Ухвала
від 12.08.2020 по справі 553/1662/20
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Ленінський районний суд м.Полтави

Справа № 553/1662/20

Провадження № 2/553/828/2020

У Х В А Л А

Іменем України

12.08.2020 рокум. Полтава

Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Парахіна Є.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційна компанія "Полтавабудінвест" про заміну сторони у зобов`язанні, визнання права на набуття права власності на об`єкт інвестування, -

В С Т А Н О В И В :

У серпні 2020 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_2 до ТОВ "ІК "Полтавабудінвест" про заміну сторони у зобов`язанні, визнання права на набуття права власності на об`єкт інвестування. В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що 18.02.2008 року між ОСОБА_3 та ТОВ "ІК "Полтавабудінвест" укладено договір № 05-077 про участь у Фонді Фінансування будівництва, за яким вона як Довіритель на підставі повного визнання Правил ФФБ створеного ТОВ "ІК "Полтавабудінвест" фонду фінансування будівництва "А" задля фінансування спорудження забудовником багатоповерхового житлового будинку з вбудованими приміщеннями соціального призначення, об`єкту нерухомості за адресою: АДРЕСА_1 , передала Управителю у довірчу власність кошти з метою отримання у власність Об`єкта інвестування, а Управитель прийняв кошти на рахунок ФФБ у довірче управління для фінансування спорудження зазначеного у цьому Договорі об`єкту будівництва. За ОСОБА_3 після оплати на рахунок Управителя у повному обсязі коштів в сумі 330006 грн. 60 коп. було закріплено об`єкт інвестування, а саме: кватира АДРЕСА_2 . Відповідно до свідоцтва № 05-077-01 про участь у фонді фінансування будівництва від 25.02.2008 року ОСОБА_3 передала Управителю кошти у розмірі 330003 грн. 60 коп., а Управитель їх прийняв та закріпив за Довірителем 71,42 кв.м. вимірних одиниць інвестування у об`єкті інвестування квартира АДРЕСА_3 .

25 лютого 2008 року між ОСОБА_3 та ТОВ "ІК "Полтавабудінвест" укладено договір № 05-036-077 уступки майнових прав на нерухомість, відповідно до якого ОСОБА_3 було уступлено майнові права на набуття у власність квартири у житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 .

Станом на момент пред`явлення позовної заяви будинок за адресою: АДРЕСА_1 , не збудовано та в експлуатацію не введено, питанням добудови будинку або надання житла потерпілим - Довірителям інвесторам займається місцева влада. Відповідно до змін до Правил ФФБ від 07 вересня 2012 року Рішенням загальних зборів учасників ТОВ "ІК "Полтавабудінвест" від 07 вересня 2012 року Забудовником визначено Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла, позивач як чоловік прийняв спадщину після її смерті, відповідно до Свідоцтва про право на спадщину за законом від 22.07.2020 року спадщина, на яку видано це свідоцтво, складається з грошових коштів у розмірі 330003 грн. 60 коп., переданих Управителю ТОВ "ІК "Полтавабудінвест" учасником ФФБ типу "А" багатоповерхового житлового будинку з вбудовано - прибудованими приміщеннями об`єкта нерухомості за адресою: АДРЕСА_4 , що належали спадкодавцю ОСОБА_3 згідно Договору № 05-077 від 18.02.2008 року про участь у Фонді фінансування будівництва, свідоцтва № 05-077-01 про участь у Фонді фінансування будівництва від 25.02.2008 року та Договору уступки майнових прав на нерухомість № 05-036-077 від 25.02.2008 року.

У відповідь на звернення до Управителя ТОВ "ІК "Полтавабудінвест" з метою заміни сторони у Договорі про уступку майнових прав, 30.07. 2020 року отримав відмову у задоволенні заяви з посиланням на ст. 20 Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю", відповідно до якої управління майном, яке здійснюється за договором про участь у ФФБ, припиняється у разі смерті Довірителя - фізичної особи або ліквідації юридичної особи.

Просить зобов`язати ТОВ "ІК "Полтавабудінвест" замінити сторону у Договорі про уступку майнових прав на нерухомість № НОМЕР_1 з померлої ОСОБА_3 на спадкоємця ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , право на набуття права власності на об`єкт інвестування, а саме; квартиру АДРЕСА_5 .

Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України, позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Виключна підсудність застосовується до тих позовів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, тобто спір може стосуватися як правового статусу нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані із нерухомим майном.

Згідно з положеннями статті 181 Цивільного кодексу України до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним; про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна; про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна; про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

У разі конкуренції правил підсудності (наприклад, у разі об`єднання позовів, на один з яких поширюється дія правила про виключну підсудність) мають застосовуватися правила виключної підсудності.

Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у пунктах 41, 42 постанови від 1 березня 2013 року № 3 "Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ " роз`яснив, що перелік позовів, для яких визначено виключну підсудність, є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. У разі конкуренції правил підсудності (наприклад, при об`єднанні позовів, на один з яких поширюється дія правила про виключну підсудність) мають застосовуватися правила виключної підсудності.

Таким чином, правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна та стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно тощо.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, предметом спору по справі є у тому числі вимоги позивача про визнання права на набуття права власності на об`єкт інвестування, а саме: квартиру АДРЕСА_3 .

З урахуванням наведеного, приймаючи до уваги, що спір пов`язаний з нерухомими майном, позов має пред`являтися за місцезнаходженням об`єкта нерухомого майна за правилами виключної підсудності.

Враховуючи висновки в постановах Верховного Суду по справах № 201/12876/17 від 25 лютого 2019 року, № 462/7217/18 від 11 липня 2019 року, предмет спору, який опосередковано стосується нерухомого майна, яке знаходиться на території Шевченківського району м. Полтави, суд приходить до висновку, що вказана справа підсудна Октябрському районному суду м. Полтави.

На підставі ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 31 ЦПК України, суддя -

У Х В А Л И В :

Цивільну справу № 553/1662/20 (провадження № 2/553/828/2020) за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційна компанія "Полтавабудінвест" про заміну сторони у зобов`язанні, визнання права на набуття права власності на об`єкт інвестування - передати на розгляд до Октябрського районного суду м. Полтави .

Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції - до Полтавського апеляційного суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Є. В. Парахіна

СудЛенінський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення12.08.2020
Оприлюднено13.08.2020
Номер документу90912386
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —553/1662/20

Рішення від 25.09.2020

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Чуванова А. М.

Ухвала від 04.09.2020

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Чуванова А. М.

Ухвала від 12.08.2020

Цивільне

Ленінський районний суд м.Полтави

Парахіна Є. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні