Справа № 458/505/20
2/458/370/2020
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06.08.2020 м. Турка
Суддя Турківського районного суду Львівської області Кшик О.І., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Турківського професійного ліцею Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації про поновлення на роботі і стягнення забогованості за час вимушеного прогулу,
встановив:
09.06.2020 до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Турківсього професійного ліцею Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, в якій позивач просить поновити його на посаді оператора електричної котельні Турківського професійного ліцею Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації та стягнути з відповідача на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу з 18 травня 2020 року до дня поновлення на роботі.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї документи суддею встановлено, що позовну заяву подано без дотримання вимог встановлених ст. 175 ЦПК України, що є підставою для залишення такої позовної заяви без руху.
Так, відповідно до п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Згідно з п. 1 ч.1 ст.176 ЦПК України у позовах про стягнення грошових коштів ціна позову визначається сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
У поданій позовній заяві позивач зазначає, що згідно з п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" вона звільнена від сплати судового збору.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Тобто, вимога про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу не є вимогою, при пред`явленні якої позивач звільняється від сплати судового збору.
Так, відповідно до ч.1 ст. 94 КЗпП України заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Порядок та строки виплати заробітної плати визначені в статті 115 КЗпП України.
Середній заробіток є іншим видом виплат, який врегульований Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 100 від 8 лютого 1995року, згідно з яким обчислення середньої заробітної плати для даного стягнення проводиться виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов`язана відповідна виплата.
Таким чином, вимога позивача про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу не є тотожною до вимог про стягнення заробітної плати, а тому не може бути віднесена до категорії пільгових вимог, за подачу яких, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", судовий збір не сплачується.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 263 ЦПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду .
Відповідно до постанови Верховного Суду в справі № 728/2955/18 від 10 січня 2019 року, починаючи з 01 вересня 2015 року позивачі в справах за позовними вимогами, що випливають із трудових відносин, не звільняються від сплати судового збору, за винятком позивачів у двох категоріях: про стягнення заробітної плати та про поновлення на роботі.
Тобто, Верховний Суд прийшов до висновку, що п.1 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" чітко визначено вимоги, які випливають з норм трудового законодавства, які не підлягають оплаті судовим збором при зверненні до суду.
Відтак, з урахуванням заявлених позовних вимог позивач на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" звільнений від сплати судового збору лише щодо пред`явленої позовної вимоги щодо поновлення на роботі, тоді як за іншу позовну вимоги він повинен сплатити судовий збір у визначеному законом порядку та розмірі.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01.01.2020 прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений у розмірі 2102 грн.
Згідно з п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується судовий збір в розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Також позивачу необхідно визначити ціну позову щодо вимоги про стягнення грошових коштів - середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
При цьому, суд вважає за необхідне застосувати вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" згідно з якими якщо на день подання позову неможливо встановити точну його ціну, розмір судового збору попередньо визначає суд з подальшою сплатою недоплаченої суми або з поверненням суми переплати судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом у процесі розгляду справи, а тому попередньо визначає позивачу судовий збір у розмір 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 840,80 грн.
Вказану суму судового збору потрібно сплатити на реквізити Турківського районного суду Львівської області: Отримувач коштів УКуТурків. р/Туркiвський р-н/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 36787927; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA328999980313141206000013665; Код класифікації доходів бюджету 22030101; Призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Турківський районний суд Львівської області та надати суду оригінал документу, що підтверджує сплату судового збору.
Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі наведеного, приходжу до висновку, що позовну заяву необхідно залишити без руху надавши позивачу строк на усунення викладених в ухвалі недоліків.
Керуючись ст. 175, 177, 185 Цивільного процесуального кодексу України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Турківського професійного ліцею Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації про поновлення на роботі і стягнення забогованості за час вимушеного прогулу - залишити без руху.
Надати позивачу п`ятиденний строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Роз`яснити позивачу, що якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк будуть виконані вимоги визначені в ухвалі, то позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Копію ухвали негайно направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Ухвала складена та підписана суддею 06.08.2020.
Суддя О.І. Кшик
Суд | Турківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2020 |
Оприлюднено | 07.08.2020 |
Номер документу | 90815680 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Турківський районний суд Львівської області
Кшик О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні