Ухвала
від 24.06.2020 по справі 761/17284/20
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/17284/20

Провадження № 1-кс/761/10895/2020

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2020 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС 2 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України майора юстиції ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 12017100100001000, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27 січня 2017 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 191 КК України, про надання тимчасового доступу до речей і документів,

встановив:

Старший слідчий в ОВС 2 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України майор юстиції ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12017100100001000, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27 січня 2017 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 191 КК України, вніс до суду клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану (банківську) таємницю, а саме до реєстраційних документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з можливістю виготовлення та вилучення їх копій, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 ), а саме: рішення (протоколи загальних зборів) засновників (учасників) про створення підприємства, про призначення посадових осіб підприємства, про збільшення (зменшення) статутного капіталу підприємства, внесення змін до статуту підприємства, довіреностей на представлення інтересів щодо реєстрації підприємства, довідки про внесення до ЄДРПОУ, рішення про припинення підприємства, форми карток №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 16, ті інші документи, які знаходяться в реєстраційній справі вищевказаного підприємства.

Своє клопотанняобґрунтовує тим,що Другим відділом першого управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадження № 12017100100001000, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27.01.2017, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 191 КК України.

З матеріалів провадження слідує, що окремі представники ряду суб`єктів підприємницької діяльності запровадили сталий механізм привласнення коштів ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », шляхом неякісного надання послуг та поставки товарно-матеріальних цінностей за завищеною вартістю та таких, що не відповідають заявленим кваліфікаційним та якісним вимогам, а також надання фіктивних послуг.

Так установлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , у 2017 році стало переможцем конкурсних торгів №№ ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , ІНФОРМАЦІЯ_14 ( ІНФОРМАЦІЯ_15 ) на закупівлю ДП « ІНФОРМАЦІЯ_16 » та його відокремлених підрозділів ВП « ІНФОРМАЦІЯ_17 » ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ВП « ІНФОРМАЦІЯ_18 » ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ВП « ІНФОРМАЦІЯ_19 » ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » товарів, робіт і послуг за державні кошти для потреб державного підприємства, загальною вартістю 108,4 млн. грн.

Встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » перерахувала частину державних коштів на розрахункові рахунки ряду підприємств, які мають ознаки фіктивності, в тому числі й ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), з метою виведення з офіційного обороту, переведення у готівку та подальшого розподілення серед учасників протиправного механізму, та будь-яких робіт і послуг та інших дій, спрямованих на виконання умов договорів про закупівлю за державні кошти, укладених з ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не виконували.

Так, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » здійснило закупівлю втулок, циліндрів, клапанів, ущільнень в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) на суму 19 млн. грн.

Поряд з цим ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » протягом 2017 року здійснював фінансово-господарські операції з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 », ФОП ОСОБА_5 та іншими щодо придбання посуду, одягу, іграшок, фруктів та м`яса.

Тому ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » фактично не придбавали товари, які в подальшому начебто реалізовувалися в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».

З метою підтвердження факту виконання службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) (з 21.06.2018 перейменовано на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 »), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) (з 02.10.2018 перейменовано на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 »), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) в тому числі під час виконання умов Договорів укладених за результатами перемоги на конкурсних торгах з ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та його відокремленими підрозділами, організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, виникла необхідність в отриманні оригіналів реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

Іншим способом отримати вказані документи ніж як отримати тимчасовий доступ до речей і документів, можливості немає, у зв`язку з чим звернувся із вказаним клопотанням, яке просив розглянути без виклику осіб у володінні яких знаходяться вищевказані документи.

Відповідно до ч.1 ст. 163 КПК України після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, за винятком випадку, встановленогочастиною другоюцієї статті. Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Беручи до уваги, що сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, не довела наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, слідчий суддя дійшов висновку про розгляд клопотання з викликом осіб у володінні яких знаходиться інформація відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України.

Належно повідомлений володілець охоронюваної законом таємниці явки свого представника в судове засідання не забезпечив. Слідчий подав до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутності, клопотання підтримав повністю та просив його задовольнити.

Відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України, неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалося.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає до задоволення частково, з наступних підстав.

Згідно з витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження вбачається, що 27 січня 2017 року внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 191 КК України (кримінальне провадження № 12017100100001000).

Обставини кримінального правопорушення, зазначені у клопотанні, підтверджується зібраними в ході досудового розслідування доказами, в тому числі: протоколом допиту свідка від 14 серпня 2019 року, від 08 серпня 2019 року та іншими процесуальними документами.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів є видом заходів забезпечення кримінального провадження.

Як на правову підставу для звернення до суду з клопотанням про надання доступу до речей i документів, прокурор посилається на ст. ст. 159-163 КПК України, та зазначає, що вилучення вищевказаних документів має важливе значення для повного, всебічного та неупередженого дослідження всіх обставин вчинених кримінальних правопорушень, перевірки достовірності показань учасників кримінального провадження та можуть бути використані як докази.

Зі змісту ч. 1 ст. 159 КПК України вбачається, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей i документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч.5ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Витребування (вилучення), тимчасовий доступ до документів з реєстраційних справ, надання реєстраційних справ і копій документів з реєстраційних справ врегульовано також ст. 30 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Відповідно до ч.1 вказаної статті витребування (вилучення) документів з реєстраційних справ здійснюється в порядку, визначеному законом.

Відповідно до ч. 2 вказаної статті суб`єкт державної реєстрації, у якого зберігається реєстраційна справа, зобов`язаний зробити копії документів, що вилучаються з реєстраційної справи, у паперовій та електронній формі у разі їх відсутності в Єдиному державному реєстрі. Копії документів у паперовій формі повинні бути пронумеровані, прошиті та завірені печаткою. До реєстраційної справи долучаються копія судового рішення про витребування документів, супровідний лист або документ, яким суд уповноважив особу на їх одержання, а також копія опису вилучених документів.

Згідно з ч.3 вказаної статті оригінали документів, вилучені з реєстраційної справи, надсилаються поштовим відправленням до суду або передаються безпосередньо особі, уповноваженій судом на їх одержання, і підлягають негайному поверненню суб`єкту державної реєстрації, у якого зберігаються реєстраційні справи, після проведення відповідних процесуальних дій.

Тимчасовий доступ до документів з реєстраційної справи здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду в порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України.

Відповідно до ч.4 вказаної статті у разі вилучення (виїмки) документів з реєстраційної справи на підставі ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів суб`єкт державної реєстрації, у якого зберігається реєстраційна справа, зобов`язаний зробити копії документів, що вилучаються з реєстраційної справи (щодо яких проведено виїмку), відповідно до частини другої цієї статті, а також долучити до реєстраційної справи копію такої ухвали та опис вилучених документів. Документи, вилучені з реєстраційної справи (щодо яких проведено виїмку), надаються безпосередньо особі, визначеній в ухвалі слідчого судді, суду.

Подане до суду клопотання слідчого відповідає вимогам, регламентованим ч. 2 ст. 160 КПК України.

У відповідності до ч.3 ст. 132 КПК України, стороною кримінального провадження доведено, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

При цьому, враховуючи зміст клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 ), та пов`язані з подією кримінального правопорушення.

Крім того, стороною кримінального провадження доведено, що вказані документи самі по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Також слідчий суддя вважає, що слідчим у клопотанні доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, а тому клопотання підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 30 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», ст.ст. 40, 131, 132, 159, 160, 162, 163 КПК України,

ухвалив:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл старшим слідчим в ОВС 2 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , слідчому слідчого відділу УСБУ в Закарпатській області ОСОБА_16 тимчасовий доступ до реєстраційних документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з можливістю виготовлення та вилучення їх копій, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 ), а саме: рішення (протоколи загальних зборів) засновників (учасників) про створення підприємства, про призначення посадових осіб підприємства, про збільшення (зменшення) статутного капіталу підприємства, внесення змін до статуту підприємства, довіреностей на представлення інтересів щодо реєстрації підприємства, довідки про внесення до ЄДРПОУ, рішення про припинення підприємства, форми карток №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 16, ті інші документи, які знаходяться в реєстраційній справі вищевказаного підприємства.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення, тобто до 24.07.2020 року.

При виконанні даної ухвали слідчий в порядку ч.1, ч.2 ст. 165 КПК України зобов`язаний пред`явити посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 ), оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копії.

Роз`яснити посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 ), що у відповідності до ч.1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.06.2020
Оприлюднено04.06.2024
Номер документу90850238
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —761/17284/20

Ухвала від 24.06.2020

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Саадулаєв А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні