Ухвала
від 10.08.2020 по справі 911/1736/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

10.08.2020Справа № 911/1736/20

Суддя Господарського суду міста Києва Босий В.П., розглянувши

позовну заявуГоловного управління Пенсійного Фонду України в Сумській області доТовариства з обмеженою відповідальністю Софт Продакшн простягнення 3 354,00 грн.

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Пенсійного Фонду України в Сумській області звернулося до Господарського суду Київської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Софт Продакшн про стягнення 3 354,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем неналежним чином виконано зобов`язання з поставки товару за договором купівлі-продажу №61 від 25.06.2019, у зв`язку з чим позивачем заявлено вимогу про стягнення з відповідача пені у розмірі 3 354,00 грн.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 22.06.2020 позовну заяву Головного управління Пенсійного Фонду України в Сумській області разом з доданими до неї документами передано за територіальною підсудністю до Господарського суду міста Києва.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.08.2020 матеріали вказаного позову передано на розгляд судді Босого В.П.

Суд відзначає, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

До позовної заяви позивачем додано заяву про звільнення його від сплати судового збору.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення заяви позивача та звільнення від сплати судового збору з огляду на наступне.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Частиною 1 статті 8 Закону України Про судовий збір передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті (ч. 2 ст. 8 Закону України Про судовий збір ).

З аналізу наведеної норми вбачається, що законодавцем було передбачено можливість відстрочити або розстрочити, а також звільнити від сплати судового збору лише у випадку подання позову фізичною особою. Натомість у разі подання позову юридичною особою законодавцем не передбачено можливості звільнення від сплати судового збору.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Тобто, в силу наведеної норми суб`єкти, які наділені державно-владними повноваженнями, не мають права виходити за встановлені законом межі наданих їм повноважень.

Частиною 3 статті 3 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

З огляду на наведене, у суду відсутні правові підстави для задоволення заяви Головного управління Пенсійного Фонду України в Сумській області про звільнення від сплати судового збору за подання даної позовної заяви.

У відповідності до частини 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, позовна заява Головного управління Пенсійного Фонду України в Сумській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Софт Продакшн про стягнення 3 354,00 грн. підлягає залишенню без руху, адже позивачем не було дотримано вимог п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України при зверненні з нею (не надано доказів оплати судового збору у визначені законом розмірі).

Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. В задоволенні заяви Головного управління Пенсійного Фонду України в Сумській області про звільнення від сплати судового збору відмовити.

2. Позовну заяву Головного управління Пенсійного Фонду України в Сумській області залишити без руху.

3. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.

4. Встановити Головному управлінню Пенсійного Фонду України в Сумській області спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- подання до суду доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку у розмірі 2 102,00 грн.

5. Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення.

Суддя В.П. Босий

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.08.2020
Оприлюднено12.08.2020
Номер документу90881020
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/1736/20

Рішення від 03.11.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Босий В.П.

Ухвала від 31.08.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Босий В.П.

Ухвала від 10.08.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Босий В.П.

Ухвала від 22.06.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Ярема В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні