Вирок
від 06.08.2020 по справі 297/702/20
БЕРЕГІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 297/702/20

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 серпня 2020 року м. Берегове

Берегівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , перекладача ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , обвинуваченої ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22019070000000028 від 18.03.2019 року, яке поступило з обвинувальним актом, по обвинуваченню:

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженки м.Душанбе,Республіки Таджикистанмешканки АДРЕСА_1 ,зареєстрованої заадресою АДРЕСА_2 ,громадянки РеспублікиТаджикистан,із середньоюосвітою, неодруженої, непрацюючої, раніше не судимої,

за ч. 1 ст. 332-2, ч. 5 ст. 27- ч. 1 ст. 358 КК України,

встановив:

16 березня 2017 року ОСОБА_7 , громадянка Республіки Таджикистан, заїхала на територію України через пункт пропуску «Львів» ІНФОРМАЦІЯ_2 на підставі закордонного паспорта громадянки Таджикистан № НОМЕР_1 виданого 24.11.2016 року. Перебуваючи на території України, ОСОБА_8 познайомилась з громадянином України ОСОБА_9 , з яким почала спільне проживання та ведення спільного господарства за адресою АДРЕСА_1 .

Однак, проживаючи на території України, ОСОБА_8 порушила термін перебування іноземців в Україні, для продовження зазначеного терміну або оформлення документів, які б надавали право на законних підставах перебувати на території України остання в органи ДМС України по місцю проживання не зверталась, у зв`язку з чим 28.11.2017 Берегівським РВ ГУ ДМС України в Закарпатській області була притягнута до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203 КУпАП України. Проте, ОСОБА_8 продовжила свою протиправну поведінку і територію України не залишила та продовжила проживати в АДРЕСА_1 , без відповідних документів на право проживання в Україні.

В зв`язку з цим, з метою забезпечення виконання положень ст.ст. 13, 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», 29.11.2017 року Берегівським РВ ГУ ДМС України в Закарпатській області прийнято рішення «Про примусове повернення з України іноземця або особи без громадянства» відносно ОСОБА_8 ..

Відповідно до вказаного документу було прийнято рішення примусово повернути за межі України громадянку Республіки Таджикистан ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та зобов`язати її покинути територію України в термін до 10.12.2017 року і заборонити ОСОБА_8 в`їзд до України строком на 3 роки, про що ОСОБА_8 була ознайомлена під розпис. При цьому, Берегівським РВ ГУ ДМС України на виконання вищевказаного рішення на сторінці № 46 закордонного паспорту громадянки Таджикистан № НОМЕР_1 виданого 24.11.2016 року на ім`я ОСОБА_8 , було проставлено відтиск штампу «Прийнято рішення про примусове повернення» та штампу «ЗАБОРОНЕНО в`їзд в Україну строком на 3 роки до 29.11.2020 року».

Надалі, ОСОБА_8 лише 28.05.2018 року залишила територію України через пункт пропуску «Аеропорт Львів» і повернулася в м. Душанбе, Республіка Таджикистан, по місцю своєї реєстрації.

Перебуваючи на території Республіки Таджикистан, ОСОБА_8 , будучи обізнаною про те, що уповноваженим державним органом України їй заборонено в`їзд на територію України строком на 3 роки, усвідомлюючи, що на підставі раніше отриманого нею закордонного паспорту громадянки Республіки Таджикистан № НОМЕР_1 виданого 24.11.2016 року на ім`я ОСОБА_8 , в якому наявна відповідна відмітка уповноваженого державного органу України про заборону їй в`їзду на територію України, вона не зможе на законних підставах в`їхати на територію України, умисно, з метою недопущення відмови Державною прикордонною службою України у пропуску на територію України під час перетину державного кордону, 02.08.2018 року змінила прізвище з ОСОБА_8 на ОСОБА_6 та отримала новий паспортний документ - закордонний паспорт громадянки Республіки Таджикистан № НОМЕР_2 на змінене прізвище ОСОБА_6 , який містив недостовірні відомості, а саме про відсутність заборони в`їзду в Україну строком на 3 роки, що забезпечило останній можливість безперешкодно в`їхати на територію України.

Надалі, 28.02.2019 року ОСОБА_8 в`їхала на територію України через пункт пропуску «Косино» ІНФОРМАЦІЯ_4 , пред`явивши на прикордонний паспортний контроль вищевказаний закордонний паспорт громадянки Республіки Таджикистан № НОМЕР_2 виданий 02.08.2018 року на прізвище ОСОБА_6 , який містив недостовірні відомості і після завершення прикордонного контролю прослідувала по місцю свого тимчасового проживання в АДРЕСА_1 .

Також, ОСОБА_6 ,тимчасово проживаючина територіїУкраїни заадресою АДРЕСА_1 ,уневстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 07.05.2019 року вступила в злочинну змову з невстановленими досудовим слідством особами щодо підроблення для неї ідентифікаційної картки (паспорта) громадянки Румунії. З цією метою, ОСОБА_6 надала останнім свою кольорову фотокартку та копії відповідних сторінок паспорта громадянки Республіки Таджикистан.

Надалі, в невстановлений досудовим слідством час та місці ОСОБА_6 отримала від невстановлених досудовим слідством осіб ідентифікаційну картку (паспорт) громадянки Румунії серії НОМЕР_3 видану 13.10.2015 року на ім`я ОСОБА_10 , який виготовлений за допомогою копіювально-множильної техніки, а саме знакосинтезуючого пристрою, що використовує струменеві-крапельний принцип друку (принтер, багатофункціональний пристрій тощо), тобто є підробленим.

На думку суду обвинувачену ОСОБА_6 слід визнати винною у кримінальних правопорушеннях за ч. 1 ст. 332-2 КК України, як незаконне перетинання державного кордону України, а саме, перетинання державного кордону України особою, якій заборонено в`їзд на територію України в пункті пропуску через державний кордон України з документом, що містить недостовірні відомості, та ч.5ст.27-ч.1ст.358ККУкраїни,як пособництвов підробленніофіційного документа,який видаєтьсята посвідчуєтьсяустановою,і якийнадає права.

Доказами на підтвердження встановлених обставин є наступне.

Так, обвинувачена ОСОБА_6 в судовому засіданні свою вину визнала повністю і показала, що перший раз заїхала на територію України 16 березня 2017 року, де і познайомилась із своїм теперішнім цивільним чоловіком ОСОБА_9 . Однак, оскільки вона порушила термін перебування на території України як громадянка Республіки Таджикистан її зобов`язали покинути територію України та заборонили в`їзд на три роки, вона в Республіці Таджикистан змінила своє прізвище із ОСОБА_11 на ОСОБА_12 , та за допомогою невідомих їй осіб отримала новий паспорт. Вказане вона зробила лише через те, що хотіла жити із цивільним чоловіком, інших мотивів вона не мала.

Крім того, вже в 2019 році дала свою фотокартку невідомим особам, щоб їй виготовили підробний особистий документ громадянки Румунії для того, щоб залишитись на території України.

Відповідно до ст. 349 КПК України, за згодою всіх учасників судового розгляду, суд визнав недоцільним дослідження інших доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються. При цьому судом з`ясовано, що обвинувачена, захисник та прокурор не оспорюють обставини справи та судом з`ясовано, що учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин, добровільною та істинною є їх позиція, а також їм роз`яснено, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини в апеляційному порядку, тому суд за їх згодою відповідно до частин 3 і 4 ст. 349 КПК України визнав недоцільним дослідження інших доказів по справі, обмежившись допитом обвинуваченої та дослідженням обставин, які її характеризують.

Отже, суд обираючи покарання враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винної та обставини, що пом`якшують покарання.

Згідно досудової доповіді, беручи до уваги інформацію, що характеризує особистість обвинуваченої, її спосіб життя, історію правопорушень, «середній» рівень ризику вчинення повторного правопорушення та «середній» рівень ризику небезпеки для суспільства, в тому числі для окремих осіб, орган пробації вважає, що виправлення обвинуваченої ОСОБА_6 без позбавлення або обмеження волі на певний строк можливе та не становить високої небезпеки для суспільства (а.с. 37-40).

Обставинами,які пом`якшуютьпокарання обвинуваченої ОСОБА_6 слід визнати її щире каяття, вперше притягується до кримінальної відповідальності (а.с. 49, 50).

Враховуючи, що обвинувачена ОСОБА_6 вчинила кримінальний проступок та нетяжкий злочин, в яких щиро розкаялась, вперше притягується до кримінальної відповідальності (а.с. 49, 50), суд приходить до висновку про можливість виправлення обвинуваченої без відбування покарання, тому на підставі ст. 75 КК України слід прийняти рішення про її звільнення від відбування покарання з випробуванням, та поклав на неї обов`язки, передбачені ч. 1 ст. 76 КК України, та на підставі ст. 70 КК України призначив покарання за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим.

Таке покарання буде необхідним і достатнім для виправлення обвинуваченої та попередження вчинення нею нових злочинів.

Відповідно до ч. 1 ст. 124 КПК України процесуальні витрати, за проведення експертиз в загальній сумі 2512 (дві тисячі п`ятсот дванадцять) гривень слід стягнути з обвинуваченої в користь держави в особі Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБУ(а.с. 72).

Речові докази: закордонний паспорт громадянки Республіки Таджикистан № НОМЕР_2 , виданий 02.08.2018 року на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , свідоцтво про зміну прізвища серії НОМЕР_4 , видане 02.08.2018 року щодо зміни прізвища громадянкою ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які зберігаються при матеріалах кримінального провадження органу досудового розслідування, слід повернути обвинуваченій ОСОБА_6 як власниці (а.с. 57); ідентифікаційну картку (паспорт) громадянки Румунії серії НОМЕР_3 від 13.10.2015 року, видану на ім`я ОСОБА_10 , яка зберігається при матеріалах кримінального провадження, слід знищити (а.с. 58); персональний комп`ютер типу «ноутбук» марки «Acer Aspire», серійний № НОМЕР_5 , який зберігається у ОСОБА_9 , слід повернути ОСОБА_9 як власнику (а.с. 59, 60,61-62, 63, 64,65); паспорт громадянки Республіки Таджикистан серії НОМЕР_6 , виданий 10.08.2012 року на ім`я ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , копію довідки про присвоєння податкового ідентифікаційного коду ОСОБА_8 , які зберігаються при матеріалах кримінального провадження органу досудового розслідування, слід зберігати при матеріалах кримінального провадження органу досудового розслідування (а.с. 66); утримувач сім картки оператора мобільного зв`язку «telenor» синього кольору з номером НОМЕР_7 ; копію посвідчення водія Румунії, видане на ім`я Bodi Mozes номер НОМЕР_8 ; утримувач сім картки оператора мобільного зв`язку «Vodafon» червоно-білого кольору з номером НОМЕР_9 ; утримувач сім картки оператора мобільного зв`язку «telenor» синього кольору з номером НОМЕР_10 ; утримувач сім картки оператора мобільного зв`язку «Київстар» синього кольору з номером НОМЕР_11 ; сім картку типу «Travel SIM» в корпусі з пластмаси; копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу марки «AUDI 80» № НОМЕР_12 ; блокнот прямокутної форми в обкладинці з синтетичного матеріалу жовтого кольору з рукописними цифровими записами; блокнот прямокутної форми в обкладинці з синтетичного матеріалу темно-синього кольору з рукописними записами; блокнот прямокутної форми в обкладинці з синтетичного матеріалу темно-фіолетового кольору з надписом на обкладинці «Щоденник» з рукописними записами; лист паперу білого кольору з рукописними записами, лист паперу фіолетового кольору з рукописними записами, лист паперу білого кольору з рукописними записами; блокнот прямокутної форми в обкладинці з синтетичного матеріалу фіолетового кольору з надписом на обкладинці «Щоденник» з рукописними записами; печатку приватного підприємця ОСОБА_13 код ( НОМЕР_13 ); печатку ТзОВ «АЦЦУКР» (код 39023732) м. Берегово; печатку приватного підприємця ОСОБА_14 (код НОМЕР_14 ), які зберігаються у ОСОБА_9 , слід повернути ОСОБА_9 як власнику (а.с. 67-68, 71); свідоцтво про народження громадянки Республіки Таджикистан ОСОБА_8 , серії НОМЕР_15 , видане 27.08.1996 року; ідентифікаційну картку громадянки Республіки Таджикистан ОСОБА_6 , які зберігаються у обвинуваченої ОСОБА_6 , слід повернути обвинуваченій ОСОБА_6 як власниці (а.с. 67-68, 70).

Керуючись ст.ст. 368, 370, 373, 374 КПК України,

ухвалив:

ОСОБА_6 визнати винною у пред`явленому обвинуваченні за ч.1ст.332-2,ч.5ст.27-ч.1ст.358КК України та призначити їй покарання за ч.1ст.332-2КК Україниу виглядіодного рокушести місяцівпозбавлення волі,за ч.5ст.27-ч.1ст.358КК України у вигляді одного року обмеження волі.

На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим визначити ОСОБА_6 остаточне покарання у виді одного року шести місяців позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_6 відвідбування призначеногопокарання,якщо вонапротягом одногороку невчинить новогозлочину,поклавши на неї обов`язки відповідно до п.п.1і 2ч.1 ст. 76 КК України, а саме періодично з`являтисядля реєстраціїдо уповноваженогооргану пробаціїта повідомляти цей орган про зміну місця проживання, роботи.

Стягнути з ОСОБА_6 в користь держави в особі Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз процесуальні витрати, за проведення експертиз в загальній сумі 2512 (дві тисячі п`ятсот дванадцять) гривень СБУ(а.с. 72).

Речові докази: закордонний паспорт громадянки Республіки Таджикистан № НОМЕР_2 , виданий 02.08.2018 року на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , свідоцтво про зміну прізвища серії НОМЕР_4 , видане 02.08.2018 року щодо зміни прізвища громадянкою ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які зберігаються при матеріалах кримінального провадження органу досудового розслідування - повернути обвинуваченій ОСОБА_6 як власниці (а.с. 57); ідентифікаційну картку (паспорт) громадянки Румунії серії НОМЕР_3 від 13.10.2015 року, видану на ім`я ОСОБА_10 , яка зберігається при матеріалах кримінального провадження - знищити (а.с. 58); персональний комп`ютер типу «ноутбук» марки «Acer Aspire», серійний № НОМЕР_5 , який зберігається у ОСОБА_9 - повернути ОСОБА_9 як власнику (а.с. 59, 60,61-62, 63, 64,65); паспорт громадянки Республіки Таджикистан серії НОМЕР_6 , виданий 10.08.2012 року на ім`я ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , копію довідки про присвоєння податкового ідентифікаційного коду ОСОБА_8 , які зберігаються при матеріалах кримінального провадження органу досудового розслідування - зберігати при матеріалах кримінального провадження органу досудового розслідування (а.с. 66); утримувач сім картки оператора мобільного зв`язку «telenor» синього кольору з номером НОМЕР_7 ; копію посвідчення водія Румунії, видане на ім`я Bodi Mozes номер НОМЕР_8 ; утримувач сім картки оператора мобільного зв`язку «Vodafon» червоно-білого кольору з номером НОМЕР_9 ; утримувач сім картки оператора мобільного зв`язку «telenor» синього кольору з номером НОМЕР_10 ; утримувач сім картки оператора мобільного зв`язку «Київстар» синього кольору з номером НОМЕР_11 ; сім картку типу «Travel SIM» в корпусі з пластмаси; копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу марки «AUDI 80» № НОМЕР_12 ; блокнот прямокутної форми в обкладинці з синтетичного матеріалу жовтого кольору з рукописними цифровими записами; блокнот прямокутної форми в обкладинці з синтетичного матеріалу темно-синього кольору з рукописними записами; блокнот прямокутної форми в обкладинці з синтетичного матеріалу темно-фіолетового кольору з надписом на обкладинці «Щоденник» з рукописними записами; лист паперу білого кольору з рукописними записами, лист паперу фіолетового кольору з рукописними записами, лист паперу білого кольору з рукописними записами; блокнот прямокутної форми в обкладинці з синтетичного матеріалу фіолетового кольору з надписом на обкладинці «Щоденник» з рукописними записами; печатку приватного підприємця ОСОБА_13 код ( НОМЕР_13 ); печатку ТзОВ «АЦЦУКР» (код 39023732) м. Берегово; печатку приватного підприємця ОСОБА_14 (код НОМЕР_14 ), які зберігаються у ОСОБА_9 - повернути ОСОБА_9 як власнику (а.с. 67-68, 71); свідоцтво про народження громадянки Республіки Таджикистан ОСОБА_8 , серії НОМЕР_15 , видане 27.08.1996 року; ідентифікаційну картку громадянки Республіки Таджикистан ОСОБА_6 , які зберігаються у обвинуваченої ОСОБА_6 - повернути обвинуваченій ОСОБА_6 як власниці (а.с. 67-68, 70).

На вирок може бути подана апеляція через цей суд до Закарпатського апеляційного суду протягом 30 діб з моменту його оголошення.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.

Суддя ОСОБА_1

СудБерегівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення06.08.2020
Оприлюднено09.02.2023
Номер документу90867315
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації Незаконне перетинання державного кордону України

Судовий реєстр по справі —297/702/20

Постанова від 18.08.2021

Кримінальне

Берегівський районний суд Закарпатської області

Фейір О. О.

Вирок від 06.08.2020

Кримінальне

Берегівський районний суд Закарпатської області

Гал Л. Л.

Ухвала від 11.06.2020

Кримінальне

Берегівський районний суд Закарпатської області

Гал Л. Л.

Ухвала від 31.03.2020

Кримінальне

Берегівський районний суд Закарпатської області

Гал Л. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні