Справа № 283/1642/20
провадження №2/283/532/2020
У Х В А Л А
07 серпня 2020 року суддя Малинського районного суду Житомирської області Ярмоленко В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Чоповицької селищної ради Малинського району Житомирської області про визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
06 серпня 2020 року ОСОБА_1 звернулася до Малинського районного суду Житомирської області з позовною заявою, вимогами якої просить встановити юридичний факт, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Чоповичі Малинського району Житомирської області є донькою ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 в смт. Чоповичі Малинського району Житомирської області; визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, розташований в АДРЕСА_1 , як за спадкоємцем за заповітом, яка прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2 .
Дослідивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку про залишення її без руху з наступних підстав.
Зі змісту поданої ОСОБА_1 позовної заяви вбачається, що сторонами позову визначено: заявник - ОСОБА_1 та заінтересована особа Чоповицька селищна рада Малинського району Житомирської області.
Разом з цим, згідно частини першої статті 42 ЦПК України , у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи.
За положеннями статті 48 ЦПК України , сторонами в цивільному процесу є позивач і відповідач.
При цьому, позивач ОСОБА_1 у своїй заяві, поданій саме в порядку позовного провадження, вказала себе, як заявника, а іншого учасника справи - як заінтересовану особу Чоповицьку селищну раду Малинського району Житомирської області. Однак, згідно статті 42 ЦПК України заінтересовані особи входять до складу учасників у справах окремого провадження.
Таким чином, позивач має привести у відповідність до положень ЦПК України склад учасників справи, визначивши їх статус у відповідності до правил позовного провадження.
Також, частиною 4 статті 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У позові об`єднано дві позовні вимоги (майнового та немайнового характеру), кожна з яких підлягає оплаті судовим збором.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для подання заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до положень ст. 4 Закону України Про судовий збір за подачу до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою встановлено ставку судового збору у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Статтею 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання до суду позовної заяви майнового характеру , яка подана фізичною особою встановлено ставку судового збору в розмірі 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Таким чином, позивачу необхідно доплатити судовий збір за позовну вимогу немайнового характеру, що становить 420 грн. 40 коп.
У зв`язку з вищевикладеним, відповідно до ч. 1, ч.2 ст. 185 ЦПК України позов ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху, позивачеві необхідно сплатити судовий збір у розмірі 420,40 грн. , за наступними реквізитами:
отримувач коштів Малин. УК/м.Малин/22030101
код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37777637 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Код банку отримувача (МФО) 899998
рахунок отримувача UA278999980313171206000006338
код класифікації доходів бюджету 22030101
та надати суду документ, який підтверджує його сплату.
Наведені недоліки слід усунути.
Роз`яснити позивачу, що в іншому разі позовна заява буде вважатися неподаною і буде їй повернута.
Керуючись ст. 185 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
позовну заяву ОСОБА_1 до Чоповицької селищної ради Малинського району Житомирської області про визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями в порядку спадкування - залишити без руху , надавши їй строк чотири дні з дня отримання ухвали, для усунення вказаних недоліків.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала в частині визначення розміру судового збору може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складання має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Веб-адреса цього документу у Єдиному державному реєстрі судових рішень http://reyestr.court.gov.ua/ з посиланням на номер справи.
Суддя
Суд | Малинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2020 |
Оприлюднено | 11.08.2020 |
Номер документу | 90858623 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Малинський районний суд Житомирської області
Ярмоленко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні