ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

11 серпня 2020 рокуСправа № 5013/462/12

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Поліщук Г.Б. за участю секретаря судового засідання Ліподат Я.В., розглянувши клопотання №01-04/7 від 18.02.2020 ліквідатора, арбітражного керуючого Пашковського А.А. про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого у справі №5013/462/12

про банкрутство Знам`янського комунального підприємства теплових мереж, 27400, Кіровоградська область, м. Знам`янка, вул. Свердлова, 47

Заявник та інші учасники у справі про банкрутство участі в судовому засіданні не брали,

ВСТАНОВИВ:

Постановою від 07.06.2012 господарський суд визнав Знам`янське комунальне підприємство теплових мереж банкрутом, відкрив ліквідаційну процедуру щодо Знам`янського комунального підприємства теплових мереж на дванадцять місяців, призначив ліквідатором банкрута Знам`янського комунального підприємства теплових мереж арбітражного керуючого Пахаєва А.М.

Ухвалою від 08.04.2015 господарський суд припинив повноваження ліквідатора Знам`янського комунального підприємства теплових мереж Савоніної О.Є. з 08.04.2015, призначив ліквідатором банкрута Знам`янського комунального підприємства теплових мереж арбітражного керуючого Пашковського А.А.

Ухвалою від 21.01.2020 господарський суд припинив повноваження арбітражного керуючого Пашковського А.А. в якості ліквідатора Знам`янського комунального підприємства теплових мереж (код ЄДР 23897748) з 21.01.2020 та призначив ліквідатором Знам`янського комунального підприємства теплових мереж (код ЄДР 23897748) арбітражного керуючого Христенко Вадима Васильовича (ІПН НОМЕР_1 , свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1538 від 17.07.2013, адреса: вул. В. Пермська, 21, м. Кропивницький, 25006).

До господарського суду 19.02.2020 надійшло клопотання № 01-04/7 від 18.02.2020 арбітражного керуючого Пашковського А.А. про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого. В даному клопотанні арбітражний керуючий просить:

- затвердити звіт арбітражного керуючого Пашковського А.А. про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого - ліквідатора Знам"янського комунального підприємства теплових мереж (звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого) за період з 08.04.2015 по 31.05.2019 включно на загальну суму 316 521,70 грн. (у тому числі: оплата послуг (грошова винагорода) арбітражного керуючого - 289 381,61 грн., витрати - 27 140,09 грн.), з яких сплачено в рахунок оплати послуг арбітражного керуючого 73 650,53 грн.

Ухвалою від 10.03.2020 господарський суд (суддя Колодій С.Б.) призначив клопотання арбітражного керуючого Пашковського А.А. про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого № 01-04/7 від 18.02.2020 до розгляду в судовому засіданні на 31.03.2020 о 15:30 год.

Ухвалою від 23.03.2020 господарський суд з метою попередження виникнення та запобігання поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, зважаючи на період карантину, визначений постановою КМУ "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" від 11.03.2020 № 211 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2020 № 215), з урахуванням рішення Уряду про заборону пасажирських перевезень та обмеження кількості учасників масових заходів, листа Ради суддів України від 16.03.2020 № 9/рс-186/20, а також рішення зборів суддів № 15 від 17.03.2020 "Про встановлення особливого режиму роботи Господарського суду Кіровоградської області", повідомив учасників справи, що судове засідання, призначене на 31.03.2020 об 15:30 год. не відбудеться.

24.04.2020 до суду від арбітражного керуючого Пашковського А.А. на виконання вимог ухвали суду надано деталізований розрахунок нарахованої та виплаченої грошової винагороди (оплати послуг) арбітражного керуючого - ліквідатора Знам`янського комунального підприємства теплових мереж за період з 08.04.2015 по 31.05.2019 включно від 23.03.2020 № 01-04/12.

Разом з тим, суддю Колодій С.Б., в провадженні якої перебуває справа №5013/462/12, звільнено з посади судді, у зв`язку з поданням заяви про відставку, рішенням Вищої ради правосуддя від 04.06.2020 № 1723/0/15-20.

Враховуючи викладене, за розпорядженням керівника апарату господарського суду №150 від 09.06.2020 здійснено повторний автоматизований розподіл справи №5013/462/12, за результатами якого справу призначено судді Поліщук Г.Б.

Ухвалою від 12.06.2020 суддею Поліщук Г.Б. справу № 5013/462/12 прийнято до свого провадження.

Ухвалою від 28.07.2020 призначено розгляд клопотання арбітражного керуючого Пашковського А.А. про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого № 01-04/7 від 18.02.2020 на 11.08.2020 о 12:00 год.

Арбітражний керуючий Пашковський А.А. та інші учасники у справі про банкрутство в судове засідання не з`явились, про дату, час та місце проведення судового засіданні були повідомлені відповідно до вимог чинного законодавства.

Враховуючи, що неявка учасників судового процесу не перешкоджає розгляду клопотання, суд вважає за можливе розглянути клопотання арбітражного керуючого Пашковського А.А. за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши клопотання про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого у справі №5013/462/12 господарський суд враховує наступне.

У відповідності до ч. 4 ст. 43 Конституції України кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

Відповідно до частин 12, 14-16 статті 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції Закону України №2343-ХІІ від 14.05.1992р. (далі - Закон про банкрутство), на підставі якої здійснювалось провадження у справі, оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв`язку з виконанням ним своїх обов`язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника. Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за період від дня винесення господарським судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство і до дня першого засідання комітету кредиторів, на якому встановлюється розмір оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого, здійснюється кредитором або боржником, за заявою якого порушено справу, у максимальному розмірі, визначеному цією статтею. Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено цим Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.

21 жовтня 2019 року введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства.

Частиною 4 Прикінцевих та перехідних положень встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.

Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень

Частиною 6 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітету кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Ухвалою від 08.04.2015 призначено ліквідатором банкрута Знам`янського комунального підприємства теплових мереж арбітражного керуючого Пашковського Андрія Анатолійовича, свідоцтво № 1149 від 02.07.2013 року, виданого Міністерством юстиції України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Ухвалою від 18.06.2015 затверджено арбітражному керуючому Пашковському А.А. розмір оплати послуг - 3 924,54 грн за кожен місяць здійснення ним повноважень ліквідатора банкрута Знам`янського комунального підприємства теплових мереж.

Ухвалою від 03.05.2019 встановлено та затверджено арбітражному керуючому Пашковському А.А. оплату послуг в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць здійснення повноважень ліквідатора банкрута Знам`янського комунального підприємства теплових мереж, починаючи з 01.01.2017 р.

Ухвалою від 21.01.2020 припинено повноваження арбітражного керуючого Пашковського А.А. в якості ліквідатора Знам`янського комунального підприємства теплових мереж (код ЄДР 23897748) з 21.01.2020.

19.02.2020 арбітражним керуючим Пашковським А.А. надано до суду звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого-ліквідатора Знам`янського комунального підприємства теплових мереж за період з 08.04.2015 по 31.05.2019.

У вказаному звіті та клопотанні арбітражним керуючим Пашковським А.А. наведено відповідний розрахунок розміру нарахованої грошової винагороди за період з 08.04.2015 по 31.05.2019.

Згідно наданого звіту загальний розмір документально підтверджених витрат та розмір нарахованої грошової винагороди арбітражного керуючого за період виконання повноважень ліквідатора Знам`янського комунального підприємства теплових мереж за період з 08.04.2015 року по 31.05.2019 року включно складає: 316 521,70 грн. (в тому числі: грошова винагорода арбітражного керуючого - 289 381,61 грн., витрати - 27 140,09 грн.), а саме:

- оплата послуг (грошова винагорода) арбітражного керуючого - ліквідатора Знам`янського комунального підприємства теплових мереж за період з 08.042015 по 31.05.2019 - 289 381,61 грн;

- канцтовари - 475,05 грн.

Розрахунок розміру оплати послуг ліквідатора здійснено на підставі ухвали Господарського суду Кіровоградської області від 18.06.2015 року, за період з 08.04.2015 по 31.12.2016 виходячи із встановленої оплати послуг в розмірі 3 924,54 грн за кожен місяць здійснення повноважень ліквідатора банкрута, а за період з 01.01.2017 року по 31.05.2019 року включно на підставі ухвали Господарського суду Кіровоградської області від 03.05.2019 року розрахована, виходячи із встановленої оплати послуг в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць здійснення повноважень ліквідатора банкрута.

Під час здійснення повноважень ліквідатора було здійснено частково виплату вартості послуг (грошової винагороди) арбітражного керуючого на загальну суму 73 650,53 грн за період роботи ліквідатора з 08.04.2015 року по 31.10.2016 року (квітень 2015 року - жовтень 2016 року) на загальну суму 73 650,53 грн.

В зв`язку із здійсненням часткової виплати грошової винагороди в сумі 73 650,53 грн із загальної суми нарахованої згідно наданого звіту оплати послуг арбітражного керуючого 289 381,61 грн за період з 08.04.2015 року по 31.05.2019 року включно невиплаченою залишилась грошова винагорода арбітражного керуючого за період з 01.11.2016 року по 31.05.2019 року (листопад 2016 року-травень 2019 року) на загальну суму 215 731,08 грн.

Нарахована за період з 08.04.2015 року по 31.05.2019 року включно оплата послуг арбітражного керуючого на загальну суму 289 381,61 грн., з яких сплачено 73650,53 грн., в розумінні приписів ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства складається виключно з основної грошової винагороди арбітражного керуючого.

Здійснені Пашковським А.А. документально підтверджені витрати арбітражного керуючого за період виконання повноважень ліквідатора Знам`янського комунального підприємства теплових мереж з 08.04.2015 року по 31.05.2019 року включно на загальну суму 27 140,09 грн безпосередньо пов`язані з виконанням повноважень ліквідатора у справі № 5013/462/12 про банкрутство Знам`янського комунального підприємства теплових мереж.

Суд зазначає, що до введення в дію Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справі здійснювалось з урахуванням особливостей, встановлених статтею 51 Закону про банкрутство, яка не передбачала обов`язку ліквідатора щодо скликання зборів кредиторів та утворення комітету кредиторів боржника, а отже і органу, до компетенції якого належить встановлення розміру оплати послуг та звіту про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого. Зазначена норма права є спеціальною та діє щодо окремих категорій боржників у процедурах банкрутства, а всі загальні норми права у процедурі банкрутства діють в частині, що не суперечить спеціальним нормам права.

Тому у даній справі комітет кредиторів не створювався, а відповідно ним не затверджувався звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого.

Будь-яких заперечень стосовно звіту арбітражного керуючого Пашковського А.А. про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого за період з 08.04.2015 по 31.05.2019 за виконання повноважень ліквідатора кредиторами до суду не надано. Також кредитори не звертались до суду зі скаргами на дії/бездіяльність арбітражного керуючого Пашковського А.А.

Враховуючи те, що звіт арбітражного керуючого Пашковського А.А. про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора Знам`янського комунального підприємства теплових мереж за період з 08.04.2015 по 31.05.2019 в розмірі 316 521,70 грн, відповідає вимогам ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, суд вважає можливим його затвердити.

Таким чином клопотання арбітражного керуючого Пашковського А.А. № 01-04/7 від 18.02.2020 арбітражного керуючого Пашковського А.А. про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 1, 2, 9, 30, 60, п.2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 3, 12, 42, 86, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Клопотання №01-04/7 від 18.02.2020 ліквідатора, арбітражного керуючого Пашковського А.А. задовольнити.

Затвердити звіт арбітражного керуючого Пашковського А.А. про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого-ліквідатора Знам`янського комунального підприємства теплових мереж (звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого) за період з 08.04.2015 по 31.05.2019 включно на загальну суму 316 521,70 грн (в тому числі: оплата послуг (грошова винагорода) арбітражного керуючого - 289 381,61 грн, витрати - 27 140,09 грн), з яких сплачено в рахунок оплати послуг арбітражного керуючого 73 650,53 грн.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.

Ухвала може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства

Примірники ухвали суду направити Знам`янській ОДПІ Кіровоградської області ДПС (вул. Чайковського, 7/55, м. Знам`янка, Кіровоградська область, 27400), ВАТ по газопостачанню та газифікації "Кіровоградгаз" (вул. Арсенія Тарковського, 67, м. Кіровоград, 25006), Спільному підприємству "Анкор" ТОВ (вул. Автолюбителів, 2, м. Кіровоград, 25028), Знам`янському міському виробничому управлінню водоканалізаційного господарства (вул. Жовтнева, буд. 53, м. Знам`янка, Кіровоградська область, 27400), дочірній компанії "Газ України" НАК "Нафтогаз України", в особі Черкаської філії ДК "Газ України" (вул. М. Красовського, 8, м. Черкаси, 18015), дочірній компанії "Газ України" НАК "Нафтогаз України" (вул. Шолуденка, 1, м. Київ, 04116), ПАТ "Кіровоградобленерго" (пр. Комуністичний, 15, м. Кіровоград, 25015), банкруту (вул. Свердлова, 47, м. Знам`янка, Кіровоградська область, 27400), Знам`янській міській раді (вул. Жовтнева, буд. 19, м. Знам`янка, Кіровоградська область, 27400); Першій українській міжрегіональній товарній біржі (21050, м. Вінниця, вул. Миколи Оводова, буд. 46); арбітражному керуючому, ліквідатору Христенко В.В. (25006, м. Кропивницький, вул. В.Пермська, 21); Знам"янській міській раді (27401, Кіровоградська область, м. Знам"янка, вул. Жовтнева, 19); арбітражному керуючому Пашковському А.А. (28008, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Козацька, 122).

Повний текст ухвали складено та підписано 12.08.2020.