Справа № 524/7387/19
Провадження № 6/524/209/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 серпня 2020 року року Автозаводський районний суд м. Кременчука в складі головуючого судді Погрібняк О. М. за участю секретаря Швидь Я. В., розглянувши подання державного виконавця Автозаводського ВДВС у місті Кременчуці Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Мирошниченка О.І. про тимчасове обмеження керівника боржника у праві виїзду за межі України,-
В С Т А Н О В И Л А:
Державний виконавець Автозаводського ВДВС у Кременчуці Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції звернувся до Автозаводського районного суду м. Кременчука з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника боржника юридичної особи ТОВ ЛОТОС ТЕХНОЛОГІЯ України Горбачова Олега Васильовича.
Подання обґрунтовано тим, що на виконанні в Автозаводському ВДВС у місті Кременчуці Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) перебуває виконавче провадження №61531021, боржником в якому є ТОВ ЛОНАС ТЕХНОЛОГІЯ України . Керівником ТОВ ЛОНАС ТЕХНОЛОГІЯ України є ОСОБА_1 . Боржник у строк наданий для самостійного виконання вказаного виконавчого документу, рішення суду не виконав.
З метою перевірки майнового стану боржника державним виконавцем направлено запит до ДФС та ТЦС.
Згідно відповідей з вищевказаних установ у боржника відсутні відкриті рахунки в банківських та інших фінансових установах та не має належного йому на праві власності майна. В ході примусового виконання винесено постанову про арешт всього майна боржника та оголошено заборону на його відчуження, копії якої направлено сторонам та реєструючим установам.
Станом на 05.08.2020 року рішення суду боржником не виконано.
Посилаючись на вказані обставини, державний виконавець просив суд тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України керівника боржника - юридичної особи ТОВ ЛОНАС ТЕХНОЛОГІЯ України Горбачова О.В. шляхом заборони перетинати державний кордон України до виконання останнім своїх зобов`язань.
В судове засідання державний виконавець Автозаводського ВДВС у місті Кременчуці Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) не з`явився, надав до суду клопотання, в якому прохає суд справу слухати за його відсутності. Подання підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити.
Дослідивши матеріали подання, оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов таких висновків.
Судом встановлено, що на виконанні в Автозаводському ВДВС у Кременчуці Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) знаходиться виконавчий лист №524/7387/19, виданий Автозаводським районним судом м. Кременчука, про стягнення з ТОВ ЛОНАС ТЕХНОЛОГІЯ України на користь ОСОБА_2 заборгованості по заробітній платі в сумі 30766 грн. 43 коп.
12.03.2020 року з відкрито виконавче провадження №61531021 з примусового виконання виконавчого листа №524/7387/19 від 10.03.2020 року виданого Автозаводським районним судом про стягнення з ТОВ ЛОНАС ТЕХНОЛОГІЯ УкраїниИ на користь ОСОБА_2 заборгованості . Боржнику був наданий строк для добровільного сплати.
В межах забезпечення вказаного виконавчого провадження державним виконавцем 12.03.2020 року було винесено постанову про арешт всього майна боржника та оголошена заборона на його відчуження.
12.05.2020 року згідно акту було здійснено вихід за адресою підприємства, майна належного підприємству не виявлено.
Згідно з відповіддю з МВС за боржником зареєстрований транспортний засіб MITSUBISHI д.н. НОМЕР_1 , який належить ТОВ ЛОНОС ТЕХНОЛОГІЯ Україна .
Постановою державного виконавця від 12.03.2020 року вказаний транспортний засіб був оголошений у розшук і на нього був накладений арешт.
В акті державного виконавця від 17.07.2020 року державним виконавцем було здійснено вихід за адресою виявлення майна, яке перебуває у розшуку. Доступу до вказаного майна керівник підприємства не надав, від пояснень відмовився.
Відповідно до ст. 441 ЦПК України тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення.
Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником, за невиконаним нею судовим рішенням, на строк до повного виконання такого судового рішення.
Ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена за поданням державного або приватного виконавця, яким відкрито відповідне виконавче провадження.
Згідно з ч.1 ст.1 Закону України Про виконавче провадження виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України , цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону , а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Статтею 18 Закону України Про виконавче провадження визначено, що виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов`язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.
Відповідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.
В п.5 ст.6 Закону України Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України зазначено, що право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, коли він ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, - до виконання зобов`язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів.
Згідно з ч.5 ст.19 Закону України Про виконавче провадження боржник зобов`язаний: 1) утримуватися від вчинення дій, що унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення; 2) допускати в установленому законом порядку виконавця до житла та іншого володіння, приміщень і сховищ, що належать йому або якими він користується, для проведення виконавчих дій; 3) за рішеннями майнового характеру подати виконавцю протягом п`яти робочих днів з дня відкриття виконавчого провадження декларацію про доходи та майно боржника, зокрема про майно, яким він володіє спільно з іншими особами, про рахунки у банках чи інших фінансових установах, про майно, що перебуває в заставі (іпотеці) або в інших осіб, чи про кошти та майно, належні йому від інших осіб, за формою, встановленою Міністерством юстиції України; 4) повідомити виконавцю про зміну відомостей, зазначених у декларації про доходи та майно боржника, не пізніше наступного робочого дня з дня виникнення відповідної обставини; 5) своєчасно з`являтися на вимогу виконавця; 6) надавати пояснення за фактами невиконання рішень або законних вимог виконавця чи іншого порушення вимог законодавства про виконавче провадження.
Ухилення від виконання зобов`язань, покладених судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи) означає з об`єктивної сторони такі діяння (дії чи бездіяльність) особи боржника, які полягають у навмисному чи іншому свідомому невиконанні нею зазначених обов`язків.
Наявність умислу та обставини, які є предметом посилання суб`єкта подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України як на підставу його вимог, підлягають доведенню.
У матеріалах виконавчого провадження відсутні належні докази, які б вказували на те, що боржник ухиляється від погашення заборгованості, не надано підтвердження про те, що боржник отримав постанову про відкриття виконавчого провадження від 12.03.2020 року про стягнення заборгованості на підставі судового рішення, доказів того, що боржник отримав закордонний паспорт для виїзду за кордон.
Суд зауважує, що сама по собі наявність суми заборгованості за виконавчими документами або відсутність дій стосовно добровільного погашення заборгованості не можуть свідчити про ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього судовим рішенням.
Відтак, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення подання державного виконавця Автозаводського ВДВС у місті Кременчуці Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми).
Керуючись статтями 1, 18, 19 Закону України Про виконавче провадження , статтями 260 , 261 , 441 ЦПК України ,
У Х В А Л И Л А :
В задоволенні подання державного виконавця Автозаводського ВДВС у місті Кременчуці Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Мирошниченка О.І. про тимчасове обмеження керівника боржника ТОВ ЛОНАС ТЕХНОЛОГІЯ України ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий суддя: Погрібняк О. М.
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2020 |
Оприлюднено | 11.08.2020 |
Номер документу | 90862465 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Погрібняк О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні