Ухвала
від 06.08.2020 по справі 760/17188/20
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 760/17188/20

Провадження № 1-кс/760/5744/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 серпня 2020 року м. Київ

Слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого з ОВС десятого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні № 32019100000000112 від 07.02.2019р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

До Солом`янського районного суду надійшло вказане клопотання.

Подане клопотання обґрунтовується тим, що слідчими СУ ГУ ДФС у м. Києві, в ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ «Продакорд» (код 36689094) при здійснення фінансово-господарських взаємовідносин із реалізації курячої продукції в адресу ТОВ «Синтез Профіт» (код 39233697), яке має ознаки фіктивності, на загальну суму 10 260 тис. грн., ухилились від сплати податку на прибуток у загальній сумі 6 288 тис. грн. Крім того, в результаті здійснення операцій із придбання курячої продукції у ТОВ «Синтез-Профіт», службові особи ТОВ «Продакорд» ухилились від сплати ПДВ у сумі 22,9 тис. грн., та при здійсненні фінансово-господарських взаємовідносин із ТОВ «Сігма Агрокомпані» (код 39826565), яке має ознаки фіктивності, із придбання в останніх курячої продукції, службові особи ТОВ «Продакорд» занизили ПДВ на суму 141,9 тис. грн.

Таким чином службові особи ТОВ «Продакорд» протягом 2015-2018 років ухилились від сплати податків на загальну суму 6 451 905 грн., що підтверджується актом перевірки № 484/26-16-14-02-02 від 24.07.2018.

В клопотанні постановлено питання про продовження строку досудового розслідування до 6-ти місяців, оскільки закінчити досудове розслідування в кримінальному провадженні № 32019100000000112 від 07.02.2019р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, у строк, який спливає 07.08.2020р., неможливо, у зв`язку з необхідністю виконати ряд слідчих та процесуальних дій, зокрема: отримати висновки судово-економічної експертизи, за результатами якої підтвердити або спростувати висновки вищевказаного акту перевірки; встановити та допитати як свідків службових осіб та працівників ТОВ «Синтез-Профіт», ТОВ «Сігма Агрокомпані»; отримати висновки судово-почеркознавчих експертиз щодо автентичності підписів, виконаних від імені службових осіб ТОВ «Синтез-Профіт» та ТОВ «Сігма Агрокомпані» у відповідних фінансово-господарських документах ТОВ «Продакорд»; за результатами здобутих доказів провести інші слідчі та процесуальні дії, необхідні для встановлення обставин кримінального провадження та прийняття законного процесуального рішення за результатами досудового розслідування.

В судове засідання слідчий ОСОБА_3 не з`явився, проте 06.08.2020р. надіслав заяву, в якій підтримав доводи, викладені в клопотанні та просив розглядати клопотання у його відсутності. Відповідно до вимог ст. 295-1 КПК України слідчий суддя ухвалив проводити судовий розгляд клопотання у відсутності слідчого.

Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів кримінального провадження, не здійснювалось, у зв`язку з неприбуттям у судове засідання осіб, які беруть участь у судовому провадженні.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Згідно п. 2 ч. 2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

В ході судового розгляду клопотання встановлено, що 07.02.2019р. відомості про даний злочин були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 212 КК України під № 32019100000000112.

Відповідно до ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 212 КК України відноситься до категорії тяжких злочинів, за яке передбачено покарання у виді штрафу від п`ятнадцяти тисяч до двадцяти п`яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Як вбачається з матеріалів клопотання, в даному кримінальному провадженні нікому не було повідомлено про підозру, у зв`язку з неможливістю встановити осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, тому, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 219 КПК України 18-ти місячний строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 32019100000000112 від 07.02.2019р., закінчується 07 серпня 2020 року.

Разом з тим, закінчити досудове розслідування у вісімнадцятимісячний строк неможливо, оскільки органу досудового розслідування необхідно виконати ряд слідчих та процесуальних дії в даному кримінальному провадженні, а саме: отримати висновки судово-економічної експертизи, за результатами якої підтвердити або спростувати висновки вищевказаного акту перевірки; встановити та допитати як свідків службових осіб та працівників ТОВ «Синтез-Профіт», ТОВ «Сігма Агрокомпані»; отримати висновки судово-почеркознавчих експертиз щодо автентичності підписів, виконаних від імені службових осіб ТОВ «Синтез-Профіт» та ТОВ «Сігма Агрокомпані» у відповідних фінансово-господарських документах ТОВ «Продакорд»; за результатами здобутих доказів провести інші слідчі та процесуальні дії, необхідні для встановлення обставин кримінального провадження та прийняття законного процесуального рішення за результатами досудового розслідування.

Завершення проведення вказаних процесуальних дій потребує додаткового часу, а їх результати мають вирішальне значення для судового розгляду в процесі доказування.

Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

Так, ч. 4 ст. 219 КПК України передбачено, що строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави24цього Кодексу.При цьомузагальний строкдосудового розслідуванняне можеперевищувати: 1)одного місяцяз дняповідомлення особіпро підозруу вчиненнікримінального проступкуу випадках,передбачених пунктами1і 2частини третьоїцієї статті; 2)шести місяцівіз дняповідомлення особіпро підозруу вчиненнінетяжкого злочину; 3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень.

Проведення досудового розслідування у розумні строки забезпечує прокурор, слідчий суддя (в частині строків розгляду питань, віднесених до його компетенції), а судового провадження - суд.

В контексті кримінального провадження, Конституційний Суд України, у своєму рішенні від 30 січня 2003р. (справа про розгляд судом окремих постанов слідчого і прокурора) відзначив, що "поняття розумний строк досудового слідства є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину". Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Але за будь-яких обставин строк досудового слідства не повинен перевищувати меж необхідності. Досудове слідство повинно бути закінчене у кожній справі без порушення права на справедливий судовий розгляд і права на ефективний засіб захисту, що передбачено ст.ст. 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Враховуючи вказані слідчим обставини, які унеможливлюють закінчити досудове розслідування у вісімнадцятимісячний строк, складність кримінального провадження, яка обумовлена строками проведення слідчих та процесуальних дій в даному кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає необхідним продовжити строк досудового розслідування в даному кримінальному провадженні на три місяці, тобто до 07.11.2020р., який на думку слідчого судді, є об`єктивно необхідним та достатнім для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень в даному кримінальному провадженні та буде відповідати завданням кримінального провадження.

За таких обставин, клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню.

Керуючись ст.ст. 28, 219, 294,295-1, 309, 376 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого з ОВС десятого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні № 32019100000000112 від 07.02.2019р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України задовольнити частково.

Продовжити строк досудового розслідування в кримінальному провадженні 32019100000000112 від 07.02.2019р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України на 3 (три) місяці, тобто до 07 листопада 2020 року, включно.

В задоволенні іншої частини клопотання відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.08.2020
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу90850119
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання

Судовий реєстр по справі —760/17188/20

Ухвала від 06.08.2020

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Вишняк М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні