Рішення
від 20.07.2020 по справі 596/804/20
ГУСЯТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"20" липня 2020 р. Справа № 596/804/20

Гусятинський районний суд Тернопільської області

в складі:

головуючого судді Цвинтарної Т.М.

при секретарі судового засідання Рудніцькій О.П.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в селищі Гусятин цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Товстенської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове майно, -

В С Т А Н О В И В:

Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до Гусятинського районного суду Тернопільської області з позовом до Товстенської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області та просять визнати за ними право власності на житловий будинок з відповідною часткою господарських будівель та споруд, загальною площею 122,4 кв.м., житловою площею 68,1 кв.м., який розташований по АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , та в порядку спадкування з заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , по 1/2 частці за кожним.

В обґрунтування позивних вимог посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Кут, Гусятинського району, Тернопільської області померла року ОСОБА_3 . Відповідно до заповіту, все своє майно, крім земельної ділянки площею 3,69 га, вона заповіла їм в рівних частках. Спадщину вони прийняли, подавши до Гусятинської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини до шести місяців з дня смерті спадкодавця.

ІНФОРМАЦІЯ_2 в селі Кут Гусятинського району Тернопільської області померла ОСОБА_4 . Відповідно до заповіту, все своє майно, крім земельних ділянок площею 2,51 га, 2,38 га та 3,73 га, вона заповіла їм в рівних частках. Спадщину вони прийняли, подавши до Гусятинської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини до шести місяців з дня смерті спадкодавця.

До складу спадкового майна, що залишилося після смерті ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , входить житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться по АДРЕСА_1 . Даний житловий будинок на правах, членів колгоспного двору належав ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в рівних частках, по 1/6 частці кожному.

ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 в селі Кут, Гусятинського району, Тернопільської області. Відповідно до заповіту, все своє майно він заповів своєму синові ОСОБА_5 , який прийняв спадщину та отримав в Гусятинській державній нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину за заповітом від 05.03.2002 року за реєстровим №173 на право на земельну частку (пай) та грошові вклади. Право власності на частку житлового будинку, яка належала ОСОБА_4 , він не оформляв.

ОСОБА_7 померла ІНФОРМАЦІЯ_4 в селі Кут, Гусятинського району, Тернопільської області. Спадкоємцями за законом після смерті ОСОБА_7 були її батьки - ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , які фактично вступили в управління спадковим майном до шести місяців з дня смерті спадкодавця, оскільки проживали та були зареєстровані разом із спадкодавцем на день смерті. Право власності на частку житлового будинку, яка належала ОСОБА_7 , вони не оформляли. Заповіту ОСОБА_7 не залишила. Чоловіка та дітей у неї не було. Спадкова справа до майна ОСОБА_7 не заводилась.

ОСОБА_6 померла ІНФОРМАЦІЯ_5 в селі Кут, Гусятинського району, Тернопільської області. Спадкоємцями належного їй майна були її батьки - ОСОБА_5 та ОСОБА_4 , які прийняли спадщину в рівних частках, оскільки проживали та були зареєстровані разом із спадкодавцем на день смерті за однією адресою. Право власності на частку житлового будинку, яка належала ОСОБА_6 , вони не оформляли. Заповіту ОСОБА_6 не залишила. Чоловіка та дітей у неї не було. Спадкова справа до майна ОСОБА_6 не заводилась.

ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_6 в селі Кут, Гусятинського району, Тернопільської області. Спадкоємцем всього належного йому майна була його дружина ОСОБА_4 . Право власності на частку житлового будинку, яка належала ОСОБА_5 , вона не оформляла.

Таким чином, на день смерті ОСОБА_4 у її власності було 5/6 часток житлового будинку з відповідними частками господарських будівель та споруд, який знаходиться по АДРЕСА_1 : 1/6 частка - належала ОСОБА_4 на правах члена колгоспного двору; 1/12 частку - ОСОБА_4 успадкувала після смерті своєї дочки ОСОБА_7 ; 1/12 частку - ОСОБА_4 успадкувала після смерті своєї дочки ОСОБА_6 ; 3/6 часток - ОСОБА_4 успадкувала після смерті свого чоловіка ОСОБА_5 (1/6 частка - належала ОСОБА_5 на правах члена колгоспного двору, 1/6 частку - ОСОБА_5 успадкував після смерті свого батька ОСОБА_4 , 1/12 частку - ОСОБА_5 успадкував після смерті своєї дочки ОСОБА_6 , 1/12 частку - ОСОБА_5 успадкував після смерті своєї дочки ОСОБА_7 ).

Проте, державним нотаріусом Гусятинської державної нотаріальної контори позивачам було відмовлено у видачі свідоцтв про право на спадщину за заповітом на частки житлового будинку з відповідними частками господарських будівель та споруд, оскільки відсутній правовстановлюючий документ на дане майно на ім`я спадкодавців.

Позивач ОСОБА_1 в підготовче засідання не з`явився, однак, подав до суду письмову заяву про розгляд справи у його відсутності, згідно якої позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Позивач ОСОБА_2 в підготовче засідання не з`явився, однак, подав до суду письмову заяву про розгляд справи у його відсутності, згідно якої позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача в підготовче засідання не з`явився, попередньо надіславши до суду письмову заяву про слухання справи у відсутності представника відповідача. Позовні вимоги визнають.

Відповідно до ст. 200 ч. 4 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в підготовчому судовому засіданні в порядку, встановленому ст. 206 ЦПК України, згідно якої у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, дослідивши зібрані по справі докази, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що житловий будинок господарськими будівлями та спорудами, який знаходиться в АДРЕСА_1 станом на 15.04.1991 року належав до типу колгоспного двору, членами якого на той час були: ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , що підтверджується довідкою №114-1, виданою Товстенською сільською радою Гусятинського району Тернопільської області 03.03.2020 року та випискою з погосподарської книги №6, виданою Товстенською сільською радою Гусятинського району Тернопільської області 22.05.2020 року.

Таким чином, житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1 належав на праві приватної власності ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , по 1/6 частці кожному.

Згідно копії технічного паспорта на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами, який знаходиться в АДРЕСА_1 (інвентаризаційна справа №3850) від 27.09.2019 року, загальна площа житлового будинку становить 122,4 м 2 , житлова площа 68,1 м 2 .

12 грудня 1995 року ОСОБА_4 на випадок своєї смерті зробив заповідальне розпорядження, яким заповів все своє майно своєму синові ОСОБА_5 , що стверджується копією заповіту, посвідченого головою виконавчого комітету Товстенської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області та зареєстрованого в реєстрі за № 14, який на день смерті не змінений і не скасований.

ІНФОРМАЦІЯ_3 помер ОСОБА_4 , що стверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , повторно виданого Тернопільським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області 17 квітня 2019 року.

Після його смерті відкрилася спадщина на належне йому майно, в тому числі і на 1/6 частину житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 .

На день смерті ОСОБА_4 у вищезазначеному будинку разом із ним проживали та були зареєстровані: дружина ОСОБА_3 , син ОСОБА_5 , невістка ОСОБА_4 , внучка ОСОБА_6 та внучка ОСОБА_7 , що стверджується довідкою Товстенської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області № 115-1 від 03.03.2020 року.

ОСОБА_5 прийняв спадщину та отримав в Гусятинській державній нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину за заповітом від 05.03.2002 року за реєстровим №173 на право на земельну частку (пай) та грошові вклади. Право власності на частку житлового будинку, яка належала ОСОБА_4 , він не оформляв.

ІНФОРМАЦІЯ_4 померла ОСОБА_7 , що стверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , виданого Товстенською сільською радою Гусятинського району Тернопільської області 26 березня 1998 року.

Після її смерті відкрилася спадщина на належне їй майно, в тому числі і на 1/6 частину житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 .

На день смерті ОСОБА_7 у вищезазначеному будинку разом із нею проживали та були зареєстровані: баба ОСОБА_3 , батько ОСОБА_5 , мати ОСОБА_4 та сестра ОСОБА_6 , що стверджується довідкою Товстенської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області № 116-1 від 03.03.2020 року.

Таким чином, спадкоємцями за законом після смерті ОСОБА_7 були її батьки - ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , які фактично вступили в управління спадковим майном, оскільки проживали та були зареєстровані разом із спадкодавцем на день смерті. Право власності на частку житлового будинку, яка належала ОСОБА_7 , вони не оформляли.

Спадкова справа до майна померлої ОСОБА_7 не заводилась, що підтверджується інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) №60254074 від 20.05.2020 року.

ІНФОРМАЦІЯ_5 померла ОСОБА_6 , що стверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 , виданого Товстенською сільською радою Гусятинського району Тернопільської області 24 листопада 2004 року.

Після її смерті відкрилася спадщина на належне їй майно, в тому числі і на 1/6 частину житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 .

На день смерті ОСОБА_6 у вищезазначеному будинку разом із нею проживали та були зареєстровані: баба ОСОБА_3 , батько ОСОБА_5 та мати ОСОБА_4 , що стверджується довідкою Товстенської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області № 117-1 від 03.03.2020 року.

Таким чином, спадкоємцями за законом після смерті ОСОБА_6 були її батьки - ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , які фактично вступили в управління спадковим майном, оскільки проживали та були зареєстровані разом із спадкодавцем на день смерті. Право власності на частку житлового будинку, яка належала ОСОБА_6 , вони не оформляли.

Спадкова справа до майна померлої ОСОБА_6 не заводилась, що підтверджується інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) №60254112 від 20.05.2020 року.

ІНФОРМАЦІЯ_6 помер ОСОБА_5 , що стверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4 , повторно виданого Тернопільським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області 17 квітня 2019 року.

Після його смерті відкрилася спадщина на належне йому майно, в тому числі і на 3/6 частин житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 (1/6 частка - належала ОСОБА_5 на правах члена колгоспного двору, 1/6 частку - ОСОБА_5 успадкував після смерті свого батька ОСОБА_4 , 1/12 частку - ОСОБА_5 успадкував після смерті своєї дочки ОСОБА_6 , 1/12 частку - ОСОБА_5 успадкував після смерті своєї дочки ОСОБА_7 ).

На день смерті ОСОБА_5 у вищезазначеному будинку разом із ним проживали та були зареєстровані: мати ОСОБА_3 та дружина ОСОБА_4 , що стверджується довідкою Товстенської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області № 118-1 від 03.03.2020 року.

ОСОБА_4 прийняла спадщину та отримала в Гусятинській державній нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину за законом від 15.12.2006 року за реєстровим №1438 на земельну ділянку площею 2,38 га. Право власності на частки житлового будинку, які належали ОСОБА_5 , вона не оформляла.

12 липня 2017 року ОСОБА_3 на випадок своєї смерті зробила заповідальне розпорядження, яким заповіла все своє майно, крім земельної ділянки площею 3,69 га, вона заповіла в рівних частинах ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , що стверджується копією заповіту, посвідченого головою Товстенської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області Білянським В.Т. та зареєстрованого в реєстрі за № 37, який на день смерті не змінений і не скасований.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 , що стверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_5 , виданого Товстенською сільською радою Гусятинського району Тернопільської області 08 листопада 2017 року.

Після її смерті відкрилася спадщина на належне їй майно, в тому числі і на 1/6 частину житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 .

На день смерті ОСОБА_3 у вищезазначеному будинку разом із нею проживала та була зареєстрована невістка ОСОБА_4 , що стверджується довідкою Товстенської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області № 119-1 від 03.03.2020 року.

Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 прийняли спадщину після смерті ОСОБА_3 , так як подали до нотаріуса заяви про прийняття спадщини, проте, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтв про право на спадщину на майно, а саме, 1/6 частину житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 , що належало ОСОБА_3 у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документа на спірне нерухоме майно на ім`я спадкодавця, що підтверджується довідкою інформаційного характеру, виданою в.о. державного нотаріуса Гусятинської державної нотаріальної контори Дідик І.О. від 20.05.2020 року за №262/02-14.

21 вересня 2015 року ОСОБА_4 на випадок своєї смерті зробила заповідальне розпорядження, яким заповіла все своє майно, крім земельних ділянок площею 2,51 га, 2,38 га та 3,73 га, вона заповіла в рівних частинах ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , що стверджується копією заповіту, посвідченого головою Товстенської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області Білянським В.Т. та зареєстрованого в реєстрі за № 34, який на день смерті не змінений і не скасований.

ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_4 , що стверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_6 , виданого Товстенською сільською радою Гусятинського району Тернопільської області 21 січня 2019 року.

Після її смерті відкрилася спадщина на належне їй майно, в тому числі і на 5/6 частин житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 ( 1/6 частка - належала ОСОБА_4 на правах члена колгоспного двору; 1/12 частку - ОСОБА_4 успадкувала після смерті своєї дочки ОСОБА_7 ; 1/12 частку - ОСОБА_4 успадкувала після смерті своєї дочки ОСОБА_6 ; 3/6 часток - ОСОБА_4 успадкувала після смерті свого чоловіка ОСОБА_5 ).

На день смерті ОСОБА_4 у вищезазначеному будинку разом із нею ніхто не проживав та не був зареєстрований, що стверджується довідкою Товстенської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області № 120-1 від 03.03.2020 року.

Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 прийняли спадщину після смерті ОСОБА_4 , так як подали до нотаріуса заяви про прийняття спадщини, проте, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на майно, що належало ОСОБА_4 у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документа на спірне нерухоме майно на ім`я спадкодавця, що підтверджується довідкою інформаційного характеру, виданою в.о. державного нотаріуса Гусятинської державної нотаріальної контори Дідик І.О. від 20.05.2020 року за №263/02-14.

Відповідно до вимог ст.ст. 1216, 1217, 1268 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).

Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно з вимогами ст. ст. 1268, 1269, 1270 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину, або не прийняти її. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини протягом шести місяців з часу відкриття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Отже, позивачі являються спадкоємцями за заповітами майна померлих ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які у встановленому законом порядку прийняли спадщину, а тому набули права на спадкування майна покійних за заповітами.

Позивачі прийняли спадщину, однак, не можуть оформити свої спадкові права у нотаріальній конторі, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на спірне нерухоме майно на ім`я спадкодавців.

Відповідно до вимог ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Статтею 317 ЦК України визначено, що власникові належать права володіння, користування та розпорядження майном. Згідно ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Передбачених згаданою статтею підстав неправомірності набуття позивачами, як спадкоємцями за заповітами, права власності на нерухоме майно судом не встановлено, відповідач позов визнає, тому суд приходить до переконання, що є підстави для задоволення позовних вимог.

Враховуючи вищевказані вимоги закону та встановлені обставини справи, суд приходить до висновку, що за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 слід визнати право власності на майно в порядку спадкування за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 - ОСОБА_3 , та в порядку спадкування за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , а саме, на 1/2 частку житлового будинку садибного типу, загальною площею 122,4 м 2 , житловою площею 68,1 м 2 , з відповідною часткою господарських будівель та споруд, що розташований в АДРЕСА_1 , за кожним.

На підставі наведеного, ст. ст. 392, 1223, 1268, 1269, 1270 Цивільного кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 12, 13, 76, 80, 141, 258, 259, 263-265, 268, 273, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

У Х В А Л И В:

Позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_7 , жителя АДРЕСА_2 ), ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_8 , жителя АДРЕСА_3 ) до Товстенської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області (код ЄДРПОУ 04393090, місцезнаходження якої с. Товсте, Гусятинського району, Тернопільської області) про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_7 , жителем АДРЕСА_2 ) право власності на майно в порядку спадкування за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 - ОСОБА_3 , та в порядку спадкування за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , а саме, на 1/2 частку житлового будинку садибного типу, загальною площею 122,4 м 2 , житловою площею 68,1 м 2 , з відповідною часткою господарських будівель та споруд, що розташований в АДРЕСА_1 .

Визнати за ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_8 , жителем АДРЕСА_3 ) право власності на майно в порядку спадкування за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 - ОСОБА_3 , та в порядку спадкування за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , а саме, на 1/2 частку житлового будинку садибного типу, загальною площею 122,4 м 2 , житловою площею 68,1 м 2 , з відповідною часткою господарських будівель та споруд, що розташований в АДРЕСА_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду або через Гусятинський районний суд Тернопільської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повне рішення складено 10 серпня 2020 року.

Суддя Гусятинського районного суду

Тернопільської області Т.М. Цвинтарна

СудГусятинський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення20.07.2020
Оприлюднено11.08.2020
Номер документу90870995
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —596/804/20

Рішення від 20.07.2020

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Цвинтарна Т. М.

Рішення від 20.07.2020

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Цвинтарна Т. М.

Ухвала від 01.06.2020

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Цвинтарна Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні