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати у справі О`Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства від 29.06.2007 зазначив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні, крім особистого визнання вини, доведена протоколом серії ДПР18 № 232406 від 24.05.2020; актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів; результатом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціального технічного засобу Drager Alcotest 6820 , тест № 1600, згідно з яким результат огляду на стан сп`яніння ОСОБА_1 позитивний 1,11 проміле; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції; письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та відеозаписом, які підтверджують обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Вищевикладені докази є належними та допустимими, а в своїй сукупності достатніми.
Таким чином, суд всебічно, повно та об`єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, вважає, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані як адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП .
Проте, розглянувши клопотання трудового колективу КНП ЛОР Лікарня відновного лікування № 2 Центр реабілітації ветеранів ОУН-УПА Говерла про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП , з направленням матеріалів на розгляд трудового колективу КНП ЛОР Лікарня відновного лікування № 2 Центр реабілітації ветеранів ОУН-УПА Говерла для застосування заходу громадського впливу, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, який підтримав клопотання, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, крім посадової особи, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 працює водієм КНП ЛОР Лікарня відновного лікування № 2 Центр реабілітації ветеранів ОУН-УПА Говерла , що підтверджується витягом з наказу № 2-к від 02.01.2020, та є членом профспілкової організації, одружений, має на утриманні двох малолітніх дітей дружини від її попереднього шлюбу, тобто призначення адміністративного стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами суттєво ускладнить можливість ОСОБА_1 працювати водієм та відповідно отримувати стабільний дохід, щоб мати змогу забезпечувати потреби сім`ї.
Як вбачається з характеристики КНП ЛОР Лікарня відновного лікування № 2 Центр реабілітації ветеранів ОУН-УПА Говерла , ОСОБА_1 працює водієм на 0,5 посадового окладу, за час роботи проявив себе дисциплінованим та відповідальним працівником, показав себе виключно з позитивної сторони. Ретельно відноситься до своїх функціональних обов`язків. Відзначається добрим ставленням до пацієнтів та працівників лікарні. За весь час роботи до відповідальності не притягався, завжди дотримувався правил трудового розпорядку, ініціативний, розважливий.
За таких обставин, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника, матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, підлягають направленню на розгляд трудового колективу КНП ЛОР Лікарня відновного лікування № 2 Центр реабілітації ветеранів ОУН-УПА Говерла для застосування до нього заходів громадського впливу.
Відповідно до ч. 2 ст. 21 КУпАП про заходи громадського впливу, застосовані до осіб, які вчинили правопорушення, передбачені частиною першою статті 130 цього Кодексу, власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, або громадська організація повинні не пізніш як у десятиденний строк з дня одержання матеріалів повідомити орган (посадову особу), який надіслав матеріали.
Таким чином, на керівника КНП ЛОР Лікарня відновного лікування № 2 Центр реабілітації ветеранів ОУН-УПА Говерла слід покласти обов`язок повідомити суд про здійснені заходи громадського впливу, застосовані до ОСОБА_1 , у десятиденний строк з дня одержання матеріалів.
Керуючись ст.ст. 23 , 33 , 36, 283 , 284 КУпАП ,
ПОСТАНОВИВ:
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, щодо ОСОБА_1 направити на розгляд трудового колективу КНП ЛОР Лікарня відновного лікування № 2 Центр реабілітації ветеранів ОУН-УПА Говерла (ЄРПОУ 31742187), що знаходиться за адресою: 82482, Львівська область, м. Моршин, вул. І.Франка, 76.
Про вжиті заходи необхідно повідомити Стрийський міськрайонний суд Львівської області у встановлений законом строк.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Суддя Л.В.Гула
Суд | Стрийський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2020 |
Оприлюднено | 06.08.2020 |
Номер документу | 90789320 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Стрийський міськрайонний суд Львівської області
Гула Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні