Справа № 158/1775/20
Провадження № 1-кс/0158/569/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 серпня 2020 року м.Ківерці
Слідчий суддя Ківерцівського районного суду Волинської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого СВ Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_4 , погодженого із прокурором Ківерцівського відділу Маневицької місцевої прокуратури Волинської області ОСОБА_5 про надання дозволу на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , у зв`язку з досудовим розслідуванням кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 12020030100000268 від 13.04.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України, -
В С Т А Н О В И В
05.08.2020 року до слідчого судді Ківерцівського районного суду Волинської області звернувся слідчий СВ Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_4 , за погодженням із прокурором Ківерцівського відділу Маневицької місцевої прокуратури Волинської області ОСОБА_6 , на підставі матеріалів кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 12020030100000268 від 13.04.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , де відповідно до поданих слідчим документів знаходиться земельна ділянка, власником якої є ОСОБА_7 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_2 , з метою відшукання та вилучення мопеда марки «Delta», який не зареєстрований у встановленому законом порядку.
Клопотання обґрунтовує тим, що в період часу з 23 год.00 хв. 11.04.2020 року по 09 год. 00 хв. 12.04.2020 року, невстановлена особа, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_3 , таємно, шляхом вільного доступу, незаконно заволоділа мопедом марки "Delta", який незареєстрований у встановленому законом порядку та належить ОСОБА_8 , внаслідок чого завдала потерпілому майнової шкоди на суму близько 7000 грн.
13.04.2020 року СВ Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області відомості про дане кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020030100000268 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України.
Підставою для проведення обшуку у кримінальному провадженні є інформація, якою володіє СКП Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області про те, що даний мопед може знаходитися за адресою: АДРЕСА_1 , оскільки за даною адресою здійснюється продаж автомототранспорту та запчастин до нього.
Слідчий СВ Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився. До суду подав клопотання про розгляд справи у його відсутності.
В судовому засіданні прокурор Ківерцівського відділу Маневицької місцевої прокуратури ОСОБА_3 клопотання підтримав з підстав викладених у ньому, просив його задовольнити.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що власником земельної ділянки площею 0,0975, кадастровий номер - 0721855700:01:001:1296, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 (можливе місце проведення обшуку), є ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Згідно із ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь якою метою інакше, як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків установлених частиною третьою цієї статті.
В силу ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно зі ст. 30 Конституції України, кожному гарантується недоторканність житла. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. У невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку.
Відповідно до ст. 9 КПК України, під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, КПК, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Кримінальне процесуальне законодавство України повинно застосовуватися з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Стаття 8 Європейської Конвенції з прав людини зазначає, що кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
ЄСПЛ у своєму рішенні від 7 липня 2007 року у справі "Смирнов проти Росії" вказав, що невизначене формулювання обсягу обшуку дало органу влади на власний розсуд вирішувати, які матеріали підлягають вилученню, що призвело до вилучення, крім документів, які стосуються справи, деяких особистих речей.
Аналогічна позиція ЄСПЛ міститься в рішенні від 15 липня 2003 року у справі "Ернст та інші проти Бельгії", де вказано, що ордер на проведення обшуку не містив інформації щодо мети проведення обшуку та про предмети, що підлягають вилученню. Таким чином, слідчих було наділено широкими повноваженнями, обшуки не були пропорційними.
Статтею 84 КПК України, встановлено, що доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Відповідно до ч. 3 ст. 234 КПК України, клопотання слідчого повинне містити відомості, зазначені у п.1-8 вказаної статті, у тому числі повинні бути зазначені індивідуальні чи родові ознаки речей, документів чи іншого майна, що не було зроблено слідчим при поданні клопотання про проведення обшуку, оскільки у поданому клопотанні зазначено лише марку мопеда без інших індивідуальних ознак, таких як колір, номер рами, номер двигуна, тощо.
Разом з тим, при проведенні судового засідання, слідчим суддею, зі слів прокурора, встановлено, що за адресою місця проведення можливого обшуку знаходиться не лише земельна ділянка, а й приміщення, що унеможливлює слідчого суддю конкретизувати місце проведення обшуку.
Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи. (п. 1, п. 2 ч. 5 ст. 234 КПК України).
Також, наведені в клопотанні про проведення обшуку обставини та додані до клопотання копії документів не доводять наявність достатніх підстав вважати, що відшукуванні речі можуть знаходитись у зазначеному в клопотанні місці, оскільки фактично про можливе знаходження викраденого мопеду саме за адресою, яку вказав слідчий у клопотанні стало відомо зі слів свідка ОСОБА_9 , який, у наданих слідчому показаннях, лише припускає можливе місце знаходження викраденого мопеду (а.с.8).
Вищезазначені обставини, в силу п. 2 ч. 5 ст. 234 КПК України, є підставою для відмови у задоволенні клопотання про проведення обшуку.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 233-235 КПК України, слідчий суддя
П О С Т А Н О В И В
У задоволенні клопотання слідчого СВ Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_4 , погодженого із прокурором Ківерцівського відділу Маневицької місцевої прокуратури Волинської області ОСОБА_5 про надання дозволу на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 12020030100000268 від 13.04.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.289 КК України - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Ківерцівського районного суду ОСОБА_1
Суд | Ківерцівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 90804709 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Незаконне заволодіння транпортним засобом |
Кримінальне
Ківерцівський районний суд Волинської області
Сіліч Ю. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні