Ухвала
від 06.08.2020 по справі 580/1877/20
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

м. Черкаси

06 серпня 2020 року Справа № 580/1877/20

Черкаський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Білоноженко М.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Босівської сільської ради Лисянського району Черкаської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

28.05.2020р. до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі-позивач) з позовною заявою до Босівської сільської ради Лисянського району Черкаської області (далі-відповідач) в якій просить:

- визнати неправомірними дії Босівської сільської ради, в особі сільського голови с.Босівка Лисянського району Черкаської області, в ненаданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на земельній ділянці, яка знаходиться під майновим паєм (багаторічні насадження площею 12,8га);

- визнати за позивачем право власності на земельну ділянку 12,8 га, яка розташовані в адміністративних межах Босівської сільської ради та на якій знаходяться належні мені на праві приватної власності багаторічні насадження фруктових дерев в кількості 5910 шт.;

- зобов`язати Босівську сільську раду в особі сільського голови с.Босівка Лисянського району Черкаської області надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на земельній ділянці, яка знаходиться під майновим паєм (багаторічні насадження площею 12,8га).

- стягнути з відповідача на користь позивача моральну шкоду в розмірі 500000грн.

Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 02.06.2020р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Здійснивши розгляд позовних вимог, суд зазначає наступне.

Справу у адміністративному суді може бути розглянуто за наявності між сторонами публічно-правового спору у розумінні частини 1 статті 4 КАС України у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, у тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється (частина 1 статті 19 КАС України) на справи у публічно-правових спорах, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до частини 1 статті 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю. Індивідуальні акти можуть бути оскаржені лише особами, безпосередні права, свободи чи охоронювані законом інтереси яких такими актами порушено.

На підставі вищевикладеного, судом вбачається, що позовну вимогу про визнання за позивачем право власності на земельну ділянку 12,8 га, яка розташовані в адміністративних межах Босівської сільської ради та на якій знаходяться належні йому на праві приватної власності багаторічні насадження фруктових дерев в кількості 5910 шт. не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства, оскільки розгляду адміністративними судами підлягають спори, що мають в основі публічно-правовий характер, тобто випливають із владно-розпорядчих функцій або виконавчо-розпорядчої діяльності публічних органів. Якщо в результаті прийняття рішення особа набуває речового права на земельну ділянку, то спір стосується приватноправових відносин і підлягає розгляду в порядку цивільного чи господарського судочинства залежно від суб`єктного складу сторін спору.

Зазначений висновок суду відповідає правовому висновку Верховного суду висвітленому у постанові від 21.03.2018р. у справі № 536/233/16-ц.

На підставі зазначеного, суд доходить висновку, що вказана позовна вимога підлягає розгляду за правилами цивільного судочинства.

Згідно ч. 6 ст. 21 КАС України, не допускається об`єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 238 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

З урахуванням зазначеного, суд доходить висновку про закриття провадження в зазначеній частині позовних вимог.

Частиною 1 статті 239 КАС України, встановлено, якщо провадження у справі закривається з підстави, встановленої пунктом 1 частини 1 статті 238 цього Кодексу, суд повинен роз`яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.

Керуючись, статтями 173, 183, 238, 239, 241-243, 248, 250, 256, 293-297 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Закрити провадження в адміністративній справі №580/1877/20 в частині позовних вимог про визнання за ОСОБА_1 права власності на земельну ділянку 12,8 га, яка розташовані в адміністративних межах Босівської сільської ради та на якій знаходяться належні йому на праві приватної власності багаторічні насадження фруктових дерев в кількості 5910 шт.

Роз`яснити позивачу, що розгляд зазначеної позовної вимоги віднесено до юрисдикції загального суду в порядку цивільного судочинства.

Копію ухвали направити сторонам у справі.

Ухвала набрала законної сили відповідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України і може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України через суд першої інстанції до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя М.А. Білоноженко

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.08.2020
Оприлюднено10.08.2020
Номер документу90837392
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —580/1877/20

Рішення від 06.08.2020

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

М.А. Білоноженко

Ухвала від 06.08.2020

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

М.А. Білоноженко

Ухвала від 02.06.2020

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

М.А. Білоноженко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні